Prosze o pomoc !!!

maks028

New member
tv lcd do 5 tys. 40-42?

Witam wszystkich i prosze o pomoc w wybraniu tv , najlepiej Lcd.
Moje priorytety to :

1.Najlepszy odbior sygnalu sd.
2.Jak by byly takie bajery jak resolution +(jak w toshibie) to by bylo fajnie .
3.Niezawodnosc i ekonomika .
4.No i najwazniejsze,dobrze by bylo zamknac sie w kwocie max.5000zl


Warunki jakie posiadam to ;

wielkosc pokoju? 5x4 m
preferowana marka: brak
preferowana technologia? LCD,Led
preferowana wielkosc ekranu? 40-42"
jaki sygnal? cyforowy naziemny SD(cyfrowy polsat), DVD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy równiez z boku? 90% na wprost, sporadycznie pod katem
jaka odleglosc od ekranu? 3.5 m
jakie urzadzenia do podlaczenia? DVD,dekoder polsatu
Jaka klasa cenowa? Do 5000 zl
wiecej ogladasz w dzien czy w nocy? 50/50
jakie masz naslonecznienie pokoju ? naslonecznienie srednie(strona zachodnia,tv bedzie stal na przeciwko okien
ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
Jaki masz ulubiony program? FILMY
Ma stac czy wisiec? Stac
Czego oczekujesz od telewizora? Przede wszystkim dobry scaler i najlepsza, mozliwa jakosc obrazu.
Full Hd czy HD ready ? jak najlepsza
Jaki masz telewizor? beznadziejny


Moje propozycje to :

LG 42LH9000
Sharp LC40LE700E
Toshiba 42 ZV635D


Oczywiscie jestem otwarty na inne marki,jezeli beda tego warte :):)

Bardzo dziekuje za wszystkie wypowiedzi , wiecej juz nie dam rady czytac o tv, mozliwosciach itd., itp. ..pare dni juz siedze nad tym problemem i dalej nic nie wiem (moze troszke,ale to sama teoria) Dzieki jeszcze raz i zycze Wszystkim forumowiczom Najlepszego w Nowym Roku :):)
 
Ostatnia edycja:

maks028

New member
tv do 4500 na teraz

Bardzo prosze jeszcze raz o porade ! Czy wszczyscy spia? Ludzie, obudzcie sie , a nie siedzicie przy swoich nowiutkich sprzetach .... a Ja jak nie mam tak nie mam... dzieki:confused::confused:
 

LUPO78

Banned
Witam wszystkich i prosze o pomoc w wybraniu tv , najlepiej Lcd.
Moje priorytety to :

1.Najlepszy odbior sygnalu sd.
2.Jak by byly takie bajery jak resolution +(jak w toshibie) to by bylo fajnie .
3.Niezawodnosc i ekonomika .
4.No i najwazniejsze,dobrze by bylo zamknac sie w kwocie max.5000zl


Warunki jakie posiadam to ;

wielkosc pokoju? 5x4 m
preferowana marka: brak
preferowana technologia? LCD,Led
preferowana wielkosc ekranu? 40-42"
jaki sygnal? cyforowy naziemny SD(cyfrowy polsat), DVD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy równiez z boku? 90% na wprost, sporadycznie pod katem
jaka odleglosc od ekranu? 3.5 m
jakie urzadzenia do podlaczenia? DVD,dekoder polsatu
Jaka klasa cenowa? Do 5000 zl
wiecej ogladasz w dzien czy w nocy? 50/50
jakie masz naslonecznienie pokoju ? naslonecznienie srednie(strona zachodnia,tv bedzie stal na przeciwko okien
ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
Jaki masz ulubiony program? FILMY
Ma stac czy wisiec? Stac
Czego oczekujesz od telewizora? Przede wszystkim dobry scaler i najlepsza, mozliwa jakosc obrazu.
Full Hd czy HD ready ? jak najlepsza
Jaki masz telewizor? beznadziejny


Moje propozycje to :

LG 42LH9000
Sharp LC40LE700E
Toshiba 42 ZV635D


Oczywiscie jestem otwarty na inne marki,jezeli beda tego warte :):)

Bardzo dziekuje za wszystkie wypowiedzi , wiecej juz nie dam rady czytac o tv, mozliwosciach itd., itp. ..pare dni juz siedze nad tym problemem i dalej nic nie wiem (moze troszke,ale to sama teoria) Dzieki jeszcze raz i zycze Wszystkim forumowiczom Najlepszego w Nowym Roku :):)
polecam 42lh9000 ;)
 

piotrflo

New member
Jesli blysk matryca Ci pasuje to ja polecam Toshiba 42ZV635DG. Gdyby nie blysk matryca sam bym go wzial. Mi nie pasowala do moich parametrow mieszkania ze wzgledu na oswietlenie mieszkania i miejsce stacjonowania TV ;-). Jesli chodzi o skalowanie sygnalu SD to mysle, ze ten TV wymiata wszystko. Poza tym pieknie dziala z konsolami i komputerem. I ponad 1000 PLN zostaje Ci w kieszeni. Mysle, ze szkoda prawie 6000 na TV. Ten LG to poza Twoim budzetem z tego co sie orientuje.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44330
Tu test Toski, ale pewnie widziales. :)
 

LUPO78

Banned
Jesli blysk matryca Ci pasuje to ja polecam Toshiba 42ZV635DG. Gdyby nie blysk matryca sam bym go wzial. Mi nie pasowala do moich parametrow mieszkania ze wzgledu na oswietlenie mieszkania i miejsce stacjonowania TV ;-). Jesli chodzi o skalowanie sygnalu SD to mysle, ze ten TV wymiata wszystko. Poza tym pieknie dziala z konsolami i komputerem. I ponad 1000 PLN zostaje Ci w kieszeni. Mysle, ze szkoda prawie 6000 na TV. Ten LG to poza Twoim budzetem z tego co sie orientuje.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44330
Tu test Toski, ale pewnie widziales. :)
lg jest z podświetleniem full led ;) widziałeś obraz z niego?
 

piotrflo

New member
lg jest z podświetleniem full led ;) widziałeś obraz z niego?

O jakim obrazie mowisz? W sklepie z BD czy w domu z sygnalu SD? Nie mialem takiej mozliwosci by to widziec bo u nikogo nie widzialem tego TV. Jedyny LED jaki widzialem na zywo w domu to byl Samsung UE55B7000 LED 55" :) i powiem Ci szczerze, ze mnie wcale nie powalil jesli chodzi o kolorystyke i jakosc obrazu z kabla. Moze jedynie wielkoscia przytloczyl. :rolleyes:
 

LUPO78

Banned
O jakim obrazie mowisz? W sklepie z BD czy w domu z sygnalu SD? Nie mialem takiej mozliwosci by to widziec bo u nikogo nie widzialem tego TV. Jedyny LED jaki widzialem na zywo w domu to byl Samsung UE55B7000 LED 55" :) i powiem Ci szczerze, ze mnie wcale nie powalil jesli chodzi o kolorystyke i jakosc obrazu z kabla. Moze jedynie wielkoscia przytloczyl. :rolleyes:
widziałem go w mm z sd obraz na sd super od tego trzeba zacząć że Lg w ogóle ma dobre skalowanie obrazu i na pewno lepsze od samsunga,ale wiadomo nie jest to jakość bd z sd - tv jest full ledem w przeciwieństwie do samsunga z krawędziowym led którego podałeś i nie dziwię się że cie nie powalił na kolana ni tylko ciebie :cool: już nie jedna osoba się wypowiadała na temat obrazu z żyletek że żadna rewela,no osobiście ci powiem że jedynie dizajn :eek:k:
 

maks028

New member
Jesli blysk matryca Ci pasuje to ja polecam Toshiba 42ZV635DG. Gdyby nie blysk matryca sam bym go wzial. Mi nie pasowala do moich parametrow mieszkania ze wzgledu na oswietlenie mieszkania i miejsce stacjonowania TV ;-). Jesli chodzi o skalowanie sygnalu SD to mysle, ze ten TV wymiata wszystko. Poza tym pieknie dziala z konsolami i komputerem. I ponad 1000 PLN zostaje Ci w kieszeni. Mysle, ze szkoda prawie 6000 na TV. Ten LG to poza Twoim budzetem z tego co sie orientuje.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44330
Tu test Toski, ale pewnie widziales. :)

Jesli chodzi o testy u kikiego i reszte na necie dot. Toshiby to widzialem .Posiedzialem w necie i wiekszosc to pozytywne opinie na jego temat ...LG-zastanawialem sie czy co nie co nie dorzucic , nadszarpnalbym tym troche finanse , ale jesli warto?...po za tym bardzo dziekuje za wszystkie wypowiedzi i oczekuje nowych ,moze macie jakie inne propozycje ?:eek:k::eek:k:
 

piotrflo

New member
Jesli chodzi o testy u kikiego i reszte na necie dot. Toshiby to widzialem .Posiedzialem w necie i wiekszosc to pozytywne opinie na jego temat ...LG-zastanawialem sie czy co nie co nie dorzucic , nadszarpnalbym tym troche finanse , ale jesli warto?...po za tym bardzo dziekuje za wszystkie wypowiedzi i oczekuje nowych ,moze macie jakie inne propozycje ?:eek:k::eek:k:

Ja jeszcze w innej kwestii. Ten Sharp tez jest OK, ale 40" mysle, ze do ogladania z 3,5 metra bedzie za maly dla Ciebie po tygodniu. Uwierz mi. Ja ogladam z ok 3 m 42" i jest OK. Jakbym kupil mniejszy to bym czul niedosyt, a tym bardziej, ze ostatnio duzo ogladam z kompa filmow w HD i cos mi sie na kablowce chyba obraz poprawil bo jakosciowo jak z DVD wali. :). Rzuc okiem jeszcze na to Sharp LC-46LE600E. Jest tez ciekawa propozycja. Tez ma pelne podswietlenie LED. Troche tanszy od tego LG 42".
 
Do góry