Przesiadka z Ampli na wzmaka

perła1

New member
Hejka

W związku z odnowieniem pokoju chcę zainwestować w stereo:)
W pokoju o mniejszych gabarytach jest HK 3770 z Pylon sapphire 25.
W pokoju "większym" a dokładnie 24m2 choć jest mała wnęka i bez wnęki około 18m2 chcę kupić sprzęt Stereo:)
Póki co mało płyt, większość pliki z kompa, i podłączonego TV.
Myślałam o Onkyo 8150 ampli, ale po przeczytaniu kilkuset postów na forum jestem bardziej za wzmakiem integrą.
Muzyka - można powiedzieć a raczej napisać - różna różniasta - zależy od nastroju.
Sentymentalnie utwory z Manieczek, Sunrise, ale też koncerty U2, Raz Dwa Trzy, Lady Pank, Nickelback, Hip Hop, polski rock skończywszy czasami na jazzie:)
Kwota - 6k-7k.
Bardzo lubię szczegóły ale też potężny bas.

Sprzęt:
jeśli wzmak to hmmm nie mam wiedzy w tym temacie. Hk 3770 grający w mniejszym pomieszczeniu ok choć po wzmaku spodziewam się więcej.
Napewno Integra z wyjściem minimum optycznym lub coaxial.
Może Advance Acoustic X-i90 lub Nad?
Głośniki pylony fajnie grają z HK, choć w dużym pokoju jeśli będzie wzmak to może coś innego? Klipsch, Pylon Diamond? chyba, że przeniosę Sapphiry:)?

Proszę doświadczonych audiofili o pomoc:)
PS. Przed zakupem napewno będę chciała jechać do jakiegoś salonu na odsłuch, choć jak zaznaczyłam muzyka będzie przeważnie z kompa i Tv póki co:)
 

Rucia1

New member
HEGEL HD80 - masz wejścia analogowe, jedno USB, dwa optyczne i dwa koaksjalne i DAC ( nie musisz już dokupować dodatkowego zewnętrznego DAC do podłączenia laptopa).
 

Borixon

Active member
Bez reklam
jak lubisz HK poszukaj używanego HK990 to konkretny i dobrze wyposażony piec, zostanie Ci kasy na inne zabawki :)
 

perła1

New member
Blackninja o jakim modelu Jegla piszesz?80?
Może udałoby się jakąś używkę dostać.
Czy ten hegel fajnie zgra się z sapphirami25?
 

venom200

Member
Ja Hegla H100 porównywałem bezpośrednio z moim NAD c356 po tuningu i Hegel może mu gałkę głośności jedynie czyścić
A poziom cenowy różnica ogromna niestety
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
perła1 to może szafiry przerzuć na większego pokoju tam będą mogły rozwinąć skrzydła. Oczywiście najpierw możesz sprawdzić jak zagrają w większym pokoju. A do mniejszego możesz pomyśleć o porządnych kolumnach podstawkowych ewentualnie małe podłogówki. Z polskich marek oprócz Pylana masz np. firmę Akkus, Studio 16Hz, Wigg Art. W zagranicznych też jest w czym wybierać. Konieczny odsłuch.
 

perła1

New member
Oki rozumiem.
Nie ukrywam, że na nowego mnie nie stać, chyba że na raty. Ewentualnie jakąś tańszą integrę podpowiecie:)
 

perła1

New member
Wracam ponownie.
Jestem po 2 odsłuchach i ... Wiem, że nic nie wiem:roll:
Na odsłuchach wałkowałem wzmaki: Nad 356Dac, Marantz 7005, Hegel 80 i Primare I22 i na koniec Nad 326.
Kolumny, niestety nie mieli Sapphire i muza leciała z Melodiki oraz Klipschy (bl 40 i Rp250).
Każdy ma swój styl. Co ciekawe Nad326 zagrał lepiej basem jak Nad356, ale niestety nie ma dac i wyjść cyfrowych na których mi zależy. Marantz jakby równo z mniejszym basem w porównaniu do Nad.
Hegel i Primare widać, że wyższa półka, jednak mam obawy że nie są to wzmaki do muzyki jakiej słucham przeważnie czyli Manieczki, Hip hop.
Cenowo napewno nie dam rady kupić nówki hg lub primare.
I co wybrać:roll:?
 

m9999

New member
Wracam ponownie.
Jestem po 2 odsłuchach i ... Wiem, że nic nie wiem:roll:
Na odsłuchach wałkowałem wzmaki: Nad 356Dac, Marantz 7005, Hegel 80 i Primare I22 i na koniec Nad 326.
Kolumny, niestety nie mieli Sapphire i muza leciała z Melodiki oraz Klipschy (bl 40 i Rp250).
Każdy ma swój styl. Co ciekawe Nad326 zagrał lepiej basem jak Nad356, ale niestety nie ma dac i wyjść cyfrowych na których mi zależy. Marantz jakby równo z mniejszym basem w porównaniu do Nad.
Hegel i Primare widać, że wyższa półka, jednak mam obawy że nie są to wzmaki do muzyki jakiej słucham przeważnie czyli Manieczki, Hip hop.
Cenowo napewno nie dam rady kupić nówki hg lub primare.
I co wybrać:roll:?

Może jak Ci się podoba NAD C326 to go kup, jest dość tani i zostanie na zewnętrznego DACa
 
Do góry