Proszę o rade :)

marin81

New member
Witam

Zastanawiam się nad zmianą TV.

Obecnie mam plazme Panasonica 42PV80PA.

Nie chce zbytnio kombinować i szukam TV raczej tylko z Panasa - mam kino i nie chce inwestować w nowe...

I tu zaczyna się problem...

W związku z tym że teraz TV mam inaczej ustawione i okno odbija mi się w TV zacząłem się zastanawiać a LEDem i jego matową matrycą albo pozostac przy plazmie...

Mam dylemat...

Niby mam rolety w oknie i zawsze mogę jej opuścić... ale to nie zawsze jest rozwiązanie

Pod uwagę biorę takie 2 modele

TX-L47ET5
TX-P50ST50

Od nowego TV oczekuję:
- czytanie jak największej ilości formatów z HDD
- nagrywanie na HDD
- multimedialność (Ipla, Iplex, inne )
- wielkość ok 50"
- WiFi mile widziane

Od TV będę siedzieć ok 3m
TV będę oglądać raczej na wprost
Będę czasami grać na Xboxie
Preferowane programy: wszystkiego po trochu

Czy słusznie robię zastanawiając się na LEDem ?:)
Czy nie kombinować i brać plazme?

Ewentualnie może jakieś inne modele...?

Dzięki
 

marin81

New member
A tak się zapytam...

Co jest warta plazma Samsunga PS51E8000GSXXH?
Mogę ją mieć w niezłej cenie, ale... jakoś nie przemawia do mnie plazma Samsunga...

Powracając jeszcze do tematu LCD Panasa...
Czy różnica w jakości obrazu miedzy Plazmą a LEDem Panasa jest tak wielka na niekorzyść LEDa że nie warto nawet się zastanawiać nad LEDem ?

Bo jeszcze w gre wchodzi taki model LEDa: TX-L47ET50

Drąże temat tylko dlatego że odbijające wielkie okno na plazmie nie jest komfortowe, ale LED jak by nie było ma matową matrycę...
 

macbat

New member
Wspomnę tylko, że samsung daje w sierpniu akurat m.in. na ww. plazmę 5 lat gwarancji.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

Kadajo

New member
Bez reklam
E8000 to bardzo dobra plazma, L47ET50 przegrywa z nią jakoscią obrazu, oczywiście pomimo filtrów Samsung będzie miał mocniejsze odbicia ale tutaj już musisz sobie sam odpowiedzieć co jest dla ciebie ważniejsze, jakość obrazu czy to żeby nie było odbić. Dodam ze plazma im ciemniej w pomieszczeniu tym bardziej pokaże na co ja stać, LCD wręcz odwrotnie.
 

HattoriHonza

New member
Ja tam może i się nie znam, ale... Kupiłem Panasa 42gt30, przyzwyczaiłem się do niego. Nie widziałem w nim absolutnie nic szczególnego, żadnego szału, jaki się roztacza nad jakością plazmy. Po czym wybrałem się w innym celu do sklepu rtv i przy okazji zaszedłem na dział telewizorów. Od tej powy wiem, że już NIGDY nie kupię LCD. Wolę raz na godzine zapuścić na trochę biały pas już. To, co prezentują LEDY to jest zupełnie inna liga. Płyną kajakami - fale na wodzie stają się niewidoczne z lotu ptaka, bo smużenie je eliminuje. Sportowiec biegnie jako plama na ekranie, bo odświeżanie za słabe. I to nie na jakimś badziewiu, tylko na WSZYSTKICH lcd w całym eurortv. Nawet na olbrzymim Sharpie za 20 tysięcy.O kolorach się nie rozwodzę, bo wszystkie miały ustawione obraz pt ,,wypalanie oczu". Ale jak mi teraz ktoś powie, że LCD nie smużą, to go wyśmieję. Wróciłem do domu, włączam olimpiadę i widzę tylko niedomagania kamery. Zero smużenia, nic. Plazma to jest to. Co do okna - wstaw roletę i po problemie. Chyba, że to jakieś mega okno balkonowe. Wtedy na plazmie nie zobaczysz w dzień nic:(
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Ja tam może i się nie znam, ale... Kupiłem Panasa 42gt30, przyzwyczaiłem się do niego. Nie widziałem w nim absolutnie nic szczególnego, żadnego szału, jaki się roztacza nad jakością plazmy. Po czym wybrałem się w innym celu do sklepu rtv i przy okazji zaszedłem na dział telewizorów. Od tej powy wiem, że już NIGDY nie kupię LCD. Wolę raz na godzine zapuścić na trochę biały pas już. To, co prezentują LEDY to jest zupełnie inna liga. Płyną kajakami - fale na wodzie stają się niewidoczne z lotu ptaka, bo smużenie je eliminuje. Sportowiec biegnie jako plama na ekranie, bo odświeżanie za słabe. I to nie na jakimś badziewiu, tylko na WSZYSTKICH lcd w całym eurortv. Nawet na olbrzymim Sharpie za 20 tysięcy.O kolorach się nie rozwodzę, bo wszystkie miały ustawione obraz pt ,,wypalanie oczu". Ale jak mi teraz ktoś powie, że LCD nie smużą, to go wyśmieję. Wróciłem do domu, włączam olimpiadę i widzę tylko niedomagania kamery. Zero smużenia, nic. Plazma to jest to. Co do okna - wstaw roletę i po problemie. Chyba, że to jakieś mega okno balkonowe. Wtedy na plazmie nie zobaczysz w dzień nic:(

AMEN :wink:
 

marin81

New member
HI,

Odświerze temat:)

Jeszcze nie zakupiłem TV, stad mam jeszcze pytanie.

Jak sobie radzi Panasonic z filami na HDD i napisami z polskimi znakami TXT, SUB ?
CZy ma jakieś problemy z formatami zapisu filmów?

THX
 

marin81

New member
Ja nadal nic nie kupiłem...

Po wielu za i przeciw, zdecydowałem się jednak na Samsunga 51E8000 z tego względu że jest on najbardziej multimedialny:
- odtwarza z HDD dosłownie wszystko, nawet MKV 15GB ( ta kwestia jest dla mnie najistotniejsza. Dużo oglądam z HDD, dzieciaki oglądaja bajki itp. )
- Smart HUB działa wyśmienicie
- Kamerka, Sterowanie głosem i gestami ( taki gadżet a bawi )
- Dodatkowy pilot
Długo go testowałem i przypadł mi do gustu, nawet nie bzyczał tak głośno,
ale jeszcze przeszedłem się do MM i tam ten sam model już dość głośno bzyczał...

Jak to jest z tym bzyczeniem?
Czy to bzyczenie jest bardziej intensywne wraz z "Wiekiem" plazmy?
Bo ta w MM pewnie od 6 msc swieci po 10h dziennie...
a tą co sie bawiłem to była nówka...

Niektórzy piszą że bzyczenienie słychać z 1m, inni ze nie słychać...
Nie chce wydać 5k zł na bzyczący TV :)

Przysłuchiwałem się też 50ST50 i prawie nic nie słyszałem, takie minimalne bzyczenie, ale to standard, mieszczący się w normach.

Natomiast 51e8000 chyba aż za nadto bzyczy...

Chciałem zdradzić markę Panasonic, to teraz mam za swoje :)
Ale nie ukrywam że Samsung mnie kusi.

Czyli zabawa zaczyna się od nowa:
42GT50
50ST50
51E8000

Z tych 3 musze coś wbrać, czas mam do "Świąt" taki mój prezent.

Mam pare pytań.
-Czy GT50 lepiej sobie poradzi z MKW pow. 10GB ( ST50 szarpał), w specyfikacji wyczytałem że ma "Wielozadaniowość" co by to nie oznaczało...
-Czy w Panasonicu można zmienić styl wyświetlania plików z HDD. Mi wrzucał wszystko do jednego worka, a chciałbym aby było po katalogach...
-Jak to jest z tymi ST50, czy faktycznie są bardziej podatne na wypalanie niż konkurencja?

No i co wybrać ;)
 

marin81

New member
No i kupiłem 51E8000.
TV generalnie jest super, obraz ładny, obsługa przyjemna,
lecz jednaj rzeczy nie mogę znieść - BZYCZENIA.

Wiedziałem że ten model ma taka przypadłość, przed zakupem wiedziałem że bzyczy ale sądziłem że nie będzie mi to przeszkadzać.

A tu klops, siedze teraz oglądam BBC HD głośność 7 i cały czas bzyczy , już w głowie zaczeło mi bzyczeć :)
Problem jest odczywalny tylko w nocy gdzie głośność jest poniżej 10.

Czy ktoś z użytkoników tego TV ma podobny problem/odczucie ?

Moje stare poczciwe 42PV80PA było cichutkie jak ta lala.
A tu podczas oglądania dosłownie boli mnie głowa...

Na całe szczęście mam możliwośc zwrotu, i jeśli coś się nie poprawi pozostaje przy Panasie, ale chyba wybiore GT50 .

Tak zapytam , czy GT50 też bzyczy ?
 

DoDe

New member
Nie wiem czemu twierdzisz ze P50ST50 nie odtwarza większość formatów. Ja z HDD i nawet przez DLNA ogladam pliki po 18 lub 40 GB w formacie MKV (filmy 3D) i nie ma żadnego problemu.
Z napisami to najlepiej format SRT bo wtedy napisy są idealnie wyskalowane. W formacie TXT czcionka jest mniejsza.
 
Do góry