Proszę o pomoc w wyborze telewizora

mikar

New member
Witam,

Zgłaszam się już 2gi raz (parę lat temu pomogliście mi z zakupem :) )

1. Odległość od ekranu: 3,0m
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój dzienny, okno od południa, telewizor na ścianie prostopadłej do okna
3. Jak duży jest pokój: 20m2
4. Preferowana technologia: może być led
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic VIERA TX-37LzD800
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: programy telewizyjne wszelkiej maści, filmy z nFilm,HBO, seriale i filmy z komputera w jakości HD (HDMI)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: weekendy w ciągu dnia, w tygodniu wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: mała lampka lub bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: nie wiem
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa ze względu na nasłonecznienie
11. Preferowana wielkość telewizora: 46,
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: złe skalowanie, nienaturalne kolory
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder n, komputer, w przyszłości odtwarzacz HD, może konsola
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% tv, 50% materiały z komputera
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost, czasem też z boku
17. Czy ważne jest wifi: niekoniecznie, pytanie czy wifi da radę z materiałem HD?
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: najlepiej
22. Ma mieć 3D: zbędny bajer
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-T: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, USB
26. Jaki masz sygnał: satelitarna telewizja n, dużo programów w HD
27. Ile programów HD: 26
28. Ma stać czy wisieć: na początek stać, potem zawiśnie
29.Rozdzielczość: full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: na dobrej jakości obrazu, na czytaniu wszystkich filmów w mkv z napisami - wtedy nie musiałbym kupować playeraHD (chcę zrezygonować z podłączenia komputera i przenieść komputer do innego pokoju)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5 h / 12h (w tygodniu / weekend)
33.Ile osób ogląda: 2
34.Jaka klasa cenowa? do 4k zł

Proszę o pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

bandzior-1

New member
Heja,
czy któryś TV z gazetki saturna jest wart uwagi??
Szukam powyżej 40 cali LED pod dekoder hd cyfry +, ps3,
czy w 3D warto zainwestować??
 

mikar

New member
Witam,
Dzięki za poradę. Jak radzi sobie ten telewizor z różnymi filmami w divx, mkv hd itp? z napisami w kontenerze oraz osobno w txt?
Jaki on ma typ matrycy? Nie wiem jaki ma mój obecny TV ale kąty i kolory ma rewelacyjne. Nie chciałbym czegoś gorszego ;)
No i ostatnie kwestia ceny, przekracza on trochę mój budżet, czy jest może równie dobra wersja bez 3D a tańsza?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest wersja bez 3D , nazywa się 40le924 ale jest droższa bo za 3500 zł.
Napisy w kontenerze czyta bez problemu.

Kąty to tu nie będzie tak dobrze. Miałeś telewizor z matrycą IPSAlpha.
Czyli nie miał katów. Ale nie miał też czerni. Tu czerń jest super ale kąty gorsze.
Lekarstwem jest w nocy włączone światło lub lampka z tyłu telewizora.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ok.
Wielkość 46 to sprawdź proszę:
Toshiba 46VL 733
Sharp 46 LE 630
Panasonic 46G30
Samsung 46 D5500
 

mikar

New member
Dzięki, zbadam podane modele.
Najciekawiej wygląda ten Sharp 46le830. Cena jednak dość duża jak dla mnie, no i szkoda, że matryca nie IPS. Tak jak pisałeś mam taką w obecnym TV, do tego też używam monitora na IPS.
Zastanawiam się jeszcze nad sensownością zmiany, może jednak zostawię tego Pansa i będzie 4k w kieszeni na wakacje ;)
Tak czy siak Dzięki!
 

mikar

New member
Po długich przemyśleniach zawęziłem wybór do 2 modeli:

1. Sharp 46le830
2. Samsung 46D6500

Za pierwszym przemawiają pozytywne opinie na forach, dobra jakoś obrazu, matowa matryca.
Niestety z tego co wyczytałem trzeba go kalibrować bo ma problemy z kolorami, nie czyta napisów do filmów z zewnętrznych plików, nie ma w zestawie okularów (są dość drogie, dodają je tylko 2 sklepach, a do tego TV tam jest droższy).

Za drugim przemawia niższa cena (prawie 400zł wg Ceneo.pl), 2 pary okularów w komplecie, super obsługa formatów przez usb, obsługa napisów.
Na minus ponoć gorsze parametry obrazu (niestety bezpośredniego porównania nie mogę znaleźć), błyszcząca matryca.

Pytanie więc czy opłaca się dopłacić:
- 400zł różnicy w cenie
- 450zł za okulary których brak (2 szt)
- dokupienie odtwarzacza HD w przyszłości ok 500zł
do różnicy jakości obrazu pomiędzy tymi telewizorami.

Jak myślicie?

Telewizor chcę kupić na przełomie listopada i grudnia
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sam napisałeś że masz nasłonecznienie, więc wybór wyraźnie wskazuje na Sharpa . Dodatkowo masz super skalowanie, płynność, pobór energii.
 

mikar

New member
Witam,
Wiem, że pytam już któryś raz, ale dla mnie to jest duży zakup i chcę go maksymalnie przemyśleć.

Mam obecnie TV ze szkłem nad matrycą i nie mam wielkich problemów ze względu na nasłonecznienie (oglądam głownie wieczorem po pracy, w ciągu dnia tylko czasem w niedziele).

Szczerze gdyby ten Sharp nie kosztował aż tyle (do tego trzeba osobno dokupić okulary i skalibrować go) to bym się nie zastanawiał.

Ale ze względów finansowych proszę o informacje, dlaczego nie polecacie Samsunga 46D6500?
Znajomy zasugerował mi też Samsunga PS51D6900.. 51'' w dobrej cenie - co o nim uważacie (tak wiem, że to plazma).
 

don111

Banned
to dobry model i bardziej odpowiedni wielkościowo przy 3m do ekranu, jeśli masz tv z szybą i problemu nie ma to przy Samsungu również go nie będzie
46' nawet nie rozpatruj, mam 47' i 2,5m - 50' nie do końca by mnie zadowalał (przy sygnale HD)
skoro nie potrzebujesz 3d to jako alternatywę możesz rozważyć Panasonica 50G30, ciut lepszy obraz (w tym lepszy filtr) i 5 lat gwarancji
 
Do góry