proszę o poradę

przemoc26

New member
Witam wszystkich !!!

Jak wszyscy przeszukujący to forum zamierzam zakupić nowy TV. Problem polega na tym, że nie wiem czy LCD czy PLAZMA. Czym powinienem się kierować w wyborze??.

zakres cenowy: 2500 zł jeśli trzeba będzie dopłacic za lepszy rozważe to.
pokój o wym. 7/4
nasłonecznienie- do południa , po południu cień
odległość od TV 2,5 do 3m.
3 osoby oglądające
sygnał telewizja N zwykły nbox

Interesują mnie Samsungi.

Bardzo proszę o poradę.
 

przemoc26

New member
ostatnio byłem w MM i uwagę moją zwróciły trzy egzemplarze
1. Samsung 42A451 100Hz
2. Samsung 42A410
i wcześniej mówiłem że tylko Samsung ale zobaczyłem
3.LG 42LF65 LCD Full HD

Co byście wybrali z pośród tych 3 ?? Proszę o opinie
 

bonzo

New member
Ale jak ktoś ma Ci odpowiedzieć skoro podajesz modele, które nie istnieją. Samsung 42"? Seria 4 ze 100Hz? Takie rzeczy to tylko w Erze.
 

RheeTCT

New member
Niestety nie takie to proste.Jeśli masz czas i ochotę to czytaj,czytaj.....Jak chcesz mieć z głowy to idź do sklepu i wybierz który Ci się podoba.
Z tych które podałeś wybrałbym Samsunga 42A451(HDReady)plazma(tak,tak bonzo-posiada Real 100Hz) albo A551(FullHD)LCD.Ten drugi warto tylko większy-40",bo FullHD w mniejszym nie bardzo ma sens.Ja wybrałbym plazmę bez zastanowienia,ale musisz poczytać,żeby wiedzieć dlaczego.
 
Ostatnia edycja:

przemoc26

New member
bonzo napisał:
Ale jak ktoś ma Ci odpowiedzieć skoro podajesz modele, które nie istnieją. Samsung 42"? Seria 4 ze 100Hz? Takie rzeczy to tylko w Erze.

W erze może i tak ale wejdziesz w byle jakie allegro czy ceneo to zobaczysz ze takie modele istnieją. Odpuściłem sobie te dwie plazmy 42 chyba wezmę tego samsunga 37A551 Full HD. Zamierzam kupić jeszcze ale to kwestia czasu ps3 więc ładnie by to współpracowało :) Model tego Samsunga jest euroagd za 2599zł. Myślicie że to dobra cena jak za FHD ??
 

przemoc26

New member
Witam więc podjąłem decyzję i wziołem Samsunga 37A551 FULL HD. Po podłączeniu przez kabel hdmi obraz wymiata czerń jest czarna , biel nieskazitelnie biała. Oboje z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zakupu.
Także jak ktoś będzie kupował ten model oczywiście polecam :) na plus wejście USB :) super sprawa pozdrawiam forumowiczów.
 

marin81

New member
przemoc26 napisał:
Witam więc podjąłem decyzję i wziołem Samsunga 37A551 FULL HD. Po podłączeniu przez kabel hdmi obraz wymiata czerń jest czarna , biel nieskazitelnie biała. Oboje z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zakupu.
Także jak ktoś będzie kupował ten model oczywiście polecam :) na plus wejście USB :) super sprawa pozdrawiam forumowiczów.


obraz wymiata hmmm może i wymiana na sygnale HD ale już ze zwykłą analogową kablówką jest tragedia.
Mam na testeach ( zanim nie kupie właściwego) właśnie ten model i wg. mnie jest kiepski a że korzystam w 90% z TV kablowaj to tak zła jakość obrazu jest dla mnie nie do przyjęcia.
 

marin81

New member
piotr'ek napisał:
To się przyzwyczaj, albo skargi do kablówki pisz, bo z g*wna to się miodu nie napędzi.

ja nie mam zamiaru sie przyzwyczjać, jak napisałem mam go na testach gdyż chciałem zobaczyc jak LCD sobie radzi z moja kablówką ( siła sygnału ok 70-80db wiec nie jest źle) i wygląda fatalnie... sygnał HD ok ale już SD lipa
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Ja z eNki na wielu kanałach SD mam kichę, że się odechciewa tak, że pozostaje się tylko przyzwyczaić bo wiadomo, że z badziewnego sygnału (niski bitrate kanałów SD) nawet najlepszy telewizor super obrazu nie wytworzy, a Twoja kablówka zapewne bierze ten sam sygnał co abonenci eNki czy innego C+.
 

mare37

Banned
nie wiem jak mozna sie podniecac seria 5 samsunga jak to jest dzien do nocy w porownaniu z 6 no ale kwestia gustu lub kwestia porownania bo wiaodmo ze jak sie kupi lcd po jakims tam crt to kazdy bedzie rewelka

co do kablowki to wspolczuje wam..nigdy takiego szajsu kablowkowego
ja mam zwykla antene na dachu do tego multiswitch i bije kablowke na glowe ..ogladalem teraz koncert noworoczny z wiednia na 2 i odbior praktycznie jak po cyfrowym sygnale...to niektore filmy na dvd to kaszana

niestety wiekszosc programow nadawanych po analogu w naszej tv to szajs jakosciowy

ja polecam jak juz samsung to plazma 100hz lub lcd powyzej 37 cali i serii 6
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Panowie jak odkręcic ; nogę; od tego Samsunga? .Kolega ma odkręcone śrubki tak jak pokazuje instrukcja i ni w ząb nie może jej się pozbyć:D
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Od 656 ciągnąć. Lekko nie ma ale da się wyciągnąć. Ja musiałem postawić na podłodze, żona trzymała podstawę, a ja tarmosiłem TV.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wszystko wyjaśnione , aby bez problemu odłączyć nogę trzeba całkowicie wyjąć cztery śrubki inaczej haczą one o profil ; nogi;. Najlepiej mieć pod ręką wkrętarkę z magnesującą końcówką .
 
Do góry