Prosze o pomoc w wyborze plazmy 42"

skrzy

New member
Witam, dwa tygodnie temu byłem pewny że kupię LCD teraz już wiem że będzie to plazma ( na szczęście trafiłem na to forum). Moje warunki to 3,5m do tV, okno z lewej strony (mam żaluzje), nagrywarka DVD ( LG-RH7900MH z HDMI), oraz CP ale przechodzę do "N" (wypowiedzenie umowy wysłane). Myślę że 42" będzie odpowiednie, pozostaje mi jeszcze wybór modelu tyle się naczytałem że już sam nie wiem czy brać TH-42PY85 (chciałem full HD) czy jakiś tańszy model np. TH-42PV80 wszyscy co go mają to chwalą ten model, chyba z 70 opini na "Ceneo", albo TH-42PY8, różnica w cenie to ok. 1200zł.Proszę o radę który wybrać, czy potrzebuje Full HD, telewizor kupuję na parę lat może lepiej patrzeć przyszłościowo. I jeszcze jedno czy Panasoniki posiadaja powłokę antyrefleksyjną, jakąś funkcję przeciwko wypalaniu oraz wyciszanie reklam. Dzieki za pomoc.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Skrzy, TH-42PV80 to Bardzo dobry TV. Obecnie w świetnej cenie można go kupić w necie z około 2300zł.
Full HD oczywiście warto mieć, ale w Twoich warunkach przy odległości 3,5 m to raczej różnicy w jakości nie zobaczysz.... Co innego gdybyś podłączył odtwarzacz BD.

Wszystko zależny od budżetu jaki chcesz na TV przeznaczyć.
 

skrzy

New member
Czyli Full HD bo nie wiem czy w niedługim czasie blue-ray nie stanieje i jeszcze jedno jak się dokonuje aktualizacji oprogramowania można przez wej. na karty SD ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Słuchaj jak masz kasę to weź Full HD.
Powiem Ci tak ja mam PV80, oglądam programy HD / NG, Polsat Sport, Canal+/ i jakość programów HD to poezja dla oka. Tak samo filmy z komputera. Być może w Full HD byłoby jeszcze lepiej, ale jak ja kupowałem TV to ceny były dużo wyższe .... / a było to w sumie tak niedawno :???:/. Generalnie jestem zadowolony.
Po drugie własnie na forum wyczytałem, że przy odległości 3 metry i więcej to się raczej róznicy nie zobaczy....

Co do aktualizacji przez kartę Sd to nie wiem czy tak się da.
 

skrzy

New member
Dzięki za pomoc, wybiorę model TH42-PY80P. Jeżeli nie przez SD to jak się aktualizuje oprogramowanie, w innych wiem że można przez USB
 

emer

Member
Bez reklam
wybieraj wybieraj ... tylko gdzie kupisz? wymiotło wszedzie ten model ... hurt boi sie kupowac ze wzgledu na kursy walut ....
Mnie udalo sie jeszcze zabukowac w rav.pl - drozej niz w najtańszych, ale wole uciekac bo moze byc jeszcze drożej ...
 

skrzy

New member
No rzeczywiście moje próby kupienia tego modelu skończyły się na dzwonieniu do sklepów internetowych, ale zaryzykuje i poczekam w kilku mi powiedziano że mają być w przyszłym tygodniu i że cena nie powinna się zmienić.
 

emer

Member
Bez reklam
jak uważasz .... ale ja nie bede ryzykował ze ktostam powie że zwyzka ceny euro około 20% nie bedzie miała przełożenia w cene końcową ...
Hurt boi sie kupować na "górce" ceny walut, bo jak pójdzie w dół cena walut, to mogą nie byc konkurencyjni w stosunku do innych, bardziej cwanych hurtowników, którzy np nie będa kupować na "górce" ...
Jednak ja nie licze na to że cena euro dojdzie do stanu sprzed "paniki walutowej" ... wg mnie tylko wyjście nowych modeli i znizka cen starszych moze zapobiec podwyzce tych starszych ...
Ale to tylko moje "gdybanie" - "nie musisz wierzyc człowiekowi przebranemu za księdza" :mrgreen:
No i ja wole kupić ok 200zł drożej i miec problem z "gdybaniem" z glowy ... ;)
 

skrzy

New member
Właśnie byłem w Auchanie i na wystawie stoi Pioneer PDP-4280XA za 4499zł. no i obraz na nim wydaje się bardzo dobry. No to teraz mam dylemat chciałem Panasa ale ten KURO nie wiem czy nie jest lepszy bo Panasonica w sklepie nie widziałem chciałem go kupić na podstawie opinii w necie i czy warto dołożyć 1200zł. do Pioneera.
 

Foxxx24

New member
skrzy napisał:
Właśnie byłem w Auchanie i na wystawie stoi Pioneer PDP-4280XA za 4499zł. no i obraz na nim wydaje się bardzo dobry. No to teraz mam dylemat chciałem Panasa ale ten KURO nie wiem czy nie jest lepszy bo Panasonica w sklepie nie widziałem chciałem go kupić na podstawie opinii w necie i czy warto dołożyć 1200zł. do Pioneera.

Po pierwsze jakoś dziwnie niska ta cena ( co najmniej 1000zł za niska ) jak na Pioneera,a po drugie Panasonic ma lepsze parametry i do tego matrycę FULL-HD w przeciwieństwie do pionka.

Jeśli chodzi o moje zdanie to ja doradzam Ci PY80 bo przy tej cenie (ok 3500zł) nie kupisz nic lepszego:)

Pozdrawiam
 

bojki

Member
jaka plazma

Czesc,

Osobiscie mysle o PY800 - gdzies napisali, ze to TV dla szejka:) cena ok. 6500PLN
Widzialem obraz w KURO 5090 - rewelacja. Dodatkowo pilot - dzielo sztuki.
Zastanawiam sie, czy bedzie KURO 4290 - juz zadalem pytanie na forum. Jezeli pojawi sie KURO a cena bylaby ok. 7500 to kupilbym KURO bez glosnikow i podlaczenie przez amplituner H/K + JBL.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Ja też właśnie mam zamiar kupic PY800 bo można go miec za około 5700zł i nawet na angielskich forach pisali,ze tv jest klasą samą dla siebie,ale jak narazie niestety ciężko osiągalny więc zobaczymy.:)


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bojki

Member
Co sadzisz/sadzicie o nowych modelach Sony 40Z i 40X 4500?

Czy jest to opcja rowniez do przemyslenia, pomijac wspolczynnik ceny?

Jak okreslilbys/byscie wspolczynnik cena/jakosc (??/10) -
- kuro 5090 -
- panasonic th42py800 -
- sony 40Z4500 -
- sony 40X4500 -

Pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
Na pewno Sony nie ma szans z topowymi modelami Panasonica i Pioneera,a przy wyborze między Kuro 5090,a PY800 bardziej mogą zdecydowac indywidualne preferencje,gdyż oba są najlepsze w swojej klasie,oraz to,że Pioneer jest 1/3 droższy:)


Pozdrawiam
 

wujo1

New member
Cześć
Mam małe pytanko do posiadaczy PANASONIC 42" TH-42PV80
interesuje mnie jak podłącze bd sony bdp-s350 to pójdzie 1080 p i jak to w sonym te 24p ???? bo przymierzam się do kupna tv i nie chce kupić tv co nie pociągnie 1080 p (jednym słowem czy wykorzystam wszystkie możliwości sonego na tym TV) Pozdrawiam :cool:
 

kaziaka

New member
plazma czy lcd

Witam. jesli szukasz plazmy to tylko panasonic TH-42PY800, super sprzęt, szlagierowy model z tej wiosny. chciałem sam kupic ale wystraszył mnie pobór prądu:) 385W. zresztą miałem dylemat, lcd czy plazma i w sumie kupiłem philipsa 42 cale 9732d, super sprzęt, polecam
 
Do góry