Proszę o Radę - CD

nass

New member
Witam drogich forumowiczów :)

Moje pytanie brzmi następująco.
Posiadam amplituner Harman Kardon AVR355 oraz DVD Pioneer DV-410-V


Jako ,że chciałbym polepszyć dzwięk stereo pytanie do Was , czy jest sens wymiany tego dvd (służy tylko jako transport audio dla stereo w ampli ) na jakiś CD np.ze stajni Harmana lub innej firmy i połączenia z ampli analogowo ???
Cena powiedzmy do 300-400 zł (używki wchodzą w grę )
Czytałem o wpływie jakości przetworników przy połączeniu analogowym , w związku z tym czy jakiś "starszy" markowy CD będzie miał lepsze od tych w Ampli Harmana ???
Dodam też , że w przyszłości będę kupował jakiś wzmacniacz stereo ( też może być używka - HK 680 lub 690 ???)
Dodam również ,że podoba mi się brzmienie Harmana i raczej chiałbym iść w tym kierunku ale jestem otwarty na wszelkie sugestie.
Chyle czoło przed wiedzą co niektórych na tym forum dlatego też liczę na rzeczową poradę
Jeżeli ktoś chciałby pomóc mi "od ręki" to jestem pod numerem gg - 3650835
Na chwilę obecną muzyka u mnie gra tak - youtube.com/watch?v=JCznP67-wIc (Klipsch RF-62)


Reasumując;
- czy warto sprzedać to dvd i zmienić na jakiś markowy CD do 300-400 zł?
- czy ten markowy CD nie będzie miał gorszych przetworników od Ampli
- oczywiście proszę o podawanie konkretnych modeli jeżeli taka zamiana byłaby sensowna.
 

pkomp

New member
i czego oczekujesz?jak już to bez ampli :)

teraz masz połączone cyfrowo - dvd robi za napęd - dźwiękiem zajmuje się ampli i tak
 

nass

New member
Oczekuje poprawy stereo i czy może poprawić się dzięki wymienie dvd i połączenia cyfrowego na markowy CD i połączenie analogowe ??? Jak tak to jakie konkretnie modele by wchodziły w grę.
Co do ampli to pisałem o zamierzonej wymianie ale narazie mam kase na CD tylko.
Przy połączeniu analogowym z tego co wyczytałem to CD przetwarza dzwięk ???
 

pkomp

New member
tak - przy połączeniu cyfrowym z ampli to przetwornik DA ampli nadaje brzmienie
w przypadku połączenia analogowego jeśli ampli nie ingeruje w żaden sposób w dźwięk(tryb pureaudio itp) to przetwornik DA w CD odciska swój ślad

poprawy nie uzyskasz żadnej - zmianę barwy tak i zależy od klasy przetworników i torów audio jak bardzo będzie zauważalna
jeśli i tak CD będzie podłączony pod ampli to cudów bym się nie spodziewał - bardzo ale to bardzo wiele zależy od klasy ampli (mocy separacji kanałów itp)

osobiście to nie zawracałbym sobie nawet głowy tylko inwestował w oddzielne stereo ale napewno nie na sprzęcie konsumenckim
 
D

Deleted member 121090

Guest
A ja pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. Mam ampli Onkyo 905 i na początku stereo słuchałem jako odtwarzane z Sony BDP-S560. Było O.K. Póżniej tak samo kombinując z polepszeniem stereo kupiłem używany odtwarzacz cd Onkyo Integra 7911. Połączyłem to analogowo. Różnica jest olbrzymia.
 

pkomp

New member
i co z tego?ogromna różnica bo albo masz marne połączenie albo marne przetworniki DA czy to w ampli czy w odtwarzaczu stąd masz różnicę

tu nie ma się nad czym podniecać - to proste jak słońce tylko znajdź teraz najsłabsze ogniwo
 

killpit

New member
Osobiście podzielę kwestie jednego i drugie kolegi.
Osobiście również uważam że słychać różnice nawet miedzy odt. dvd zwykłymi a np. modelem Denona 1940 SACD,ONKYO 504 SACD również gdy zastosujemy zwykły odtw. CD
Natomiast fakt jest taki że najlepszym wyjściem aby słuchać muzyki w stereo jest wzmak+cd ale nie każdy tego chce i musi tak robić.
Kwestia jaki jest ampli czy warto do niego coś takiego podłączać żeby nie było przerostu formy nad treścią :)
Jak jest ze średniej półki uważam że warto z niższej nie zawracałbym sobie głowy :)
 

nass

New member
Panowie na chwilę obecną mówimy o HK AVR 355 plus ewentualny "starszy markowy" CD np HD 750??? Czy to by ze sobą zagrało po analogu ??? Czy CD ma słabsze przetworniki do tego ampli ???

W niedalekiej przyszłości planuje kupić jakiś Wzmak Stereo np.HK 680/690 , mowa o używce , niekoniecznie HK ale podoba mi się ciepłe nie ostre brzmienie , słucham black music - głównie rap,rnb,soul oraz polskiego starego rocka.
Na wzmak stereo i cd chciałbym wydać tak do 2 tyś zł , czy w tej cenie zagra to lepiej od ampli w stereo???
Oczywiście mile widziane konkretne modele jakie polecacie
Fronty które mam i chciałbym do nich dobrać W + CD to Klipsch RF IV - 62
 
D

Deleted member 121090

Guest
i co z tego?ogromna różnica bo albo masz marne połączenie albo marne przetworniki DA czy to w ampli czy w odtwarzaczu stąd masz różnicę

tu nie ma się nad czym podniecać - to proste jak słońce tylko znajdź teraz najsłabsze ogniwo
W mojej sygnaturze i w poście dokładnie masz opisane jakie elementy składają się na mój zestaw. A Ty odpowiadasz że mam słabe albo to albo to albo tamto. Konkretnie napisz to Twoja odpowiedź będzie cenna a tak to tylko gdybanie.
 

pkomp

New member
to co ci tam nie gra skoro masz taki super sprzęt?

a nad akustyką sie zastanawiałeś?
gdybania nie ma żadnego - kazdy wzmacniacz jest inny są też różne przetworniki w cd - także pomieszczenie ma aż 50% wpływu na dźwięk
tu się nie gdyba tylko mysli gdzie lezy problem
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nic nie pisałem że mi tam coś nie gra. Przeczytaj ten temat jeszcze raz. Coś ci się pomyliło. Kto inny pytał a ja udzielałem rady że u mnie zmiana odtwarzania z blueraya na dobry CD dała ogromną poprawę.
 

pkomp

New member
właśnie o tym piszę - jak dostałeś ogromna poprawę(a jeśli już byłaby znikoma) to sprawdź gdzie leżał problem bo przy pewnej klasy sprzęcie takie rzeczy nie maja miejsca
 
D

Deleted member 121090

Guest
Moim zdaniem problem leżał w odtwarzaniu płyt cd z odtwarzacza blueray. Teraz gdy są odtwarzane z solidnego odtwarzacza CD, to raz że jest dużo wygodniej, bo szybciej i prościej ,to jakość uzyskanej muzyki nawet na moje amatorskie ucho jest naprawdę dużo wyższa. Z naciskiem na dużo. Nie twierdzę że zawsze u każdego tak będzie, radzę jednak spróbować takiej zamiany bo u mnie dało to dobry efekt.
 

Bucek

Banned
ale dlaczego dalo taki efekt? lepsze przetworniki? mniej zakłóceń? zmieniles podlaczenie z cyfrowego na analogowe?

bez argumentów to dla mnie placebo i wiara w cuda :p
 

pkomp

New member
widzę że kolega nawet nie wiedział jak odsłuchuje...może głupi efekt w ampli czy coś - sama różnica między "pure audio" a stereo robi we wszystkich ampli olbrzymią różnicę.....

mając same ampli nawet bym się nie ośmielił wypowiadać na temat dźwieku bo 3/4 ampli nawet z wysokich półek jest gównem w kwestii brzmienia stereo i to maksymalnym...
od kiedy wszystko odsłuchuje na pro audio to nawet porządne konsupcyjne stereo nie zbliża się do tej jakości studyjnej....
 
Do góry