Przekazanie obrazu z kamery inspekcyjnej na laptopa

galanu

New member
Witam

Jestem użytkownikiem specjalistycznej kamery inspkcyjnej służącej do monitoringu TV sieci kanalizacyjnych.

Mój problem polega na tym, że awarii uległ konwerter przesyłający obraz z jednostki centralnej kamery na laptopa (gdzie za pomocą dedykowanego oprogramowania był nagrywany).

Konwerter jakiego używałem od 8 lat to Canopus ADVC-55. Niestety taki sprżet nie jest już dostępny więc mam kłopot i nie wiem co mógłbym zastosować zamiast tego.

Obraz z kamery przekazywany był do konwertera przez kabel ze złączem composite a z konwertera na laptop kablem fireware.

Niestety nie mogę załączać zdjęć ani linków żeby jakoś zobrazować o czym piszę.

W każdym razie liczę na pomoc doświadczonych kolegów

pozdrawiam
Michał
 

Gie

Member
Bez reklam
Firewire już chyba odchodzi w zapomnienie. Teraz wszystko jest na USB. Chyba to urządzenie robi to czego potrzebujesz tylko podłącza się przez USB.
Video Capture Card | Dazzle DVD Recorder HD by Pinnacle

Jeszcze mi się przypomniało że na początku wieku, w czasach kiedy nie było stacjonarnych nagrywarek DVD, jednym ze sposobów na zrzucenie sygnału analogowego do komputera było użycie kamery Digital 8. Tylko kamera musiała mieć analogowe wejście. Podłączało się do niem magnetowid przez composite plus dwa kanały audio i podłączało się kamerę do komputera przez Firewire. Ot taka ciekawostka.
 
Do góry