Przesiadka z KD na stereo

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez przesady ;) Podałem dość rozsądne cenowo wzmacniacze. Biorąc pod uwagę w jakie kolumny celujesz. Daj znać jak wypadnie odsłuch.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dla jednych za ciemny dla drugich idealny :) ale moim zdaniem Denon wart zainteresowania to pólka cenowa 5 tyś + ..słuchałem kilka tygodni temu Dali opticon 8 z jakimś słabszym Denonem (nie pamiętam modelu) i było paskudnie, dopiero po przejściu na PMA-1520AE zaczęło cieszyć ucho.
Co do samych głośników to posłuchaj jeszcze wspomnianych wcześniej focal aria 926/936 to inna szkoła grania ale odsłuchać warto.

Czy w ogóle rozumiesz/słyszałeś różnicę między Dali a KEF? Napisałem że za ciemne do KEF R a nie że za ciemne w ogóle...
 

dzida69

New member
Mi również chodziło o zestawienie z Kef R w kontekście ciemnego grania. Zestawienie z Dali to była jakby druga myśl i odnosiła się bardziej do poziomu Denona.
 

vectra1

Member
Bez reklam
słuchałem kilka tygodni temu Dali opticon 8 z jakimś słabszym Denonem (nie pamiętam modelu) i było paskudnie, dopiero po przejściu na PMA-1520AE zaczęło cieszyć ucho.
.

Niestety Denon w odróżnieniu od Marantza nie ma nic pośredniego, jeżeli słuchałeś coś niższego niż wspomniany PMA-1520 to był zapewne PMA-720.
Zestawienie wzmacniacza za 800-1000 zł z głośnikami za 10tyś nie mogło przynieść dobrych rezultatów.
 

lobos

New member
Bez reklam
...słuchałem kilka tygodni temu Dali opticon 8 z jakimś słabszym Denonem (nie pamiętam modelu) i było paskudnie, dopiero po przejściu na PMA-1520AE zaczęło cieszyć ucho
Napisz coś więcej na temat dźwięku Opticon 8. Jak kolumny wypadły wg. Ciebie z wspomnianym PMA-1520?
 

dzida69

New member
Napisz coś więcej na temat dźwięku Opticon 8. Jak kolumny wypadły wg. Ciebie z wspomnianym PMA-1520?
Wypadły całkiem ładnie (mówiąc lakonicznie) nie było może efektu łał albo ja wyobraziłem sobie że szczęka mi opadnie. Moje ucho mówi mi że to raczej jasne kolumny i dobierając wzmak celowałbym właśnie w konstrukcje ciemne jak Denon a w moim przypadku nawet ciemniejsze.
 
Do góry