Proszę o pomoc w wyborze LCD 32'

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
JVC 32 g 80 są z bieżącej produkcji , są dostepne od ręki.
Nie są wycofywane / ktoś podaje Ci głupoty/ .
Są też w nowej cenie :) - więc tym bardziej extra wybór.

Samsung, Sony , Sharp - rzeczywiscie Sharp 32 Wd1 wygląda lepiej od konkurencji.
 

lewy

New member
kiki napisał:
witam
JVC 32 g 80 są z bieżącej produkcji , są dostepne od ręki.
Nie są wycofywane / ktoś podaje Ci głupoty/ .
Są też w nowej cenie :) - więc tym bardziej extra wybór.
Właśnie przymierzam się do JVC 32 A80. Czy ta nowa cena G80 już jest wszędzie uwzględniona, czy dopiero będzie? W tej chwili między A a G jest około 600 zł różnicy, więc planowałem odpuścić.
 

bit1

New member
Wkońcu kupiłem:D:D:D

Jednak z powodu braku w mojej okolicy JVC 32G80 wziąłem Sharpa 32WD1E

Właśnie go skończyłem ustawiać i takie moje wrażenia w pierwszym kontakcie:

-Obudowa może się podobac albo nie sprawa gustu, czarna błyszcząca w zestawie szmatka do czyszczenia:p
-Pilot- taki prosty, mały, nieskomplikowany ale jakoś nie przypadł mi do gustu, taki jakiś za prosty

A teraz najważniejsze czyli obraz i wogóle:

co prawda narazie sie nie wpatrywalem tylko takie wrazenia z pierwszego ogladania,
wiec przy podlaczeniu tylko do kablowki UPC programy takie jak tvp1,2,3 i te takie polskie trochę śnieżą (głownie widać to jak są wyświetlane płaty tych samych kolorów) choć z odległości 2-3 metrów to już tak strasznie nie razi,
reszta kanałów typu discovery i inne zagraniczne bardzo ładnie
Foramatowanie też świetne nei widać pikseli ani nic
Obraz bardzo wyraźny również przy szybkich ruchach
Kolory w większości naturalne i ładne

Teraz mam tylko nadzeję że będzie długo służył bez problemów.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i dziękuję za pomoc w wyborze:grin:
 

GigeR

New member
Osobiście uważam, że wybrałeś jeden z najlepszych telewizorków jeśli chodzi o wyświetlanie sygnału w niskiej rozdzielczości. Najlepsze skalowanie, najczystszy obraz, konkurencja nie oferuje nic lepszego, osobiście nie widziałem G80, mam doczynienia jedynie z A80.

Napisz jeszcze jak możesz ile za niego zapłaciłeś i gdzie kupowałeś.

Pzdr.:krol:
 

lewy

New member
kiki napisał:
witam
JVC 32 g 80 są z bieżącej produkcji , są dostepne od ręki.
Nie są wycofywane / ktoś podaje Ci głupoty/ .
Są też w nowej cenie :) - więc tym bardziej extra wybór.

Jeszcze a'propos nowych cen tego modelu. Kilka dni temu widziałem w MM we Wrocku A80 za 3200zł. Dzisiaj przebiegałem i widzę nową cenę 2400zł. Nie wiem, czy to ma coś wspólnego, ale informuję.
 

aru

New member
Witam. Postanowilem dolaczyc do watku gdyz tez jestem na kupnie tv. Tv tez ma byc przeznaczony glownie do ogladania kablowki UPC i moze czasem dvd. Cenowo takze do 3000 zl i ani grosza wiecej ;). Jedyna roznica to taka ze sprawie sobie do tego ps3. No i chcialbym moc podpinac kompa, najlepiej przez DVI.

Z tego co przeczytalem pozostaja jak dla mnie dwa tv: JVC LT-32G80 i ten Sharp LC-32WD1E. Sklanial bym sie do Sharpa rowniez.

Tylko pytanie czy do playstation 3 bedzie to dobry tv? Mam nadzieje ze jak najbardziej bedzie sie nadawal.

Myslalem tez o jakiejs 37 taniej, ale chyba 37 do 3500 zl to pewnie badziewia i nie ma sensu.

Wiec jak to z tym ps3? Sharp jest ok?
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
bit1 napisał:
Wkońcu kupiłem:D:D:D

Jednak z powodu braku w mojej okolicy JVC 32G80 wziąłem Sharpa 32WD1E

Właśnie go skończyłem ustawiać i takie moje wrażenia w pierwszym kontakcie:

-Obudowa może się podobac albo nie sprawa gustu, czarna błyszcząca w zestawie szmatka do czyszczenia:p
-Pilot- taki prosty, mały, nieskomplikowany ale jakoś nie przypadł mi do gustu, taki jakiś za prosty

A teraz najważniejsze czyli obraz i wogóle:

co prawda narazie sie nie wpatrywalem tylko takie wrazenia z pierwszego ogladania,
wiec przy podlaczeniu tylko do kablowki UPC programy takie jak tvp1,2,3 i te takie polskie trochę śnieżą (głownie widać to jak są wyświetlane płaty tych samych kolorów) choć z odległości 2-3 metrów to już tak strasznie nie razi,
reszta kanałów typu discovery i inne zagraniczne bardzo ładnie
Foramatowanie też świetne nei widać pikseli ani nic
Obraz bardzo wyraźny również przy szybkich ruchach
Kolory w większości naturalne i ładne

Teraz mam tylko nadzeję że będzie długo służył bez problemów.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i dziękuję za pomoc w wyborze:grin:
hmm nie widzialem na zywca tego sharpa ale z tego co piszesz moge stwierdzic ze jednak g80 lepiej sobie radzi ze slabym sygnalem nie mowiac o dobrej jakosci sygnale... mam bardzo slabej jakosci sygnal ze zwyklej anteny zbiorczej w bloku ( juz niedlugo jakas platforma cyfrowa i hd :D ) i nie mam zadnego sniezenia , oczywiscie obraz nie jest zyleta ale to czego sie spodzeiwalem przed zakupem a to co zobaczylem baaaardzo mile mnie zaskoczylo a dokladajac fakt ze sygnal do tv idzie przez 25m kabla to naprawde g80 wypada rewelacyjnie... reszte zalet wielokrotnie opisywano na tym forum wiec nie bede pisal jeszcze raz... POLECAM JVC 32G80
 

bit1

New member
aru napisał:
Witam. Postanowilem dolaczyc do watku gdyz tez jestem na kupnie tv. Tv tez ma byc przeznaczony glownie do ogladania kablowki UPC i moze czasem dvd. Cenowo takze do 3000 zl i ani grosza wiecej ;). Jedyna roznica to taka ze sprawie sobie do tego ps3. No i chcialbym moc podpinac kompa, najlepiej przez DVI.

Z tego co przeczytalem pozostaja jak dla mnie dwa tv: JVC LT-32G80 i ten Sharp LC-32WD1E. Sklanial bym sie do Sharpa rowniez.

Tylko pytanie czy do playstation 3 bedzie to dobry tv? Mam nadzieje ze jak najbardziej bedzie sie nadawal.

Myslalem tez o jakiejs 37 taniej, ale chyba 37 do 3500 zl to pewnie badziewia i nie ma sensu.

Wiec jak to z tym ps3? Sharp jest ok?

U mnie problem się już rozwiązał okazało się że kabel antenowy idący z gniazka do telewizora należało wymienić, ale nie mam pojęcia czemu było widać pogorszenie jakości tylko na tych kanałach jak tvp1 tvp2, tvp3 i polsat a nie na wszystkich.
Teraz już wszystkie kanały są bardzo ładne, igiełka:D
 

siwy25

New member
Dalszy ciąg wątku z zakupem lcd

Witam Wszystkich!
Ja też w najbliższym czasie planuję zakup 32 lcd. na którym chciałbym bez problemowo oglądac cyfrę+,filmy na dvd i z vhs.Z lektury recenzji na forum hdtv i sklepów internetowych(osobista wizyta w sklepach odpada jestem niepełnosprawny) też prawdopodobnie kupię wd1 lub g80 jeszcze biorę pod uwagę model ra1.Może ktoś go już testował?będę wdzięczny za każdą opinię!
Warunki do oglądania:pokój nie za jasny,odległ.3-4m.
POZDRAWIAM!
 

km1963

New member
Bez reklam
siwy25 napisał:
Witam Wszystkich!
Ja też w najbliższym czasie planuję zakup 32 lcd. na którym chciałbym bez problemowo oglądac cyfrę+,filmy na dvd i z vhs.Z lektury recenzji na forum hdtv i sklepów internetowych(osobista wizyta w sklepach odpada jestem niepełnosprawny) też prawdopodobnie kupię wd1 lub g80 jeszcze biorę pod uwagę model ra1.Może ktoś go już testował?będę wdzięczny za każdą opinię!
Warunki do oglądania:pokój nie za jasny,odległ.3-4m.
POZDRAWIAM!

Nie wiem jakim budżetem dysponujesz ale rozważ (poczytaj watki) Panasonica LX70p lub LX 700 ( którego mam i mogę opisać )
pozdrawiam
 

siwy25

New member
Pytanie do bit1

bit1!
Proszę napisz jak twój wd1 formuje obraz 4:3 i czy nie smuży szczególnie przy oglądaniu programów sportowych(pił.nożna,tenis) i filmów akcji.
Nie musisz się spieszyć, poczekam!
POZDRAWIAM!
 

siwy25

New member
Dzięki!

Dzięki km1963!
MóJ budżet to około 3000 i z tego co czytam w necie to za mało na te panasy,ale jak możesz to napisz jak będą grały na cyfrze+.
Przepraszam że zaraz nie odpisuje ale przy mojej chorobie ciężko mi pisać.
ale odpiszę napewno!
 

GigeR

New member
siwy25 napisał:
bit1!
Proszę napisz jak twój wd1 formuje obraz 4:3 i czy nie smuży szczególnie przy oglądaniu programów sportowych(pił.nożna,tenis) i filmów akcji.
Nie musisz się spieszyć, poczekam!
POZDRAWIAM!


Jeśli chodzi o formatowanie obrazu i skalowanie, to uważem, że Sharpy radzą sobie z tym zdecydowanie najlepiej.

SMużenie w porówniu do konkurencji czyli np. Sams r81, lub sony s3000 o wile mniejsz (możliwe, że matryca z casme reakcji 6ms robi swoje).

Pzdr.
 

aru

New member
a co powiecie na temat sony kdl 32s2530k ? bardzo interesujacy model, ladny obraz, ladny design, parametry tez wporzo raczej... warto?
 

km1963

New member
Bez reklam
siwy25 napisał:
Dzięki km1963!
MóJ budżet to około 3000 i z tego co czytam w necie to za mało na te panasy,ale jak możesz to napisz jak będą grały na cyfrze+.
Przepraszam że zaraz nie odpisuje ale przy mojej chorobie ciężko mi pisać.
ale odpiszę napewno!

Nie żebym się upierał ale " młodszy brat " lx700 czyli lx 70p to naprawdę b.dobry Tv z technologią 100 Hz (do sygnału SD niezbędna funkcja ) i prawie w zasięgu Twojego budżetu a tylko lub ( aż- ale warto ) 300-400 PLN więcej o nim możesz poczytać poniżej:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12277

Od siebie dodam ( a mam tuner Phila HD a to dla odbioru nie jest bez znaczenia - starsze modele gorzej przekazują obraz- brak chociażby wejść typu component czy też HDMI ) że jakość kanałów jest w zależności od sygnału ( różna ) ale do niczego nie można się przyczepić bo "polepszacze" elektroniczne radzą sobie z niedoskonałościami jak mało który model ( może ten JVC 80 jest porównaniem )
Nowa matryca daje bardziej "czarną" czerń i lepsze kolory w bocznych kątach
Technologia 100 Hz i zero smużenia w szybkich scenach np. tenis piłka

LX 700 to większy koszt czyli około 3 800 ( jakikolwiek zakup porównaj z propozycją KIKI-ego bo możesz wynegocjować więcej niż w necie )
a i lepszy dżwięk , czarna obudowa , PIP , czytnik kart natomiast obrazu nie porównam bo trzeba by spojrzeć na nie obok siebie
Jeśli coś interesuje Cię ponadto chętnie odpowiem

pozdrawiam
 

GigeR

New member
aru napisał:
a co powiecie na temat sony kdl 32s2530k ? bardzo interesujacy model, ladny obraz, ladny design, parametry tez wporzo raczej... warto?

Wczoraj miałem klienta, który wahał się pomiędzy tym modelem Sony 32S2530, a Sharpem Wd1.

Postanowiłęm zrobić prezentacjędla tego Pana i przy okazji zobaczyć jak sony wypadnie przy Sharpie.

Postawiłem koło siebie te dwa telewizorki i włączyłem euro sport, leciał jakis mecz z mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej, także bardzo fajna baza pod test obu telewizorków. Oto wnioski z tego testu:

-Sharp o wiele lepiej radził sobie ze skalowaniem obrazu, który był o wiele czystszy niż ten na sony. Na sony sporo pikselowania, co było oznaką problemów z sygnałem SD. Dodatkowo na Sony obraz wydawał się jakiś nie ostry rozmyty, na Sharpie zdecydowanie lepiej obraz gładki i w miare ostry. Reasumując Sony słabo radzi sobie z sygnałem SD, obtraz nieczysty i rozmyty. Sharp wypadł super jak na telewizorek LCD, bardoz ładna jakośc obrazu.

-Jeśli pojawiała się bramkarka na ekranie ubrana w czarny strój to na Sony widać było jeden czarny kolor, Sharp natomiast pokazywał bardzo ładną głębie czerni, widać było załamania materiału na stroju. Także Sharpa posiadał o wiele większą głębie czerni, Sony posiadał "jedną czerń" :) niezależnie od jej natężenia.

-Na Sharpie troszeczke bardziej naturalne odwzorowanie kolorków, Sony też dobrze sobie z tym radzi, ale wygląda to troszeczke mniej naturalnie.


Także zwycięzcą testu został jednogłosnie Sharp WD1 :) Mój klient wybrał Sharpa, a dodatkowo Sharp jest tańszy od Sony o jakieś 200 zł.

Pzdr
 

km1963

New member
Bez reklam
GigeR napisał:
Wczoraj miałem klienta, który wahał się pomiędzy tym modelem Sony 32S2530, a Sharpem Wd1.


Także zwycięzcą testu został jednogłosnie Sharp WD1 :) Mój klient wybrał Sharpa, a dodatkowo Sharp jest tańszy od Sony o jakieś 200 zł.

Pzdr

A czy obok Sharpa możesz postawić Panasa lx 70p lub lx 700 i opisać swoje wrażenia ? bo na dzień dzisiejszy TV bez 100 Hz do SD to (jak dla mnie nieporozumienie )

pozdrawiam
 
Do góry