Proszę o pomoc w wyborze TV do gier i video 55''

magg

New member
Witam.
Szukam nowego TV bo kilka dni temu umarła moja 8 letnia plazma LG. Nowy TV będzie podłączony do komputera po HDMI innego sygnału na ta chwile nie mam (z czasem jakaś konsola) wiec będzie głownie uzywany jako monitor do odtwarzania video z kompa. Na tą chwile wpadł mi w oko
LED TV VIERA TX-55AS640E oraz LED VIERA TX-55CS620E

jak można porównać te dwa TV? Ten drugi na pewno jest nowszy i droższy prawnie drugi raz tyle ale czy lepszy? do tego składu jeszcze biorę pod uwagę Sony 55w809c ale cena trochę odstrasza choć chciałbym żeby ten TV jakieś minimum 5 lat posłużył. Może jakiś sharp?

Z góry dzięki za pomoc.:bober:



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 50m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 + czasem dziecko
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kanapa ma 4/3,5m wiec nie wiem czy ma to znaczenia.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? W tym momencie bedzie stał może kiedyś bedzie możliwość powieszenia.
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42 PADŁ
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepszą jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głownie HD nie wiem czy jest sesn isć w 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Komputer po HDMI z czasem PS4 lub XONE
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak ale przez komputer.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? I w dzien i w nocy
17. Preferencje co do wielkości? Minimum 50 cali lub 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie menu.
19. Preferencje co do marki ? Samsung LG Sharp
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzebuję
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000zł
 

michal102

New member
AS640e ma sporego input laga, więc chyba raczej odpada.
Seria CS630e ma już coś poniżej 40ms. (na jakimś zagranicznym forum wyczytałem), także to już jest wynik akceptowalny. Jeśli CS630 ma przynajmniej tak dobry obraz jak AS640, to bym się nad nim mocno zastanawiał :)
 

magg

New member
Z tego co znalazlem:
Game mode opcije unutar predložaka za sliku kašnjenje se bitno smanjuje (u True Cinema predlošku je palo sa 101.6 ms na 54.2 ms). Ipak, Game mode nije uspio smanjiti kašnjenje na vrlo dobar rezultat koji smo dobili analizom 42AS600E modela prošle godine, a u kojem je u True Cinema predlošku s Game modom postignut rezultat od svega 31.5 ms

A jak do tego bedzie sie mial jakis Sony 55 tak do 6000zl? Nie bedzie lepszego input laga?
 

magg

New member
Podoba mi sie ten panasonic 60as650 ale jaki ma input lag i czy nie bedzie za duzy z 3m? Malo tego jaki jest plus po wzgledem jakiegos Sony 55?
Bo chyba ten sharp wypada slabo z input lagie prawda? Na co jeszcze zwrocic uwage?
 

prezy

New member
Bez reklam
No mi ten Panas też przypadł do gustu. Co do wielkości - będzie ok. Stara zasada mówi 1,9 x najdłuższy wymiar Tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stara zasada poszła dawno w kąt. Kiedyś nikt nie wiedział że coś takiego jak programy HD będą. Dziś wielkość ekranu naprawdę nie ma znaczenia. Liczy się tylko jakość sygnału i zasób portfela.

Tam masz w teście . Sharp ma niski Input Lag i rewelacyjną płynność obrazu.
 

magg

New member
59ms to chyba sporo?
Teraz podobać mi się zaczął ten zeszłoroczny model Sony 55w829 bo do nowego z androidem chyba nie opłaca się dopłacać ponad 1000zł (55w809c).
Ten ma lag gdzies chyba kolo 20ms. Zresztą i cenowo jest lepiej ale jak złapie sztuke to musze szybko podjąć decyzje bo sie chyba konczą.
Czy moze na cos jeszcze zaczekac?
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Dolaczam sie do pytpytania jaki tv typowo pod ps4 i ogladanie filmow noca ii sportu do 5500tys sony w809c czyczy sharp alboalbo panasonic
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety ten nowy 809 Sony często się resetuje z uwagi na Androida.
Do Twoich potrzeb zdecydowanie Sharp 60 UQ10 , tym bardziej że jest w super cenie i to z kalibracją .
 
Do góry