Przedłużenie gwarancji w sklepie internetowym

3echo

Member
Bez reklam
...czy warto dopłacić 165 zł np do kina domowego,aby przedłużyc gwarancję o 2 lata?to jest gwarancja którą daje dany sklep,czy gwarancja producenta?Co jeśli w trakcie gwarancji firmy już nie będzie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiscie ze warto, co to jest 165zl. Pamietaj ze potem przy ew. odsprzedazy sprzetu taka gwarancja bedzie na duzy "+", odzyskasz te pieniadze krzyczac wieksza cene. Nie wspominajac juz ze masz spokoj przez dlugi okres uzytkowania.
Gwarancje takie sprzedaja oficjalni dystrybutorzy i potem jest realizowana oficjalnymi drogami, nie masz co sie martwic, to nie Kaziu handlarz bedzie Ci naprawial sprzet.
Podaj link gdzie kupujesz i bedzie wszystko wiadomo.
 

marok

New member
Czy warto tyle dopłacić... pewnie TAK. Warto jednak na początek sprawdzić, czy okres trwania gwarancij jest zgodny z danymi producenta. Dla przykladu dla ampli Harmana na stronie morele.net podają, że cyt: "długość gwarancji 12 m-cy, Typ gwaranci produdenta". Przecież Harman Kardon daje gwarancję 24 m-cy na ampli!!.

Jak to wytłumaczyć?

Zobacz np. tutaj:
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648...centa_czy_sklepu__Wybor_nalezy_do_ciebie.html
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za dwa dodatkowe lata sie nieoplaca 165zl? A czemu? Jak rozumiem te 2 lata to dodatkowe czyli w sumie pewnie 4 lata, no chyba czegos nie rozumiem.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
Ja również miałem możliwość dokupienia gwarancji do małego sprzętu elektronicznego. 2 producenta + 3 od sklepu. Po przeczytaniu warunków gwarancyjnych oraz tego kto i w jaki sposób będzie to naprawiał (i czy w ogóle reklamacja zostanie rozpatrzona, bo w końcu nie dba o nas producent, tylko sklep marki X) zdecydowanie odmówiłem. Pieniążki były śmiesznie niskie za taką gwarancję, ale szczerze szkoda mi było dokupować coś z czego nie skorzystam.

Niektórzy producenci dają możliwość gwarancji 2+3 (producenta), wtedy brałbym w ciemno.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli kupujesz sprzet z dodatkowa gwarancja i w ramach tej gwarancji naprawiaja jakies nikomu nie znane serwisy? To ja dziekuje za taka atrakcje.
W takim razie kto to naprawia?
Jak sprzet jest za 1000zl, to faktycznie szkoda kasy, ale jak za 3k to warto chociazaby ze wgledu na dalsza odsprzedaz, jakakolwiek gwarancja miala by to nie byc - to zawsze dziala na kupujacych uzywany sprzet.
 

eM!

New member
Czyli kupujesz sprzet z dodatkowa gwarancja i w ramach tej gwarancji naprawiaja jakies nikomu nie znane serwisy?

Nie jestem prawnikiem i nie znam się na wszystkich zapisach prawnych zawartych w rozszerzonej gwarancji. Najlepiej zobaczyć taki papierek zanim się go podpisze, co jest chyba naszą narodową wadą ;).
Niektóre firmy mają bardzo porządne serwisy niczym nie ustępujące tym producenckim, więc wszystko jest kwestią dogadania się ze sprzedawcą i zobaczenia rozszerzenia karty gwarancyjnej.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ubezpieczenie lub przedłużenie gwarancji na 3-ci i następne lata od zakupu sprzętu RTV, w czasach gdy jego wartość spada już prawie tak szybko jak sprzętu komputerowego, ma sens tylko jeśli opłata jest symboliczna.
 

marok

New member
Niektórzy producenci dają możliwość gwarancji 2+3 (producenta), wtedy brałbym w ciemno.

Ja brałem (nie w ciemno:banned:) TV LCD Sony bo była taka promocja na 5 lat. Wystarczyło tylko zadzwonić, podać nr ser. i gwarancja producenta przedłużona.

Generalnie z tymi ubezpieczeniami teraz to jakaś paranoja. Rejestrują firmy, które w porozumieniu ze Sprzedawcą/Dostawcą oferują takowe ubezpieczenia. Weźmy na przykład operatorów komórkowych, biorę telefon z umową a zaraz dzwoni jakaś Pani z tekstem "ale Pan ma drogi aparat" i wciska kit. Tylko te ubezpieczenia to tyczą się różnych przypadków losowych (kradzież, zniszczenie, itp.) lub awarii. Jeżeli dostałbym od producenta propozycję przedłużenia gwarancji od awarii (nie zdarzeń losowych) na autoryzowanym serwisie door to door za rozsądne pieniądze to bym się zastanowił. Natomiast ruchomości od zdarzeń losowych to ubezpieczam razem z mieszkaniem bo warto bo za niewielkie pieniądze. Jednym słowem "full safety" czytać umowy.
 
Do góry