Proszę poradźcie, kupić Denon AVR-2313 czy Denon AVR-X2000

budasty

New member
Hmm, również przymierzam sie do nowego amplitunera w tym przedziale cenowym i nrzie wychodzi mi jako optymalny wybór ...Marantz 5007, głównie ze względu na bogactwo wejść...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym bardziej patrzyl na dzwiek jaki ma dany amplituner, moc, zasilanie niz na ilosc wejsc czy wyjsc z ktorych w wiekszosci i tak sie nie korzysta. Wiadomo ze fajnie by bylo gdyby bylo ich duzo ale firmy wycinaja wszystko co mozliwe zeby zjechac z kosztow.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli typowo do kina i ma być funkcjonalny to warto patrzeć na wyposażenie i co nam oferuje, w tej klasie wszystkie w KD zagrają bardzo porównywalnie, wręcz tak samo, różnice są słyszalne dopiero przy stereo. Można też mieć dobre stereo i niezłe wyposażenie:). Wielkość zasilacza w dzisiejszych czasach i w tym przedziale cenowym praktycznie nic nie wnosi i sam to doświadczyłem przy odsłuchach :). Jeżeli z czasem ma być wzmak i stereo nie jest istotne w ampli to stawiał bym na to co oferuje nam w kwestii funkcjonalności i w KD:)
 

budasty

New member
Hmm, Marantz ma komplet wyjść preout co potencjalnie umożliwia nam zabawę z końcówkami mocy zewnętrznymi, można bez problemu podłączyć np. wzmacniacz stereo aby zasilał kolumny przednie, więcej wejść cyfrowych, Denon nie ma np. wejścia koaksjalnego w tym przedziale cenowym, na którym mi np. zależy, kwestia preferencji. Brzmieniowo są ponoć zbliżone, również w stereo. Za te same pieniążki mamy więcej mozliwości u Marantza, jeśli ktoś nie potrzebuje tylu wejść i nie zamierza rozbudowywać systemu to Denon będzie dobrym wyborem.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz jest zdecydowanie bardziej muzyczny od denona co nie znaczy że musi się podobać:). Tak jak mówiłem a KD grają niemal tak samo nie ma takich różnic jak przy stereo. No ale tu wychodzi na to że marantz bardziej Ci odpowiada wyposażeniem a stereo ma dobre:). Posiadasz MA więc kolumny o ciepłej charakterystyce. Marantz podobnie jak yamaha gra ostrzej od denona czyli może być to dobre połączenie, taka równowaga jaka zaistniałą i w moim zestawie:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Danger69 w tym przypadku bym wybrał 2313 (zestawiając go z X2000) bo to wyższy model, mocniejszy i lepiej wyposażony. (jest to odpowiednik X3000).
 

hans2

Banned
jest pare drobnych roznic pomiedzy seria na rok 2012 a 2013.
z tego co pamietam to w tych nowszych mozna np zmieniac przypisanie wejsc analogowych, jest tez jednoczesne odtwarzanie audio na wszystkich strefach, hdmi passthrough deko inaczej dziala. szczegoly sa fajnie rozpisane na avsforum jak chcesz dokladnie wiedziec.

ale ty porownojesz wyzszy starszy model z nizszym nowszym, wiec roznic bedzie wiecej. np jest obsluga dwoch tv w tym starszym.

ja mam tak ze drobne niedopracowane szczegoly by mnie draznily wiec zawsze wole doplacic wiecej za to zeby bylo tak jak chce.
dlatego ja jakbym nie potrzebowal obslugi drugiego tv to bym bral nowszy model.
no i nowszy bedzie mial dluzej aktualizacje firmware (poprawki).

jak chcesz sobie szczegolowo porownac na stronie producenta to pamietaj ze sa roznice pomiedzy modelami na europe a na ameryke (chociazby w ilosci wejsc) wiec jak juz to wchodz na denon.eu i tam patrz na obrazki tylnego panela
 
Ostatnia edycja:

Dakon

New member
FFooXX5 - czy porównujesz brzmieniowo faktycznie nowego Denona X2000 i Marantz, czy też opierasz się na odsłuchu starszych modeli Denona? Bo słyszałem, że nowa seria jest bardziej dynamiczna i ma więcej góry (nie miałem okazji samemu tego sprawdzić)
Pozdrawiam
 

Danger69

New member
dzięki za odpowiedzi
nadal nie wiem który wybrać, im wiecej czytam tym mniej wiem...
ponoć dobre recenzje ma też Onkyo 616
i teraz mam 3, nad którymi sie zastanawiam
czyli
Denon 2313, Denon X2000 i Onkyo 616
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak już kupiłeś porządny amplituner i kup też lepsze kolumny. Lepsza będzie seria Studio 180 lub 190 w zależności od metrażu.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Kupiłeś porządny amplituner, kup porządne kolumny :)
Jeśli wybierasz pomiędzy tymi dwoma modelami to zdecydowanie Studio.

Edit: Pawel_Sz85 -co za timing :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt zgraliśmy się ładnie:)
Danger69 napisz też coś więcej. Czy zestaw bardziej do filmów czy zależy Ci też na przyzwoitym stereo? Jeśli tak to jakiej muzyki słuchasz? Jaki budżet? i metraż?
 
Do góry