Proszę o pomoc w wyborze LCD 32'

bit1

New member
Witam,
wszystkich użytkowników,
jestem nowy więc proszę również o wyrozumiałość.
Zostałem wydelegowany przez rodziców do kupna nowego telewizora LCD,
ponieważ nasz stary Samsung ma już z 14 lat chyba jak nei więceji już swoje wysłużył więc czas na zminę,
rodzice jedynie podjeli decyzje że ma mieć 32 cale.
Byłem w kilku dużych sklepach i oglądałem różne modele,
ale dlamnie jakoś nie było widać ogromnych różnic między nimi (różnice widziłem ale niewiem jak powinien wyglądać idealny obraz więc niewiem w który był bliżej ideału a który był całkiem zły) Dodatkowo w marketach są słabe anteny podpięte, jest inne oświetlenie i jest tyle modeli że ciężko się nad każdym skupić.
Ostatecznie jednak mój wybór padł na firmę Samsung, ponieważ z poprzenim telewizorem mam dobre doświadczenia (14 lat pracy bez awari:)) no i podoba mi się desing ich telewizorków choć o tych błyszczącyh rysujących się powierzchniach trochę poczytałem na forum.

Który model jest lepszy:
Samsug LE32R81B za 2999,00zł
Samsung LE32M71B za 2949,00zł
czy może jakiś całkiem inny model polecacie nie koniecznie z Samsunga ale tak do 3000zł?
Telewizor będzie używany w 99% do kablówki UPC

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Jak źle wybiorę telewizor to mnie pewnie rodzice wydziedziczą:twisted:
 
Ostatnia edycja:

dapta

New member
polecam

Osobiscie posiadam LE32M71B - jestem jak narazie zadowolony. Nie odczuwam zadnych skokow jasnosci (w innych watkach jest to szeroko opisywane i uznawane za wade samsunga), ja ich nie zauwazam takze jak dla mnie problem z glowy. Jedyna 'wada' ... moze nie wada a minus (zaznaczam, ze tez nie jest to dla mnie razace) to chyba przesadnie podbita czerwien. Ale to zalezy od subiektywnych odczuc ogladajacego, dla niektorych czerwien jest tak 'czerwona', ze az oczy bola, a dla innych, ta sama czerwien, jest sprana i wyblakla. Takze niestety (a moze i stety:) jak kazdy z nas musisz wybrac sam. Jak wczesniej podkreslalem ja nie znajduje powazniejszych minusow tego TV, dla mnie jest super, polecam. Jednakze tez nie wiem co proponuje seria 81, moze byc ciekawa :). Pozdrawiam.
 

bit1

New member
Przejadę się do media mark albo innego dużego sklepu i pooglądam tego panasonica zobacze co daje ta matryca a jak nie zauważe różnicy to nei będę przepłacał:D
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
bit1 napisał:
Przejadę się do media mark albo innego dużego sklepu i pooglądam tego panasonica zobacze co daje ta matryca a jak nie zauważe różnicy to nei będę przepłacał:D


Nie wystarczy "pooglądać". Trzeba gruntownie przetestować. Samsungi mają w sklepie ustawione maksymalnie usatowione parametry typu ostrość, kontrast, podświetlenie matrycy. Z tym, że na takich ustawieniach w domu sie nie da oglądąć, bo oczy wypali:D Największą wadą Samsungów jest smużenie przy szybszym ruchu, zwłaszcza na słabym sygnale typu kablówka oraz "cukierkowe" odwzorowanie kolorów (nienaturalne, zbyt nasycone)

Pozdro
 

marecki6

New member
Bez reklam
mowisz o roznych wersjach kolorystycznych ... ja osobiscie posiadam wersje BU czyli czarno-srebrna i wedlug mnie jest najladniejsza .... wersje te roznia sie tylko kolorem
 

bit1

New member
Byłem dziś znów w media i hmm wyszłem jeszcze bardziej zakłopotany niż byłem:(
Oglądałem te samsungi i w tym le32m71b naprawdę widać to wpadanie w czerwień była między innymi scena zachodu słońca i we wszystkich lcd wyglądała ona naormalnie nie bo takie pomarańczowe-czerwone-żółte, a w tym samsungu różowo-czerwone:roll:
Za to w tym le32r81b było mniej więcej normalne więc niewiem czy może się ktoś nie bawił ustawieniami ich czy coś.

Za to jak już wychodziłem to po drodze obejrzałem Grundiga lxw 82-8720 lenaro i powiem szczerze że zrobił na mnie dobre wrażenie, tylko znów czytając to forum to jakoś nei zabardzo się poleca grundigi:(

Na tego panasonica lx70p też patrzałem w sumie obraz podobny do samsunga 32r81b ale niestey w telewizji były puszczane tylko jakieś powolne dema w kółko i nei było tam żadnych scen w których by mógł pokazać swoją przewagę.

ehhh ciężka decyzja z tym wyborem lcd:(
 

ziomal55

New member
:hmm: CZEŚĆ JESLI MOŻNA COŚ ZAPROPONOWAĆ TO BYŚ ZASTANOWIŁ SIĘ NAD SAMUNGIEM 32R81B POWIEM CI DLACZEGO .
- TEN LCD POSIADA JEDNĄ Z NAJNOWSZYCH MATRYC TZN SPVA 178 *W PIONIE I POZIOMIE GRADACJE KOLORÓW OK 25 MLN CZYLI WIENCEJ OD NIEKTURYCH PLAZM :D
- 3*HDMI:roll:
- UNKATOWY WYGLĄD:mrgreen: :roll:
- SENSORY DOTYKOWE
- DNR -LNA-MOTON DRIVE-NO I O PROCESORZE DNIE NIE WSPOMNE KTÓRY ODWALA CAŁĄ ROBOWĘ ZA NIDOSKONAŁOŚCI SYGNAŁU TV ANALOGOWEJ I KABLÓWKI
- DYNAMICZNY KONTRAST UWAGA 8000:1 :-D
WIDZIAŁEM WSZYSTKIE Z TYCH TV KTÓRE POLECAJĄ ALE OBRAZ TAKI LAK SAMSUNG NIE MA ŻADEN NO CHYBA ŻE LG 32LB2R I 32PFL7332 PHILIPS
NA DODATEK POWIEM CI ŻE TAKI MOLOCH JAK SONY KUPUJE U SAMSUNGA PANELE I W UMO:mrgreen: TAJWAN SIĘ KŁANIA
ALE STARY TO TWOJA KASA :roll: :roll: :roll: :roll:
 

ziomal55

New member
:hmm: CZEŚĆ JESLI MOŻNA COŚ ZAPROPONOWAĆ TO BYŚ ZASTANOWIŁ SIĘ NAD SAMUNGIEM 32R81B POWIEM CI DLACZEGO .
- TEN LCD POSIADA JEDNĄ Z NAJNOWSZYCH MATRYC TZN SPVA 178 *W PIONIE I POZIOMIE GRADACJE KOLORÓW OK 25 MLN CZYLI WIENCEJ OD NIEKTURYCH PLAZM :D
- 3*HDMI:roll:
- UNKATOWY WYGLĄD:mrgreen: :roll:
- SENSORY DOTYKOWE
- DNR -LNA-MOTON DRIVE-NO I O PROCESORZE DNIE NIE WSPOMNE KTÓRY ODWALA CAŁĄ ROBOWĘ ZA NIDOSKONAŁOŚCI SYGNAŁU TV ANALOGOWEJ I KABLÓWKI
- DYNAMICZNY KONTRAST UWAGA 8000:1 :-D
WIDZIAŁEM WSZYSTKIE Z TYCH TV KTÓRE POLECAJĄ ALE OBRAZ TAKI LAK SAMSUNG NIE MA ŻADEN NO CHYBA ŻE LG 32LB2R I 32PFL7332 PHILIPS
NA DODATEK POWIEM CI ŻE TAKI MOLOCH JAK SONY KUPUJE U SAMSUNGA PANELE I W UMO:mrgreen: TAJWAN SIĘ KŁANIA
ALE STARY TO TWOJA KASA :roll: :roll: :roll: :roll:
 

bit1

New member
Te Grundigi mają odświeżanie 50Hz i na całą polskę punkt serwisowy (podany na stronie) tylko w kaliszu:confused:
A wie ktoś jakie odświeżanie mają samsungi bo jakoś nie potrafię znaleźć info dla r81b.
 

Rudeford

New member
Praktycznie wszystkie telewizory LCD mają 50 lub 60Hz w zależności od sygnału. Najnowsze modele maja 100Hz, ale to nie te same Hz co w kineskopowcach. Większa ilość HZ w LCD ma wpływ na większą płynność wyświetlonego obrazu a nie na jego stabilność(brak pulsowania).
Osobiście brałbym JVC :eek:k: G80
Pozdro
 

bit1

New member
Takie moje podsumowanie:

Grundigi (82-8700 i 82-8600)
+cenowo najtansze 82-8600--2000zł 82-8600--2400zł
-jeden serwis główny na całą Polskę
-mało polecana/lubiana marka na forum
-kontrast 1:1200


Samsung LE32R81B
+dużo dobrych opini
+nowoczesny technologicznie
-rysująca się obudowa
-cena 2900
-są negatywne opinie o kolorach i snużeniu

Panasonic LX70P
odpada za drogi

JVC 32G80
-cena 2900
-wsumie to wogóle go pod uwagę nie brałem
+opinie na forum

Hmm jak to jest z tym kontrastem bo więkoszość LCD dziś oferuje je rzędu 1do6000-8000 a te grundigi mają 1200 to chyba bardzo słabo jak uważacie?
Czy opłaca się płacić o 900zł więcej jeśli TV będzie używany w 99% do kablówki UPC?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych modeli które podałeś najbezpieczniejszym modelem jest JVC .
Dlaczego ?
Bo jesli nie podałeś warunków w jakich ma grać i z czego - to JVC jest najszybszy i ma największą płynność.
Od tych co wymieniłeś ma lepsze
formatowanie
dźwięk
wyposażenie / pip/
No i poczytaj opinie zadowolonych użytkowników. To jest największa rekomendacja. A jeszcze na prezentacjach jeśli bierze udział ma wysoka pozycję.
Ale decyzja należy do Ciebie.
 

Saitou

New member
bit1 napisał:
Hmm jak to jest z tym kontrastem bo więkoszość LCD dziś oferuje je rzędu 1do6000-8000 a te grundigi mają 1200 to chyba bardzo słabo jak uważacie?

Nie ma co zbyt sie przywiazywac do tych liczb
Bywa z epodaja wsp. kontrastu i wtedy wartosc do 10,000 skacze nawet, czasem sredni konstrast, czasem dynamiczny itd... liczby nie zastapia doswiadczen empirycznych :p inna sprawa ze w sklepach sygnal jest slaby, rzadko kiedy jest mozliwosci puszczenia innego a i w ustawieniach raczej nie dadza ci sie pobawic... ciezka sprawa heh
 
Do góry