Proszę o pomoc w wyborze zestawu kina

quattroporte

New member
Witam.

Jestem nowy na forum, trafiłem tutaj przypadkowo przeglądając informacje na temat kin domowych.
Po przejrzeniu duzej ilosci informacji dalej nie potrafie sie zdecydowac jaki zestaw mam sobie kupic.
budżet jaki chciałbym przeznaczyc na całoc to max 2000zł

W ofertach z mojego miasta w jednym ze sklepow natrafilem na kilka interesujacych (wg mnie) pozycji, mianowicie sa to:
1. YAMAHA (RXV365CZ+DVDS663CZ+ONYX100CZ)
2. ONKYO HTE 307/406 B CLASSIC 9920
3. PIONEER JAMO VSX-519B+420B+S-416 DARK APPLE

Wiem ze zestawy chyba z najnizszej pokli audio ale wydaje mi sie iz powinny wystarczec. Obecnie posiadam wieze Sony na wykonczeniu :)
Zestaw w przyszłosci bedzie podlaczony do TV poprzez HDMI ale poki co obecnie w TV mam jedynie wejscia Euro (sa przejsciowki Euro-RCA)

Który zestaw moglibyscie polecic głownie do radia, muzyki i czasem do DVD?

Dziekuje za odpowiedzi z gory.
 

killpit

New member
Onkyo nie bierz 307 to już stary model.Mam dla ciebie lepszą propozycje 308/406/9920.Ampli ma juz hdmi 1.4 z 3D dts-hd itd... Yamahę odpuść z tymi gł.W zestawie z Pionkiem fajne głośniki ale słabiutka elektronika.A może pogadaj z Blackninją on zawsze potrafi fajne cenki zrobić :hmm:
 

quattroporte

New member
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedz. Co do zakupu to niestety jestem ograniczony do mojego miejsca zamieszkania i sklepow ktore sie tutaj znajduja.
Nie wiem czy mozna tutaj wpisywac nazwy sklepow ale poki co to nie bede tego robil. Tak naprawde to Podoba mi sie ta Yamaha strasznie podobnie jak i ten Pioneer :/ W sklepie proponowali mi jeszcze Pioneera VSX 418 + DV 410 + Jamo w podobnej cenie co Yamahe.

Kurcze chcialbym aby to ladnie gralo (zdaje sobie ze szalu nie bedzie), w cenie do 2000zł moglbym tez kupic zestaw:

Pioneer VSX-519 + DV 320 + Amtech HTS 006 + jakis tam maly sub McAudio


Tak naprawde to moja narzeczona ma tylko jeden warunek :D Musi byc funkcja sleep :)

Słuchałem zestawu Pioneer VSX 519 + Koda oraz VSX 418 + jamo i powiem szczerze ze ten zestawik z Koda troszke ladniej grał.

Naprawde mam duza zagwozdke.

Ja sie skłaniam bardziej do zestawu:
Pioneer SX 519 + DV 420 + Jamo albo tego Yamaha :(

Po przeczytaniu informacji o glosnikach to widze ze jednak te z Yamahy "schodza" nizej niz JAMO
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z ta kwota to kup jak najlepszy ampituner ! dla kolumn to i tak bez wiekszego znaczenia czy zestaw 5 glosnikowy kosztuje 500 czy 1tys. zlotych... w pozniejszym czasie im tansze tym mniejszy zal bedzie sie ich pozbyc w pozniejszym czasie, a amplituner bedziesz mial jednak w miare porzadny, jeden wydatek odejdzie......:wink:

oczywiscie jest jeszcze jedno wyjscie...- wcale cie to nie "wkreci" i nie bedziesz dazyl do zmiany.
przemysl czy w tym przypadku nie pojsc w "design"...?!
 

quattroporte

New member
z ta kwota to kup jak najlepszy ampituner ! dla kolumn to i tak bez wiekszego znaczenia czy zestaw 5 glosnikowy kosztuje 500 czy 1tys. zlotych... w pozniejszym czasie im tansze tym mniejszy zal bedzie sie ich pozbyc w pozniejszym czasie, a amplituner bedziesz mial jednak w miare porzadny, jeden wydatek odejdzie......:wink:

oczywiscie jest jeszcze jedno wyjscie...- wcale cie to nie "wkreci" i nie bedziesz dazyl do zmiany.
przemysl czy w tym przypadku nie pojsc w "design"...?!

Dziekuję bardzo :)

Co do amplitunera to strasznie podoba mi sie ten Pioneer i ta Yamaha i tak naprawde chyba miedzy tymi 2 modelami bede wybierał. Onkyo mi sie jakos nie podoba a Denon hmm... za te pieniadze to tez najtanszy model bez szalu z wygladu. Do Yamahy jakos mnie bardziej głosniki przekonują, do Pioneera wyglad :)

Ktory z tych 2 zestawow jest lepszy "sprzetowo"?

Co do glosnikow to jak mi sie nie spodobaja te ktore kupie w zestawie to w pozniejszym czase bede sobie robil sam kolumny bo poki co mi sie nie chce w to bawic. (oczywiscie wszystko bedzie liczone pod glosniki i moce ampli)
Od Amplitunera oczekuje raczej czystego dzwieku niz jego mocy w gornych zakresach glosnosci.

Nie wiem dlaczego ale marka yamaha wydaje mi sie marka ktora robi lepsze klocki audio. Prosze o sprostowanie jezeli sie myle.

PS. Kolega proponuje mi bym kupil uzywane stereo Pioneera SX 205 :) Ale chyba ja wole nowe kino z gwarancja :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co do glosnikow to jak mi sie nie spodobaja te ktore kupie w zestawie to w pozniejszym czase bede sobie robil sam kolumny bo poki co mi sie nie chce w to bawic. (oczywiscie wszystko bedzie liczone pod glosniki i moce ampli)
Od Amplitunera oczekuje raczej czystego dzwieku niz jego mocy w gornych zakresach glosnosci.

powtorze - kup jak najlepszy amplituner ,a kolumny chocby za 400 zl , a na podstawie twojej wypowiedzi wnioskuje ,ze byloby lepiej abys na to wlasnoreczne budowanie kolumn sie nie napalal.
 

quattroporte

New member
I tu wasnie jest problem ktore sa lepsze.

Pioneer VSX 519
Yamaha RXV365CZ
czy z ostatniej chwili
DENON AVR-390

Prosze doradzic cos z tych 3 amplitunerow. Co do glosnikow to masz racje :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Denona odpuść padaczka totalna.Osobiście wziąłbym ONKYO 577 ewentualnie 507(nie wspomnę o 308 lub 508) w tej cenie najlepsze ampli.Jeżeli się tobie nie podoba a musi to kup Pionka ale serie 8..lub 9..
Tak jak już kolega wyjaśnił zainwestuj w Ampli lepszy
 

quattroporte

New member
Denona odpuść padaczka totalna.Osobiście wziąłbym ONKYO 577 ewentualnie 507(nie wspomnę o 308 lub 508) w tej cenie najlepsze ampli.Jeżeli się tobie nie podoba a musi to kup Pionka ale serie 8..lub 9..
Tak jak już kolega wyjaśnił zainwestuj w Ampli lepszy

Kurcze i tutaj tez jest problem bo u mnie w miecie nie ma zbyt duzego wyboru co do amplitunera.

Dzis zrobilem male rozeznanie w ofercie sklepow w moim miescie i z tego co mi sie podoba wizualnie to znalazlam:

Yamaha HTR-6030 + DVD-S663 + Prism Onyx 100 - cena 1999zł
Sony HTP-HD4500B STR-DH500 + DVP-NS718H + SSFCR4000 - 1899zł
Pioneer VSX-519V + DV420 + Jamo S 416 - cena sklepowa 2299zł (do 2000 da sie potargować)
Jakis DENON 1306 z dvd i glosnikami niestety zapomniałem numerka i nazwy - 2000zł

Nie ma mozliwosci kupna sprzetu osobno albo jego kompletowania samemu.
Zakup musi byc na miejscu bo niestety jestem zmuszony zalatwiac kupno poprzez system ratalny. Gdyby byla inna mozliwosc to bez zastanowienia bym kompletowal sam poprzez Allegro albo inne sklepy internetowe.

Ja sie sklaniam do tego Pioneera ;) Wiem ze truje i marudze ale chciałbym kupic zestaw przyszlosciowy taki aby za kilka lat nie trzeba bylo go zmieniac z przymusu (plauje w przyszlym roku TV tez zmienic na jakis LED i chcialbym aby polaczyc sprzet poprzez HDMI)
 

killpit

New member
Boże tylko nie 1306 to już jest prehistoria :)
Pogadaj z Blackninja przecież możesz kupić na raty przez neta żaden problem on też ma
 

quattroporte

New member
Boże tylko nie 1306 to już jest prehistoria :)
Pogadaj z Blackninja przecież możesz kupić na raty przez neta żaden problem on też ma

Gdyby to było takie proste...

Zestaw ten ma być prezentem dla mnie na urodziny :) od dziadka i dziadek bedzie go brał na raty na siebie. W miescie bedzie tylko 2 dni a pozniej znow na miesiac wybywa na wies na dzialke rekraacyjna. Jak to starszy czlowiek chce "widziec" co kupuje :/

Gdyby to ode mnie zalezalo to wzialbym 2000zl i sam poszukal a pozniej mu np faktury czy paragony pokazal. Ale niestety to juz starszy czlowiek jak juz wspomnialem i ma swoje zasady i przyzwyczajenia. :/ Dlatego wybor mam zarezerowany do mojego miasta ewentualnie do najblizszych w okolicy :) Chyba ze Blackninja jest z okolic Łodzi :) bo do Łodzi tez bym mogl sie pofatygować :)

Ja bym brall VSX 819V + kolumny Jamo albo Koda i tyle bez DVD (poki co mam PS2 i komputery w tym laptopa z hdmi) ;) Mysle ze bym sie zmiescil w tej cenie.
 

killpit

New member
Wez 819 z Jamo nie bierz kody.
Za tą kaske bedzie ok
Może zrób sobie konkretne porównanie miedzy tymi sprzętami
Pioneer 819+Jamo vs Onkyo 307/406/9920
Bo są to jedne warte uwagi zestawy które podałeś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście nie bierz Kody.
A wysyłka z dowolnego miejsca kraju trwa 1 dzień. Więc dziadek mimo starszej daty szybko połapie system zakupu.
 

quattroporte

New member
oczywiście nie bierz Kody.
A wysyłka z dowolnego miejsca kraju trwa 1 dzień. Więc dziadek mimo starszej daty szybko połapie system zakupu.


Dzieki wielkie :eek:k:

W jednym ze sklepow proponowali zamiast Jamo 416 jakas Kode (miala tak jakby glosnik niskotonowy z boku obudowy) :)
Poczekam do czwartku do przyjazdu dziadka i wtedy bedziemy cos dzialac. Jak cos kupie to na pewno sie tutaj pochwale i ocenie czy u mnie w mieszkaniu daje rade :]

A poki co dziekuje za porady :) Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile mi pomogly w wyborze :eek:k:


A teraz jeszcze takie jedno pytanie na sam koniec - porownanie co lepsze ;)
VSX 418 + DV410 + Jamo 406 czy VSX 519 + DV420 + Jamo 416

Pomijam braki HDMI bo chyba da sie bez tego zyc :) Pytanie dosyc wazne bo miedzy tymi zestawami jest okolo 600zł roznicy w cenie. Warto doplacac czy nie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież 519 I jamo 606 - powalą Cię i dziadka na kolana.
Dopiero odczuje co to dobry wybór. I nie szkoda kasy i zakup na lata.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie wiem co kombinujesz ale skoro klasyka audio czyli 606 Ci się mieszczą w klasie to po co CI 406?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja wiem że nie wspomniałeś - ale 606 jest w klasie znacznie wyższej i do Twoich potrzeb - to rewelacja. A ofertę masz bo są w extra cenie.
 
Do góry