Proszę o pomoc w wyborze tv lcd

JoY RidE

New member
Wymiary pokoju: prawie 4x4
Preferowana wielkość matrycy: 40, 42 cale
Preferowana technologia: LED najlepiej full led nie jakieś okrojone podświetlanie typu edge led
Preferowane marki: Sony, Sharp, Samsung
Jaki sygnał: narazie analog a za chwile pojawi sie N
Jaka odległość od ekranu: około 2,5m i 2m ;)
Jakie urządzenia do podłączenia: dekoder n, laptopik pod HDMI, PS3
Jaka klasa cenowa: do 5000 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: ciężko stwierdzić.
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: słońce może świeci na tv przez 4godziny maks. Pokój jasny
Ile osób zasiada przed telewizorem: zazwyczaj ja sam, ale można powiedzieć do 3 osób maks
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: z boku najczęściej
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz: to co leci w tv. Sport, filmy, programy przyrodnicze
Ma stać czy wisieć: wisieć jakieś 60cm od ściany ;) Zbyt mała wnęka jest przeszkodą na umiejscowienie 40calowego tv dlatego też planuję zakup dobrego ramienia. Niektóre 37calowe da radę upchnąć, ale ten rodzaj kalibru mnie nie interesuje. Długośc wneki to 96cm a wysokość 57cm ;) Proszę akurat tymi wymiarami się nie sugerować ponieważ tak jak wyżej pisałem tv będzie przytrzymywać ramie :)
Czego oczekuję: hdmi min 3x, usb, coś ala'bravia internet, 100hz najlepiej 200hz, Full HD
Full HD czy HD ready: Full HD
Jaki masz telewizor: Kineskopowy 21 cali :p

Acha bardzo do gustu przypadł mi Sony kdl-40hx800 ;) Warto to cudo brać czy poczekać jeszcze trochę czasu, aż wyjdzie coś fajniejszego w podobnym zakresie cenowym
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Może SHARP w różnych wariantach

Witam,

skoro budżet masz godny to z full led proponuję Sharp LC 40" LE 924 topowy model w rozmiarze 40" oglądałem go wprawdzie tylko w dwóch sklepach...:-D ale opinie w necie ma dobre.

Skoro jednak nie wykluczasz solidnego podświetlania krawędziowego to zaproponuje Ci to co sam mam i właśnie skalibrowałem w/g proponowanych ustawień i na razie wieczorem jest fajnie zobaczymy co będzie w dzień :roll:

Ja mam SHARP 40LE820E i wiem jedno, że oglądam z tej samej odległości co Ty będziesz i wymienił bym tylko w nim jedną żecz, proponuję zastanowić się nad 46LE820E większy rozmiar to większa zabawa przy filmach jak się wzrok przyzwyczai (u mnie 48h) to zaczynasz żałować że nie jest ekran większy a reszta nie istotna... :krol:

Pozdrawiam

M.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich warunkach konieczna byłaby prezentacja w domu . Do prezentacji wybrałbym :
Sharp 40LE 924
Samsunga 40C8000
Toshibę 40 VL 748
Panasonic 42V 20
 

JoY RidE

New member
le924 chyba nie jest dostępny w Polsce :) A jak jest to bardzo ciężko go zdobyć. Orientujesz się ile to cudo kosztuje?
 

JoY RidE

New member
zapomniałem dopisać, że fajnie by było, gdyby te tv nie były przystosowane do nadawania obrazu 3D. Akurat ta technologia nie przypada do gustu moim oczom ;) Zatem po co płacić za bajer z którego nie będę mieć zamiaru skorzystać.
 
Do góry