Proźba w wyborze lcd

lcdddd

New member
Prośba w wyborze LCD .Panowie jestem zielony co to wyboru telewizora dlatego proszę o pomoc .Chce kupić LCD 37” mam około 3500zł.ewnetualnia telewizor 32” do 2800zł .Nie wiem czy kupić słabszy model 37” czy Lepszy 32” wydaje mi się że lepiej kupić lepszy model 32” Dlatego proszę o pomoc fachowców jaki modele zaproponujecie ,przede wszystkim chodzi mi o płynności obrazu , ładne odcienie [FONT=&quot]czerni [/FONT],żeby nie było żadnych cienia za piłka itp itd…..
Sygnał będzie z telewizji kablowej i z cyfry +.odległość oglądania to około 3metry,głównie będzie oglądany sport , piłka nożna , koszykówka
 

wader11

Member
do takich zastosowań to może plazma a nie LCD . Plazma zagra lepiej - popatrz na 37PV80 Panasonica albo Samsunga 410 .
Pozdrawiam
 

lcdddd

New member
Jestem zdecydowany na tą Toshiba 37 R3500 tylko nurtuje mnie to ze wycofali ją z produkcji tak gdzieś przeczytałem czemu????i jeszcze jedno znalazałem na necie Toshiba 37R3500P G czy to ta sama co 37R3500???
kiki jeszcze dwa pytanka .Jak pojade do sklepu to co posprawdzać w telewizorze?????jak podłaczyć sygnał zeby obejrzec obraz , pod jakie wejscia????i drugie w opisie plazmy pisze czas ogladanie 10000 godzin przeliczałem to i wyszło mi ze przy ogladaniu dzienie przez 8H plazmy wypali się po 4 latach troche mało:(czy tak ?co wtedy się robi wymienia się coś czy jak????
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
ten model jest już dość długo na rynku a Toshiba w Japoni już niedługo zaprezentuje nową serię telewizorów i naturalną koleją rzeczy jest to, że stare wypadną z produkcji ;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
lcdddd
z tym czasem do wypalenia,to coś mi się wydaje że zgubiłeś gdzieś jedno 0 ;)
powinno być sto tysięcy godzin ,a nie dziesięć tysięcy
 
Ostatnia edycja:

lcdddd

New member
No to wybór padł na te dwa modele plazma 37PV80 Panasonica albo Toshiba 37 R3500P G , w sobotę jadę obejrzeć te dwa modele. A wy co byście wybrali bardzo dużo osób radzi tą Toshibke czyli naprawdę telewizorek musi by spoko:)A co do tek plamy to żywotność 100 000h to chyba starczy na jakieś 20 lat???? Panowie ostateczna decyzja co wziąsc Tą plazmę czy Toshibę??? kurcze plazma jest tańsza, ma lepszą palete kolorów , i to może mnie skusi na nia.Panasonic od 2700zł a Toshiba od 3599zł
 

piteron

Active member
Bez reklam
lcd ma gorszy obraz od plazmy,więc w bezpośrednim porównaniu na pewno bardziej się będziesz skłaniał do plazmy
ale pamiętaj tez o ograniczeniach technologi plazmowej,jesli jednak będziesz się pilnował,i dbał o plazmę tak jak jest napisane np tu na forum to zdecydowanie plazma da więcej radości z oglądania takich kanałów jak podałeś w pierwszym swoim poście
 

alyjen

New member
Czas życia plazm jest obecnie szacowany na około 60tyś godzin, podobnie szacowana jest trwałość LCD (ze względu na lampy podświetlające)
są to i tak wartości kosmiczne bo ten sprzęt ciągle się rozwija i większość z maniaków wypowiadających się na tym forum nie poużywa go dłużej niż 2-3lata, kiedyś kupując dobre CRT miało się pewność że przez następne 10 lat niewiele się zmieni, i telewizor musiał chodzić te 10-15 lat, obecnie za 10 lat topowe modele którymi się teraz zachwycamy będą dodawane gratis w promocji do lodówek czy coś tego rodzaju ;)
 

wader11

Member
lcdddd duża różnica w cenie na korzyść plazmy . Za tyle możesz sobie kupić całkiem przyzwoite chociaż plastikowe kino domowe Panasonica :) i będziesz miał niezły komplet. LCD są ok ale różnica w cenie jest jednak duża za dobrej jakości LCD który i tak ma kąty boczne itd :) . Jak będziesz dbał o plazmę to będziesz się cieszył długo - obecnie 100 000 godzin to naprawdę dużo .
 
Do góry