Proszę o pomoc w wyborze TV LED.

berkut

New member
Witam.


odległość od ekranu: okolo 2,6 m2
jak słońce świeci w pokoju? okno od strony wschodniej (duże nasłonecznienie) + halogeny naprzeciw ściany gdzie ma znaleźć się tv
Jak duży jest pokój? 21 m2
jaki masz obecnie telewizor? CRT 29"
jakie programy najczęściej oglądasz? discovery (itp.), filmy, sport, też divx
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? dzień i wieczór
preferowana wielkość telewizora? 40" lub 42" (może za duży format?)
preferowana marka ? samsung, sharp, lg, sony (mogą być inne)
czego nie lubisz w telewizorach? tafli szkła na matrycy (nie mogę mieć przez halogeny naprzeciw)
jakie urządzenia będą podłączone ? kino domowe, dekoder Multimedii, laptop (najlepiej WIFI)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 60% do 40%
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ? głównie na wprost
telewizor ma mieć wifi ? tak (chyba, że można to inaczej rozwiązać jakimś innym sprzętem)
ma czytać przez USB filmy ? tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć ? hdmi, optyczne, itp +router (może jakieś urządzenie, żeby nie było potrzebne DLNA)
jaki masz sygnał ? analog + Multimedia dekoder ( z czasem może jakaś Cyfra+ lub tym podobne)
ile programów HD ? kilkanaście
ile godzin dziennie ma grać telewizor ? kilka - kilkanaście, bywa różnie
ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
ma stać czy wisieć ? wisieć

Zależy mi na Tv, który będzie miał dobre parametry (W PRAKTYCE) z ewentualnymi bajerami. Głównie chodzi tu o USB i możliwość oglądania filmów , zdjęć sporadycznie gry pc z laptopa (najlepiej bezprzewodowo, ale nie wiem czy to jest możliwe). Ponoć podświetlenie LED pełne na matrycy jest lepsze, ale nowe modele z reguły mają podświetlenie krawędziowe.

Myślałem o 40le810e. Nie ma tafli szkła przed matrycą, ale nie ma również DLNA.

Ciekawy jest 42lg 8500. Eliminuje go tafla szkła. (Do niedawna byłem zapaleńcem na produkty TV tego producenta, ale opinie w internecie trochę mnie odstraszyły)

Samsung UE40C6600. Doczytałem, że nie najlepiej radzi sobie z sygnałem analogowym. Ma bajery i nie ma tafli szkła. Wybór niby dobry, ale nigdy nie przepadałem za Samsungiem. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, testu w internecie. Może ktoś go scharakteryzuje?

Z Sony nie mogę się połapać. Za dużo modeli.

3D - NIE

Kasa 4000 do 4600 z jakimś +

Lubię swojego CRT, ale coś ostatnio z audio ma problem więc chyba przyszedł czas na zmiany.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
samsung tak jak LG ma matrycę błyszczącą. Masz wiele rozbieżności.
Bo matrycę matową ma JVC 42 DV1 - i byłby extra - ale nie ma DLNA i nie ma wifi i nie czyta filmów.
Sharp 40 Le 820 ma wszystko ale ma błyszczącą matrycę.
Za to ma jeszcze premię :
SHARP - PROMOCJA QUATTRON | nagrody
 

berkut

New member
Dzięki Kiki za odpowiedź.
Faktycznie ten Samsung ma lekko błyszczącą powłokę. Błyszcząca matryca odpada.
Podoba mi się bardzo ten Sharp LE820E, ale zamiast oglądania programów telewizyjnych będę widział odbijające się na matrycy światło.
Sharpa 40LE810E miałem przez chwilę w domu, ale powiedziano mi w salonie, że ten tv posiada DLNA i wielkie zaskoczenie kiedy nie znalazłem tej funkcji. Poza tym obraz z SD był naprawdę fajny, ale wszystkie programy wyświetlane były jak bym oglądał teatr. Czy to kwestia kalibracji?

I prośba Do Was o udzielenie jeszcze porad dotyczących wyboru TV.

Pozdrawiam
 

berkut

New member
Pół błyszczące jeszcze przejdą. Tak jak wspominałem miałem w domu Sharpa 40LE810E i pod tym względem był ok. Tylko ten brak bajerów typu DLNA i Real Cinema 24p :(
Może ktoś przeprowadzi jakiś test Samsunga 40C6600 ?
Widziałem go w "nie dla idiotów" i matryca jest w miarę matowa.

Dzięki i pozdrawiam.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jesli matowa matryca jest dla ciebie priorytetem to ww JVC dv1 jest optymalnym wyborem. Nie ma bajerow - po prostu super tv.
 
Koledzy :)

1. Czy model Samsunga UE40C6600 jak i wogóle cała seria Samsunga UE40C6xxx ma podświetlanie LED całej matrycy czy tylko krawędziowe jak Sony, Sharp, Philips w tym samym przedziale cenowym 3500-5000 złoty.

2. Samsung UE40C6600 ma opcje nagrywania na pamięć flash (pendrive, zewnętrzny dysk twardy)

Zależałoby mi bardzo na tej funkcji ale gdzieś czytałem że TV widzą tylko pamięci zewnętrzne w formacie FAT32 a tam jest jakoś dzielone na 4GB. Gdzie by nagrać coś w HD w czasie 1 godziny potrzeba około 8 GB więc z góry było by ograniczenie czasowe na nagranie jakiegoś filmu - programu ? Czy Ktoś z Was nagrywał już na w/w modelu coś i jak z długością nagrań?

pzdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry