Przemyślenia Samsung

dydymus

New member
Jak juz pisałem pracuje kilka lat w branży rtv i od kilku lat jest to moja pasja do tego stopnia że w każdym tv widziałem wady....i trudno było mi sie zdecydować na konkretny model....jedno jest pewne najdrozszy nie oznacza najlepszy....czytam niektóre posty i aż za głowe sie łapie co ludzi tu wypisuja...kupno LCD do oglądania DIV X to chyba wg mnie samego mija sie z celem ludzie którzy wymyslili LCD od dawien dawna mysleni jak poprawic obraz od czasów...VHS wymyslili DVD jednak ludzie wola w polsce DIV x bo jest....tańszy (czytaj darmowy)i oczekuja ze jego jakość na LCD bedzie super...to bezsensu kupując LCD musimy zrozumiećze nie możemy sie uwsteczniać... i oszczedzac na osprzęcie okablowaniu np...chincz zamiast componentu;-) wybór LCD nawet najtańszego wiąze sie z dostarczeniem właściwego sygnału wejściowego... i na pewno nie jest tow ej chwili kablówka, antena naziemna czy nawet tzw polsat cyfrowy... LCD choc wyswietlają obraz składając siez mniejszej ilości lini nie jest w stanie płynie skalowąc interpolować obrazu wsadowego więc nie jest wstanie sie z nim uporać...sprawa wygląda troche inaczej przy DVD ale pod warunkiem podłączenia go odpowiednimi kablami czytaj HDMI,COMPONENT...nie scartem za 10 zł!!!!Kupujemy do LCD DVD manty bo jest tanie i czyta DIV X.... idziemy po najnizszej lini oporu bo nas nie stać...i dlatego jesli jestesmy biedni i nas niestac nie kupujmy bubli...bo raz tak wydany pieniądz...w bardzo krótkim czasie trzeba znów wydać...Wracając do watku samsunga stwierdzenie że coś jest tanie i dobre mija siez celem, ale jest i druga strona kija drogie i dobre również niekoniecznie idzie w parze...przykładem są linie telewizorów R71/72 (obecnie nowa linia 81/82) i bogatsze serie N71/M71 i tu niespodzianka przyglądałem sie bardzo dokładnie tym trzem seria R/N/M wraz z przedstawicielem samsunga poddalismy je serii testów był i czwarty zawodnik SONY z serii V.... wszystkie TV to 40 calowe TV...
Testy przeprowadzone w konfiguracji TV R/M/N/Sony V TV podłaczone po componencie i HDMI do boxu dostarczonego przez samsung do preentacji swoich TV sygnał zapisany na HDD w rozdzielczości 576i,720p,1080i...wybralismy opcje 720p... Druga konfiuracja Tv 40R/N/M i SONY V z podłaczonym DVD po componecie i HDMI....
1.Czern...Najbardziej podobała mi sie czern na M71...ale tylko w momęcie oglądania go z przodu niestety powyżej 30 stopni matryca wpadała w typowy raczej do LCD marki LG fiolet podobnie miała sie sprawa z modelem seri N to samo SONY V i tu niespodzianka seria R pod wiekszym kontem zachowywała czern...niespodzianka nie zupełnie... z nie oficjalnych zródeł dowiedziałem się (zródło samsung pl) ze matryce serii R71 sa pokrywane specjalna folia zwiekszajaca czern o ok 20% przez co matryca nie wpada w denerwująca mnie barwe fioletu...a więc drozsze nie oznacza lepsze....
2.Kolory,nasycenie,barwa...i tu syutuacja równiez pokazała wyzszośc serii R poniewaz przy sygnale HD sygnał był poprawnie odwzorowywany we wszystkich TV jednak przy sygnale z DVD z kolorami radził sobie zdecydowanie 40R71 a M/N 71 i SONY rozmazywały kolory...
Krótki test ale pokazał że niekiedy warto sie przypatrzeć róznym konfiguracja....całośc testu postaram sie zamieścic niedługo....
Pozdrawiam
W.... gg 8988070....
 
Ostatnia edycja:

darek_k

New member
ale nie zapomnij w testach o uwzględnieniu sygnału z TV1 ,2 czyli SD w innym przypadku kupowanie TV do oglądania materiału HD i DVD w Polsce mija sie raczej z celem (tym bardziej że piszesz o 40 calach) i tylko wspominasz o sygnałach HD i DVD a przecież SD jest oglądany w większości domostw,a jako monitor do oglądania HD i DVD lepiej kupic rzutnik.
 

dydymus

New member
odp

Dla mnie kupno rzutnika nawet o najwiekszej dostepnej jasnosci to bezsens
a.krótka zywotnośc
b.nawet przy zachowanych warunkach dla mnie i tak kolory jasnosc i barwa kolorow wyglada jak w kinie czyli jest wypłowiała....
c.jednak mysle ze tv LCD sa przeznaczone tylko do sygnału HD i o tym jest forum w obecnej chwili jest wystarczajaco duzo maeriałow w HD aby juz nie myślec o SD
dlaczego tak mysle...otóz...oglądam TV sporadycznie tj jak mam wolna chwile i chce nacieszyc sie kolorem jakościa np Discovery HD...natomiast sejm i dziennik moge obejrzec na crtbo po to jest....HD to zupełnia inna jakośc dlatego nawet przez mysli mi nie przeszło aby kupowac i testowac LCD pod kątem SD ,na to szkoda czasu mamy PS 3, n box,blueray,HD dvd, x box bedzie miał hdmi w nowej odsłonie....mamy mnostwo materiałoww wersji HD mamy filmy skanowanie ,upskalowane...no i jest DVD...i komputer ... LCD jest dla HD a nie dla SD....SD to jak DIV X bez przyszłości.... jeśli chcemy ogladac HD ready a juz napewno full HD a w przyszłosci Ultra HD....to napewno nie myslac o ogladaniu telewizorami HDkablówki czy filmu z imperatora w Div X ....TV LCD sa wymyslone dla HD a nie dla SD wiecpo co pisać o sygnałach które wogóle nie powinny byc podłaczane .... w druga strone do starego belwedera podłaczyc blueraya i chciec uzyskac opraz HD odwrotnośc ale prawdziwa HD jest dla HD a nie dla SD!!!!
 
Ostatnia edycja:

pinja

New member
dydymus napisał:
Dla mnie kupno rzutnika nawet o najwiekszej dostepnej jasnosci to bezsens
a.krótka zywotnośc
b.nawet przy zachowanych warunkach dla mnie i tak kolory jasnosc i barwa kolorow wyglada jak w kinie czyli jest wypłowiała....
c.jednak mysle ze tv LCD sa przeznaczone tylko do sygnału HD i o tym jest forum w obecnej chwili jest wystarczajaco duzo maeriałow w HD aby juz nie myślec o SD
dlaczego tak mysle...otóz...oglądam TV sporadycznie tj jak mam wolna chwile i chce nacieszyc sie kolorem jakościa np Discovery HD...natomiast sejm i dziennik moge obejrzec na crtbo po to jest....HD to zupełnia inna jakośc dlatego nawet przez mysli mi nie przeszło aby kupowac i testowac LCD pod kątem SD ,na to szkoda czasu mamy PS 3, n box,blueray,HD dvd, x box bedzie miał hdmi w nowej odsłonie....mamy mnostwo materiałoww wersji HD mamy filmy skanowanie ,upskalowane...no i jest DVD...i komputer ... LCD jest dla HD a nie dla SD....SD to jak DIV X bez przyszłości.... jeśli chcemy ogladac HD ready a juz napewno full HD a w przyszłosci Ultra HD....to napewno nie myslac o ogladaniu telewizorami HDkablówki czy filmu z imperatora w Div X ....TV LCD sa wymyslone dla HD a nie dla SD wiecpo co pisać o sygnałach które wogóle nie powinny byc podłaczane .... w druga strone do starego belwedera podłaczyc blueraya i chciec uzyskac opraz HD odwrotnośc ale prawdziwa HD jest dla HD a nie dla SD!!!!

Pewno jest dużo racji w tym co piszesz, że LCD nie jest do oglądania TV SD, ale przecież wielu z nas mieszka w normalnych mieszkaniach, pracuje za polskie pensje i kupowanie osobnego TV do SD, osobnego do HD to ze względów finansowych i trywialnego powodu - braku miejsca może być kłopotliwe.
 

dydymus

New member
...

Dlatego wszystkim tym którym sie nie spieszy za TV LCD proponuje sie wstrzymac i nie kupowac szajsu za tanie pieniądze...ja tez nie naleze do ludzi majetnych na TV zbierałem kilka lat...ale kupiłem go z myslą o HD i z checia zasiadam przy CRT gdy oglądam normalny program...ale kupowanieLCD dotradycyjnej TV to przesada... zaden elektroniczny układ typu truD Sharpa czy innej firmy nie pomoze w odbiorze zwykłej SD na tv HD.... jedyna mozliwoscia sa skalery ale sa to urzadzenia tak drogie ze mało kto mógłby sobie na to pozwolic...ale jeśli komus alezy na niezłm obrazie i dużej przekątnej przy standardowym sygnale SD polecam projektory tylnoprojekcyjne i DLP o wiele lepiej radzą sobie z sygnałem SD....i skalwaniem obrazu...a jesli juz musiciekupic zwykły CRT ze względów finansowych to nie TV z serii SLIM nie wazne czy to samsung,lg,grundig....wszystkie jak jeden brat maja skopana geometriie obrazu szczególnie widac to w TV 16:9 dlatego w sklepach proscie o zrobienie formatu 4:3 bo na 16:9 i zoomie nie zobaczycie tego...
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Kol. Dydymus jestes idealistą. Jak pisali poprzednicy zdecydowana wielszość nas , Polaków nie wie o czym Ty piszesz. Wiekszość ogląda SD.
Sam ma Sharpa LCD i oglądam TV z kabla oraz DVD. Nie pisz, że LCD nie nadaje sie do SD bo się ... nadaje. Masz racje, że jakość może byc słaba.
Wybierałem pod kątem SD i wybrałe 32BV9 i jesten zadowolony, choć z dvd jest oczywiście lepiej. Wyobraź sobie, że dobrze "skrojony" divx także dobrze wygląda. Nie pisz o ultra HD bo do upowszechnienia sie HD w naszynm kraju jeszcze nieco czasu upłynie. Więcej realizmu. Ta grupa nie jest tylko o HD. Przepraszam Ciebie, ale czy nie lepiej przestać sie "onanizować" i wykrywac wady obrazu w TV tylko zacząc oglądać. ;)
 
Ostatnia edycja:

dydymus

New member
....

widzisz wiekszosc ludzi w ten sposób podchodzi nie wazne jaki ma obraz na LCD wazne ze ma LCD.... moda, szpan, a efekt mierny.... nie jestem idealista...tylko realnie patrze na rynek....ludzie sa za mało uswiadamiani ze tak powiem jeśli chodzi o technologie maja ale nie umieja korzystac....kupuja bardziej dla szpanu.... juz nie długo na rynku zawita mhp i it commerce rynek HD sie rozwija i tanieje ... HD to nie jest juz rynek cen kosmicznych...a średnich... przykład styczen blueray bd1000 samsunga 4999zł obecnie kupimy za 2700 a uzywana PS 3 z BR za 1599.... i przywoitegoLCD za niecałe 3 tys wiec za 4,5 tys plus 26 zł na miesiac mamy 32 cale LCD blueray i N-ke wszystko w HD....
pozdrawiam
p.s a tak poza tym zapraszam na www.hdtv.vox.com
a z nowych programów HD w polsce zobaczymy
National Geographic Wild HD na Cyfrze
Non Stop Kino HDi Film MAX w N beda to kanały premium -testy tych kanałów na Amosie
Polsat Sport HD w Cyfrowym Polsacie niedługo liga siatkarska w HD
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Oczywiście masz sporo racji. Czy szpan ? Moim zdaniem marketing bardziej.
Niezapomnij, że LCD czy plazma są "płaskie" a 32' TV CRT (których prawie juz nie ma) ma głębokośc ok 50-60 cm, nie licząc slimów. To także jest dla niektórych ważne. Co do cen nowych technologii. Dla maniaków i ludzi znających ten sprzęt ceny może i akceptowalne. Jednak wystarczy poczytac inne fora o dvd i całe masy ludzi wydaje na odtwarzacze dvd max 500 zł.
Dla wiekszości z nas 1600 za PS3 to jednak kupa kasy. Osobiście świadomie wybrałem LCD. Z drugiej strony, gdyby wszyscy kupujący byli takś wiadomi jak Ty rynek LCD stałby w miejscu i ceny byłyby kosmiczne.
W interesie sprzedających jest pewna niewiedza kupującego. Jesli Ty lub ja wiem nieco więcej to tylko pogratulować. Nam "kitu" nie wcisną. :D
 

dydymus

New member
....

... a dla wszystkich zainteresowanych w Poznaniu,Warszawie.Gdansku i KAtowicach rusza jeszcze w tym roku DVB-T a wiec sens kupna LCD zwiekszy sie...jedna z poznanskich kablówek do końca tego roku równiez wprowadzi HDTV prawdziwy nie pseudo cyfrowa TV jak np inea....DVB-T powstaja na racji porozumienia Polsatu i TVN....
 

redlum

New member
Bez reklam
moze sie myle - ale duza czesc TV LCD dedykowana na polski rynek nie posiada dekodera DVB-T
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow, wow
Każdy ma wolna wolę i kupuje to co jest wg. jego opinii lepsze albo wystarczajace dobre dla niego.
Samsung M 86 - posiada znakomitą czerń i bariera pękła.
Dodatkowo tysiące ludzi którzy kupili LCd i mają dobry sygnał - są zachwyceni albo zadowoleni z zakupu i niech tak zostanie.
Oczywiście ze lepiej być zdrowym , pięknym i bogatym.
Ale w naszym kraju mieszkają też ludzie mniej zamożni , kórzy też chcą cieszyć się nową jakością w domu. I jeśli dla nich zakupy lcd są dobrą lub wystarczajacą jakością - szczególnie przy większych odległościach- to trzeba to uszanować.
Informacje które podałeś są ważne dla tych co posiadają kasę a są wprowadzani przez pracowników marketów w błąd :
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13155
pozdrawiam
 

bor@s

New member
redlum napisał:
moze sie myle - ale duza czesc TV LCD dedykowana na polski rynek nie posiada dekodera DVB-T
DVB-T imho raczej nieprzydatny gadżet. Zanim się upowszechni, to z satelity będzie można ciągnąć mnóstwo programów HD. Jak ktoś mieszka w bloku to i tak jest skazany na kablówkę więc co najwyżej DVB-C, póżniej pewnie też HD i znowu DVB-T niekompatybilne z DVB-C okazuje się nieprzydatne. Pic na wodę fotomontaż.
 
Do góry