Przejście z spdif na chinch

jarcow

New member
Ostatnio nabyłem dekoder, który ma wyjście audio tylko w postaci spdif. Mam jednak starsze kino domowe, które ma gniazda chinch. Czy da się w jakiś sposób to połączyć?

img217.imageshack.us/img217/9630/tnkhd.jpg
 

_spy_

New member
SCART ma wyjścia analogowe audio, musisz tylko zastosować odpowiedni kabelek. Są np. takie z 6 cinchami (3 na wejście: composite video / audio L / audio R i 3 na wyjście) albo 3 cinche + przełącznik wejście/wyjście.

Zakładam, że TV podpinasz przez HDMI. Jeśli przez SCART, to możesz skorzystać z rozdzielacza albo podłączyć się pod inne wolne złącze SCART w TV (najlepiej takie przeznaczone pod video, wtedy powinien tam być dźwięk na wyjściu).

Konwersja SPDIF->Cinch wymaga przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC), a to już spory wydatek.
 

jarcow

New member
SCART ma wyjścia analogowe audio, musisz tylko zastosować odpowiedni kabelek. Są np. takie z 6 cinchami (3 na wejście: composite video / audio L / audio R i 3 na wyjście) albo 3 cinche + przełącznik wejście/wyjście.
Czy mógłbyś podać jakiś przykład np. na Allegro. Nie chciałbym kupić źle.

Myslałem też nad rozwiązaniem, przejścia euro dekodera na dwie chinche. Zastanawiam sie tylko, czy port euro działa, gdy jest już dekoder podłączony przez HDMI?

Zakładam, że TV podpinasz przez HDMI.
Tak.
 
Do góry