Proszę o pomoc w wyborze telewizora 50 cali

mikrus100

New member
Witam, trochę poszperałem na forum ale oczywiście mam mętlik w głowie. Modele które przypadły mi do gustu to LG PK950, Panasonic G20 oba 50 calowe (może jest jakaś inna opcja?)
Pokój w którym będzie wisieć telewizor jest średnio oświetlony, światło wpada przez drzwi tarasowe od strony południowo - zachodniej i przez okno od strony północno - zachodniej. Słońce bezpośrednio pada na ścianę na której ma wisieć telewizor ok 13 godziny z okna które jest na poddaszu (salon jest otwarty bez stropu).
Jeszcze kilka informacji z szablonu:
jak duży jest pokój – 4 x 7m
jaki masz obecnie telewizor- brak
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - więcej wieczorem
preferowana wielkość telewizora – 50 cali
preferowana marka- LG, Panasonic, ewentualnie Samsung
jakie urządzenia będą podłączone – CYFRA+, czasem PS3, może kiedyś BR
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 75% Tv - 25% reszta
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- na wprost
telewizor ma mieć wifi - może być ciekawy bajer
ma czytać przez USB filmy - tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć – HDMI do PS3 i BR
jaki masz sygnał – CYRFA +
ile programów HD - na razie nie mam
ile godzin dziennie ma grać telewizor - ok 5
ile osób zasiada przed telewizorem - 1-4
ma stać czy wisieć - wisiec
jaka klasa cenowa – ok 5000
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za zainteresowanie. :)
 

Kilt

New member
Ze względu na użytkowanie (75% TV, konsola i inne warunki) proponuję dołożyć 300 zł i kupić Panasa 50V20 :smile:
Jako rzekł kolega Adrian85, gust masz słuszny :grin:
 

mikrus100

New member
Cóż, koledzy :-D Przyznam szczerze, że nieśmiało spoglądałem w kierunku V20, jednak troszeczkę przerażała mnie myśl przekroczenia kwoty 5000 za TV (pomimo tego że w swoich oczekiwaniach podałem "ok 5000"). :hmm: Myślę jednak, że jak mam być zadowolony i nie żałować później decyzji o wyborze to warto odrobinę dopłacić i cieszyć się w pełni z wyboru. Dziękuję bardzo, pozdrawiam :lol:
 

Kilt

New member
Na pewno będziesz zadowolony :eek:k: Pamiętaj, że TV kupujesz zwykle na lata i warto w tym czasie odpoczywać przed telewizorem, a nie stresować się błędnym wyborem i słabą jakością obrazu ;-)
 
Do góry