Proszę o pomoc w wyborze urządzeń

dankul1

New member
Witam zamierzam zakupić TV oraz zestaw kina domowego. Wertuję strony i mam kompletny mętlik w głowie. Więc proszę Was o podpowiedź przy wyborze.
Jakie masz warunki - pokój 5,3m x 3,55m


TV
Preferowana wielkość matrycy – aby spełniało namiastkę kina domowego i dobrze się oglądało
Preferowane marki - nie ma dużego znaczenia
Jaki sygnał – kablówka UPC, kino domowe, komputer przez hdmi
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – od 2,8 do 3m
Jakie urządzenia do podłączenia - szukam zestawu kina domowego (dalsza część posta)
Jaka klasa cenowa – max 3,5 tys
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na południe, rolety w oknach
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2
Jaki masz ulubiony program – sport(bardzo dużo piłki nożnej), filmy, Discovery
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale nieduże natężenie),
Ma stać czy wisieć -stojący
Czy ma być HD Ready czy Full HD – obojętnie (fajnie jak full ale czy obecnie jest sens czy to inwestycja pod BD?)

Kino domowe

Koszt – 2 tys ewentualnie jak taniej kupie TV to mogę z tamtej puli dołożyć do zestawu max do 3 tys ale to tylko i wyłącznie przy tańszym odbiorniku tv
Chciałbym kupić zestaw kina domowego najlepiej ampli tuner oraz odtwarzać chodź nie koniecznie musi być (mogę z czasem dokupić). Sprzęt będzie przeznaczony w 50% do słuchania muzyki (hip-hop, rock, house) i w 50% do oglądania filmów. Amplituner maksymalnie może mieć 14,5 cm wysokości bo inaczej nie wejdzie mi w półkę. Oraz głośniki 5.1 fajnie jak w zestawie byłby sub. Fajnie jak by skalował niższą rozdzielczość oraz miał możliwość mp3 odsłuchu w wersji zbliżonej do oryginału oraz wejście usb.

Proszę o pomoc to mój pierwszy większy zakup takiego sprzętu, dlatego proszę o radę wytypowane i rozsądne podpowiedzi zweryfikuje już w MM jak dany sprzęt wygląda i jak gra oraz wyświetla obraz.
Dziękuje

W grafice załączyłem przyszłe umiejscowienie sprzętu, na tym stoliczku, (na który stoi wiekowy NEC 14’ składany w Japonii i kupowany jeszcze przez mojego ojca za dewizy w Pewex’ie) chcę postawić TV. Wymiary stoliczka Szerokość: 149 cm, Głębokość: 55 cm, Wysokość: 35 cm, Maksymalne obciążenie: 65 kg oraz Wysokość półki 14, 5 cm tam chcę wstawić głośnik centralny oraz ampli tuner. Głośniki natomiast planuje rozstawić między stolikiem TV a komodami (odsunę komody gdyż mam jeszcze miejsce tak max 20cm z każdej strony). Wcześniej w listwie maskującej przy podłodze puściłem wiązki kabli do głośników tylnych 2x2,5mm (miedź beztlenowa, giętki).
 

Attachments

  • Prezentacja.JPG
    Prezentacja.JPG
    403 KB · Wyś: 79
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizory są lekkie i zajmują mało miejsca. Więc stolik ok.
Do Twoich warunków ja sięgałbym po wielkość 42":
Panasonic 42 S 10
JVC 42 R10
Toshiba 42 RV 555
Hitachi 42 VP01
JVC 42 P80
Sharp 42 DH 77

==========================
Kino Pioneer 519 + Jamo 416
We właściwym komplecie zmieścisz i z ceną i z jakością .
 

dankul1

New member
Jakoś nie mam przekonania do takich głośniczków w plastikowej obudowie, być może jestem w błędzie i a'la podobne komputerowe głośniczki to nie to co potężna firma Samsung serwuje klientowi w swoim zestawie.
To subiektywne odczucie które może być mylne, ale według mnie nie ma jak to rezonowanie drewnianego pudła (głośniki) i konkretny amplituner.

Fakt tv potężny i może robić wrażenie ciekawe czy na taką odległość nie za duży i jak prezentowałby się obraz z kablówki.

Dziękuje za wybór czym więcej zmartwień i wyborów tym chyba lepiej, i będzie można zastanowić się dłużej na co wydać swoją kaskę.
 

BoDeX

New member
trochę byś się zdziwił , ale to Twój wybór ...

podstawowe osobne klocki to już nie te pieniądze,
gdybyś nie kupował TV , to jakoś by się to udało,
ale rozważ - te pudełka ma kolega i za taką kasę
są godne rozważenia, bo gra toto całkiem, całkiem ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z całą pewnością Jamo 416 lepiej zagrają i do kina i do muzyki.
A 42" lcd na początek do odległości zupełnie wystarczą szczególnie przy nasłonecznieniu.
 

dankul1

New member
Kiki
A mógłbyś podrzucić jakieś alternatywy (maksymalna wysokość urządzenia 14,5 cm) dla Pioneer 519 w tym samym przedziale cenowym. Chyba że uważasz ze ta półka cenowa to tylko i wyłącznie 519.
Bo widzę z odbiorników TV już zaczynam mam mieć w czym przebierać.
Dzięki i pozdrawiam wszystkich, którzy próbują pomóc :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najcieńszy masz JVC 411 - o podobnych parametrach.Ale nie grzeje się , jest cienki w kolorze srebrnym.
 

dankul1

New member
Po analizie specyfikacji jak i komentarzach użytkowników doszedłem do wniosku, że skupiłbym się z tej listy na:

Panasonic TX-P42S10E
ceny od 2558,00 zł do 3600,00 zł. Plazma

Toshiba 42RV555DG ceny od 3525,80 zł do 4200,00 zł. LCD

Sharp Aquos LC-42DH77 ceny od 3459,09 zł do 5106,83 zł. LCD

Jest zasadnicza różnica między plazmom a LCD w cenie (o wyższości się nie wypowiadam bo się nie znam)

Przyjmuje wariant, że udałoby mi się zakupić po cenie minimalnej + 200zł drożej ewentualnie, więc przy opcjach z TV LCD zestaw Kino Pioneer 519 + Jamo 416 pasowałby mi.

Pioneer VSX-519 cena od 1049,00 zł do 1529,00 zł. Ampituner

Jamo S 416 Hcs 3 + Sub 200 cena od 1299,00 zł do 1410,00 zł. Głośniki + Sub

A co przy wyborze plazmy czy oszczędności w granicach tysiąca złotych (zależy od sklepu w porównaniu z LCD), ale takie mogą być warto wrzucić na konto czy troszkę pozmieniać w zestawie kina domowego. Jeżeli pozmieniać to dlaczego i na jaki wariant?

A na jaki wariant, jako potencjalni użytkownicy sami byście się zdecydowali? Przy założeniu że jedno jest niezmienne budżet w wysokości 5500 (+/-300zł) :hmm:


Ponownie dokonałem mierzenia dokładnego w raz z inż bratem i okazało się że jest tam 150mm więc troszkę więcej niż zakładałem, marne pocieszenie to takie że i tak większość ampitunerów ma prawie 16 cm. Nacinać stolik od wewnątrz jakieś rozwiązanie albo wpakować na siłę może da radę yamahę bo mają 151 mm

Yamaha RX-V463
Yamaha RX-V465

Tylko czy to dobrze zagra jak np polecony przez Kiki Pioneer, który notabene posiada funkcję na których mi szczególnie zależy.
VSX-519
czyli skalowanie do 1080p
oraz przywracanie brzmienia skompresowanym plikom muzycznym nadając im niemal jakość odsłuchu oryginału.

Reasumując sądziłem że będę miał problem z TV a tu na odwrót TV prawie wybrane a pojawił się problem z amplitunerem i to przez cholerną półeczkę. :(

Ktoś w temacie obcykany proszony jest o wypowiedź nie chcę dawać drugiej części tematu do działu kino domowe bo to już raczej trąciłoby :spam:. Kiki mocno pomógł przy zawężeniu TV i wielkie dzięki za to, zostało mi nieszczęsne kino domowe. Z racji wysokości 15 cm łapie się Yamaha tylko teraz jaki model ma to co szukam jest w odpowiedniej cenie oraz jakie głośniki pod ten amplituner czy polecane Jamo 416 dadzą radę, to chyba wszystko czego pragnę się dowiedzieć. ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Amplituner musi mieć chłodzenie więc nawet jak się zmieści na wcisk to i tak nic z tego nie będzie.

Dobrym pomysłem będzie więc cały zestaw od JVC z rzeczonym amplitunerem.

JVC 42P80
RXD-411
DVD XV-N682
Rubicon FSC
 

dankul1

New member
A który konkretniej zestaw byś blackninja polecił

wu wu wu .ceneo.pl/Kolumny_i_glosniki;017Rubicon_P0-6106.htm :cool:

Aplituner RX-D411 pasuje mi ale znalazłem go jedynie w jednym sklepie i wołają za niego 1949 pln'ow (sporawo) ha te te pe ://pl.marketgid.com/goods/520/9690/ :cool:
Chyba że są inne godne polecenia źródła sprzedaży tego sprzętu i można znaleźć korzystniejszą cenę bo, jak widzę JVC to bardzo niszowy i oryginalny sprzęcik.
 

dankul1

New member
Ostateczna rozgrywka proszę Państwa który wybrać TV kino już jest wybrane (dziękuje załodze audiovideo.com.pl) omawiany wyżej amplituner JVC RDX-411 oraz zestaw kolumn Rubicon RP-26 FSC

TV przed linkiem wstawiamy www nie wiem dlaczego system nie pozwala wklejać linków (trzeba mieć co najmniej 5 odpowiedzi, mam więcej i raz mogę wstawiać a następnym razem nie mogę)

.ceneo.pl/2206911s 1

.ceneo.pl/2390940s 2

.ceneo.pl/;0151464626-10.htm 3

.ceneo.pl/2491324s 4

.ceneo.pl/;0152244481-10.htm 5

.ceneo.pl/1768013s 6

.ceneo.pl/1744853s 7

:hmm: Proszę o porady poparte jakimiś argumentami, jak uporam się z tym to wątek pomocy będzie można uznać za wyczerpany :) dzięki.
 

dankul1

New member
Zakończony temat

Kino domowe skompletowane
TV Panasonic 42 S 10 http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4479
Amplituner JVC RXD-411 http://www.audiovideo.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=1&products_id=2407
Kolumny Rubicon RP-26 + sub Rubicon RSUB-10 http://www.kinodomowe.idg.pl/artykuly/44892/Rubicon.RP26.html

Budżet minimalnie przekroczony o około 600 zł a więc za całość 5600 pln
Z czasem dokupię PS3 bądź jakiś odtwarzać DVD bądź BD z wejściem na usb.

Teraz walczę jak to podłączyć ale o tym w innym temacie http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=421456#post421456
 
Do góry