Prosze pomozcie jaki telewizor wybrac Plazme Panasonic czy LCd Sharp??

szynas222

Member
Teraz mysle na zakupem telewiozra

mysle nad dwoma modelami

Pierwszy LCD Sharp46x20e

Drugi to Plazma Panasonic TH-46PY80P

mysle na tymi dwoma ale nie wiem co wybrac plazme czy lcd

mowi sie ze plazma ma lepsze odwzorowanie kolorow i patrzac z roznych katow nie ma efektu ze obraz jest inny tak jak sie dzieje z lcd. Ale jak patrzen katy widzenia to ten lcd i plazma maja takie same

Sam tez nie wiem jaki wybrac rozmiar LCD i Plazmy do moich warunkow ktore posiadam a wiec:

-odeglosc od ogladania 3-3.5m
- Telewizja N
I tak mysle nad wyborem pomiedzy tylko tymi 2 telewizorami. Pytanie brzmi jaki telewizor i jaki rozmiar do moich warunkow
 

slavOK

New member
42 cale będzie optymalnie, jeżeli tylko enka to ja polecam th42pv80.

i dlaczego do cholery piszesz czarną czcionką:hmm: przecież to się zlewa z forum i nic nie widać.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ja dodam, że przy tej odległości zwłaszcza przy 3,5m to nawet 50" da radę. Bierz plazmę ;) PV wystarczy
 

wojkor12

New member
też miałem taki dylemat. Do tej pory byłem zwolenikiem LCD-ków. Zmieniłem zdanie o 180st. gdy zobaczyłem Py8 jest to ta sama matryca G11 co py 80(py80 ma większy kontrast, jedno HDMI więcej, czyli trochę lepszy od py8. sam będę kupował 42py80 za jakieś trzy tygodnie. Odległość oglądania jest u mnie ta sama co u ciebie, ale różnica między 42 a 46 cal jest ok. 1000zł :( to trochę za dużo jak dla mnie. Między lcd 42 a 46 Sharpa x20e różnica w cenie była tylko 300zł to nie było problemu z wyborem 46 i już.
 

szynas222

Member
wojkor12 napisał:
też miałem taki dylemat. Do tej pory byłem zwolenikiem LCD-ków. Zmieniłem zdanie o 180st. gdy zobaczyłem Py8 jest to ta sama matryca G11 co py 80(py80 ma większy kontrast, jedno HDMI więcej, czyli trochę lepszy od py8. sam będę kupował 42py80 za jakieś trzy tygodnie. Odległość oglądania jest u mnie ta sama co u ciebie, ale różnica między 42 a 46 cal jest ok. 1000zł :( to trochę za dużo jak dla mnie. Między lcd 42 a 46 Sharpa x20e różnica w cenie była tylko 300zł to nie było problemu z wyborem 46 i już.

Wiekszosc ludzi pod moje warunki poleca mi jedank LCd piszac tez ze plazma to przestarzala technologia a pozatym nie wem jak z ta wielkosci telewizora cy 46 nie bedzie za duzyu. I ma rozumiec ze duzo jest takich kanlow odbieranych za pomoca N cyfrowych ktore maja slaba jakosc tzn. piksele??

Ok i czym bedzie gorszy ten Sharp od tego Panasonica. Skro mowia ze te nowe LCd juz maja dobre katy widzenia. SAm patrzylem na dane i np. ten sharp ma takie same katy w pionie i poziome jak panasonic. Ponadto podobono juz nie ma efektu snuzenia przy sportach typu pilka nozna, tenis w przypadku lcd. Prosze o odpowiedz i podobno lcd daje sobie lepiej rade z grami
 

slavOK

New member
to kup lcd jak większosc ludzi mówi, że plazama to przestarzała technologia hehe, pewnie to ci co mówią, że z plazmy ucieka gaz :mrgreen:
 

szynas222

Member
slavOK napisał:
to kup lcd jak większosc ludzi mówi, że plazama to przestarzała technologia hehe, pewnie to ci co mówią, że z plazmy ucieka gaz :mrgreen:

No nie wiem akurat rozmawialem z czlowiekiem ktory siedzi w temacie od wielu lat byl kierownikiem w duzej sieci handlowej i polecal mi LCD przeciez nie ma nic w interesie zeby mnie wprowadzac w blad
 

franekf

New member
Tego to nie słuchaj. Pracownicy działów RTV mają pranie mózgu, bo firmom bardziej opłaca się produkcja LCD zatem większa jest też marża dla sklepu. Alternatywną obiegową opinią jest ta, że plazma ma już kilkadziesiąt lat i cały czas była udoskonalana, więc wyeliminowano już większość problemów, natomiast LCD wymyślili dla kalkulatorów i innych wyświetlaczy gdzie ważny jest mały pobór prądu a nie jakość obrazu i dopiero potem producenci zaczęli szukać następnych zastosowań dla technologii. Obejrzyj sobie w sklepach, pomęcz oko to jedyna rada.... Ja wybrałem plazmę, bardziej podobały mi się kolory ale to tylko moje zdanie.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
szynas222 napisał:
SAm patrzylem na dane i np. ten sharp ma takie same katy w pionie i poziome jak panasonic. Ponadto podobono juz nie ma efektu snuzenia przy sportach typu pilka nozna, tenis w przypadku lcd. Prosze o odpowiedz i podobno lcd daje sobie lepiej rade z grami

To nie patatrz na dane, obejrzyj na żywo obraz w tych tv, zamów prezentację, albo od biedy nawet w sklepie (choć tam warunki oświetleniowe będą preferowały raczej LCD) zobacz soie sam tam te kąty jak to wyglądają, a jak masz znajomego w takim sklepie, to niech ci załatwi by na oba tv poszedł sygnał identycznej jakości plus by ci dał pilota i byś mógł sprawdzić/poprawić (bo czasem trzeba) ustawienia tv i wtedy zobaczysz ;)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Jak napisales posta w dziale plazmy i to jeszcze panasonic to jaka chcesz odpowiedz uzyskac? ;) Pytania co lepsze plazma czy LCD zazwyczaj koncza sie kłótniami. Jest to kwestia gustu. Jak dla mnie obraz na plazmach jest za ciemny i brakuje mi tej ostrosci (zwlaszcza w HD) z LCD.
Moja rada to zakup LCD - jak chcesz Sharpa to zobacz model 46XL2E - jest lepszy od tego sharpa co podales a dodatkowo jest teraz w dobrej cenie. Plazma bedzie tansza ale czy lepsza?
 

szynas222

Member
Takie cos na prezentacje

Ramzes765 napisał:
Jak napisales posta w dziale plazmy i to jeszcze panasonic to jaka chcesz odpowiedz uzyskac? ;) Pytania co lepsze plazma czy LCD zazwyczaj koncza sie kłótniami. Jest to kwestia gustu. Jak dla mnie obraz na plazmach jest za ciemny i brakuje mi tej ostrosci (zwlaszcza w HD) z LCD.
Moja rada to zakup LCD - jak chcesz Sharpa to zobacz model 46XL2E - jest lepszy od tego sharpa co podales a dodatkowo jest teraz w dobrej cenie. Plazma bedzie tansza ale czy lepsza?
Wec mysle ze w najblizszym czasie zamowie do swojego domu prezentacje telewizorow. Telewizor w moim pokoju bedzie sluzy dla przypomnienia poczatku watkul do ogladania telewizji ale tez na pewno podlacze do niego ps3 i bede gral od czasu
smile.gif
. I tak mysle nad plazma lub lcd ale bardziej sie sklaniam ku lcd. Obraz bedzie ogladany z odleglosci 2.5 lub 3.5 metra od oczu
smile.gif
. I tak na preentacje wybralem takie telewizory:

- Sharp LC-42XL2E(lcd)
- Sharp LC-46XL2E(lcd)
- Panasonic TH-46PY80P(Plazma)( odnosnie tego ktos napisal "jedna rada - jak już chcesz panaska, to bierz lepiej py85 lub py800. Py80 to golas, bez bajerów, natomiast 85 to troche tylko okrojona 800)

I tak jesli chodzi o lcd to juz firmy nie zmieniam. Ale jesli chodzi o plazme jak myslicei ten panasonic to dobry wybor???? Oczywiscie ma budzet do 5000zl. Prosze o opinie aha nie wazne czy plazma czy lcd to jesli chodzi o odlegolosc ogladania to sie stosuje ta sama zasade tak??
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Panasonic 46PY80 jest bardzo dobrym modelem w bardzo dobrej cenie,bo około 4300,i wcale nie jest żadnym golase,a obraz ma moim zdaniem super.
Jedyna różnica między PY80,a 85 to brak w tym pierwszym IFC oraz Pełnego Realizmu Kinowego 24p,ale tak naprawdę to są znikome braki.

Co do odległości to tak samo się ją rozpatruje w plazmach i lcd.


Pozdrawiam
 

berr64

New member
Witam.
Byłem dokładnie 2 m-ce temu przed tym samym wyborem, moim faworytem był LCD Sharp 46XL2E, nawet nie myślałem o plazmie. Kiedy zacząłem wędrówkę po salonach, coraz więcej sprzedawców doradzało mi plazmę i tak trafiłem na te forum. Po długich czytaniach, oglądaniach, porównaniach, wybór padł na plazmę Panasonica. Tylko maiłem dylemat między 42, a 46 cali. Dzięki temu forum zdecydowałem się na 46PY85. Jak dla mnie, był to strzał w 10.
Mój brat który również był zwolennikiem LCD, kiedy zobaczył u mnie tego Panasonica, zamówił 50PZ800. :)
pozdrawiam wszystkich
 

szynas222

Member
berr64 napisał:
Witam.
Byłem dokładnie 2 m-ce temu przed tym samym wyborem, moim faworytem był LCD Sharp 46XL2E, nawet nie myślałem o plazmie. Kiedy zacząłem wędrówkę po salonach, coraz więcej sprzedawców doradzało mi plazmę i tak trafiłem na te forum. Po długich czytaniach, oglądaniach, porównaniach, wybór padł na plazmę Panasonica. Tylko maiłem dylemat między 42, a 46 cali. Dzięki temu forum zdecydowałem się na 46PY85. Jak dla mnie, był to strzał w 10.
Mój brat który również był zwolennikiem LCD, kiedy zobaczył u mnie tego Panasonica, zamówił 50PZ800. :)
pozdrawiam wszystkich

No teraz to sam nie wiem ale czy roznica miedzy lcd sharp tego modelu jest rzeczywiscie tak duzo jesli chodzi o obraz w stosunku do tej plazmy panasonica???Przeciez mowi sie ze te LCD z wyzszej polki sa naprawe dobre i maja coraz lepsza widocznosc czerni. Pozatym LCD z tego co wiem lepiej sobie radzi np z Playstation 3 niz plazma. Sam nie wiem co wybrac mysle ponmiedzy tymi dwoma modelami i naprawde nie wiem. Wypowiadajcie sie dalej moze mi to cos pomoze
 

berr64

New member
Myślę, że najlepiej porównaj sobie obydwa modele, ja plazmy nie używam do PS3 i komputera, głównie Cyfra i Blu-Ray, Panasonic ma rewelacyjne odwzorowanie kolorów, bardzo dobry obraz na SD ( wiadomo ile mamy kanałów HD), a LCD przy sygnale SD to porażka, za to super do komputera i PS3.
Co do wielkości to tylko 46".
 

XoR

New member
LCD ma tą przewagę nad PDP że się absolutnie nie trzeba martwić o to że się cokolwiek wypali. Można włączyć grą z chamskimi HUDami np. Bad Company (jego wspaniała biała ramka otaczającą mapę + PDP =
unhappiness" :eek:) i można grać w taką grę bez przerw i w kółko, nic się nie ma prawa wypalić :eek:k: Jeśli więc granie jest priorytetem to wypalanie się powidoków PDP może czasami irytować. Pernamentnie ciężko coś wypalić i trzebaby grać chyba z 500 godzin czyli przez ponad 2 miesiące 8 godzin dziennie z maksymanym kontrastem. Można to w sumie olać, ja olewam bo prędzej kupię nowy TV niż mi się luminofor zdąży tak zdegenerować aby to miało znaczenie :eek:k:

Jeśli chodzi o kolory i gry to w zasadzie obraz w nich jest i tak sztuczny i plastikowy więc mniejsza dokładność odwzorowania barw nie będzie szczególnie widoczna :eek:k: Na plaźmie gry wyglądają ładniej ale różnica już nie jest znacznie miejsza niż w filmach i telewizji. Telewizja SD na Sharpie brata (37x20e) nie wygląda może tragicznie ale w porównaniu do mojego 37pv80 nie ma nawet startu. Filmy HD też wyglądają u mnie ładniej. Sharp to kawałek porządnej technologii ale zwyczajnie PDP ma lepsze odwzorowanie kolorów a przedewszystkim daje obraz całkowicie zgodny kolorami z tym jaki daje CRT a to jest standard... Sharp nie gubi też detali w ciemności, przynajmniej nie bardziej niż plazmowy Panasonic :eek:k:

Co do smużenia to przewaga technologii PDP w zasadzie została wyeliminowana bo ja tam smużenia nie widzę w Sharpie brata :eek:k: Znaczy w sumie widać że ono jest i powoduje lekkie zmiejszenie się ostrości poruszających się szybko obiektów, nie jest to jednak nic strasznego i rzucającego się w oko podczas normalnego użytkowania. Plazma też smuży tylko inaczej i czasami w oczy rzuca się wyraźnie efekt zielonych duchów w PDP (szczególnie w Gears of War czy nowych Star Wars). Tak więc w aspekcie smużenia obie technologie nie są idealne :(

Podsumowując: obydwie technologie mają swoje wady i zalety. Dla mnie wady LCD są gorsze więc wybrałem PDP. Dla niektóych jednak liczą się inne rzeczy w obrazi i dla nich LCD może ładniej świecić, a jako, że Sharp robi porządne LCD to będzie to wtedy dobry wybór :eek:k:
 

wujo1

New member
witam
Już parę razy zadawałem te pytanie i nikt mi nie odpowiedział :( więc powtarzam . Czy TH-42PV80 uzyska skalowanie 1080p z Blu-Ray ??
bo ma podobnież 1024x720 i to mnie zastanawia a w sklepach co innego piszą więc się pytam posiadaczy lub znawców :eek:
 

janwojx

New member
Dostępne formaty obrazu:
525 (480)/60i, 525 (480)/60p, 625 (576)/50i, 625 (576)/50p, 750 (720)/50p, 750 (720)/60p, 1125 (1080)/50i, 1125 (1080)/60i, 1125 (1080)/24p (tylko HDMI), 1125 (1080)/50p (tylko HDMI), 1125 (1080)/60p (tylko HDMI)
 
Do góry