przesiadka z 42s20 na 50x20 czy tegoroczny 50c3e

lubudubu27

New member
Mam dylemat, mogę zamienić TX-P42S20 na większy cały czas brałem pod uwagę serię x20 ale pojawił a się tegoroczna seria C3 czekać nie mam zamiaru na resztę bo to za kilka miesiecy można będzie kupić w normalnych cenach i nie wiem jak z tym LG-50PK350, TX-P50X20E
TX-P50C3E który bardziej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
C3 właśnie dziś testowałem ale sam . Przypomnij się jutro to porównam go z innymi.
 

lubudubu27

New member
co do migotania takie wrażenie odniosłem wwłączając gdy pokazał się panel z ustawieniami no i róznicę widać w obrazie pomiędzy 42S20E a 50X20E ale przez to że ten pierwszy mniejszy
 

Edek Łomiarz

New member
Tak, kiki, plazma przy 100Hz nadal migocze.
Nie jest to tak widoczne jak przy 50Hz, ale jednak jest, dlatego np. obraz nieruchomy jest bardziej "gładki" na LCD niż na plaźmie.
A czym to jest spowodowane? Ot choćby tym, co można przeczytać w zaproponowanym przez Ciebie poście:
Obraz na ekranie plazmowym powstaje zupełnie inaczej niż na panelu ciekłokrystalicznym. Impuls elektryczny wywołuje świecenie każdej komórki z osobna. Zatem nic nie jest tu podświetlone cały czas, a włączanie i wyłączanie poszczególnych pól jest mniej lub bardziej bezpośrednio sterowane przez sygnał wizyjny. Każda pojedyncza komórka może być jedynie włączona lub wyłączona. Odcienie pośrednie uzyskuje się więc poprzez jej szybsze lub wolniejsze migotanie. O uzyskanej jasności decyduje długość odstępu między mrugnięciami.

Jednak nie samo migotanie jest takie wkurzające. Najbardziej drażni oko problem z płynnością ruchu, a raczej jej brak. To, co jest jednym z największych atutów plazmy jest także jej zmorą - ostrość obiektów w ruchu, przez co wyraźnie widzimy klatkowanie ruchu - jednym to przeszkadza mniej, innym bardziej. Ja akurat należę niestety do tej drugiej grupy.
 
Ostatnia edycja:

lubudubu27

New member
Jak ja żałuje że kupiłem ten X20, i nawet nie mam jak go zwrócić bo nie mam żadnej podstawy
"Zwrócony sprzedawcy towar i jego opakowanie musi być w stanie nienaruszonym, kompletnym, nie noszącym śladów używania. Sprzedawca jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy za zwrócony towar w terminie 14 dni od otrzymania towaru zwróconego w drodze odstąpienia od umowy. Warunkiem otrzymania zwrotu pieniędzy jest zwrot towaru i jego opakowania w stanie nienaruszonym, kompletnym, nie noszącym śladów używania we wskazanym powyżej terminie"

Był rozpakowany i zamontowana podstawa może ktoś miał podobną sytuację?
 

Edek Łomiarz

New member
Nigdy nie zdarzyło mi się skorzystać z tego 14-dniowego czasu na odstąpienie od umowy, ale jeśli nie narobiłeś żadnych poważnych śladów, to powinni przyjąć.
Seria x20 nie jest najgorsza, mi osobiście brakuje w niej tego "600Hz Sub Field..." bo drażni mnie trochę ten brak płynności ruchu, ale ja mam model 37-calowy i na takim rozmiarze baaaardzo mi zależało, a w nowej serii nie znalazłbym odpowiednika.

Napisz z jakich powodów tak żałujesz zakupu tego x20?
 

lubudubu27

New member
juz jakby troche się przyzwyczajam do niego x20 w rozmiarze 42 cale jest dobra nie zauwazyłem różnicy miedzy 42s20 ale 50X20 kontra 50S20 tu widac róznice w jakosci obrazu na korzyść 50S20, ale dowiedziałem sie o tym zbyt późno wystawiłem na allegro może ktoś odkupi kilkudniowy
 

cactusek

New member
Bez reklam
TX-P50C3E z tego co widzialem w sklepie, a i parę osób juz to potwierdziło to ciagle kiszka. Telewizor okrojony ze wszystkiego, o miernym obrazie i tragicznym filtrze, a raczej jego braku. Nie polecam.
 

hd4ever

New member
Jednak nie samo migotanie jest takie wkurzające. Najbardziej drażni oko problem z płynnością ruchu, a raczej jej brak. To, co jest jednym z największych atutów plazmy jest także jej zmorą - ostrość obiektów w ruchu, przez co wyraźnie widzimy klatkowanie ruchu - jednym to przeszkadza mniej, innym bardziej. Ja akurat należę niestety do tej drugiej grupy.

W kinie też widać "klatkowanie" ruchu, szczególnie przy panoramowaniu kamery
 
W

witek_z

Guest
dzisiaj widziałem C3, ale kiszka, choć dla przeciętnego Kowalskiego może być.
 
Do góry