Proszę o pomoc w wyborze dwóch tv.

dash4

New member
Witam.
Na wstępie zaznaczę że przeglądałem forum, ale nie znalazłem tematów które zaspokoiły by moją ciekawość dlatego proszę o odpowiedź w tym.
Sprawa wygląda tak:
Poszukuję dwóch telewizorów- jeden ma być dla dziadków, drugi dla mojego brata.
1. Ten dla dziadków - ma być to jakiś tani tv- bez różnicy czy led czy lcd (granica cenowa to okolice 1500zł. Powinien posiadać DVB-T, minimum 32 cale, aczkolwiek preferowane jest 37 lub więcej no i wolelibyśmy żeby to nie była plazma. Dziadkowie nie mają jakiś specjalnych wymagań, dlatego nie będe podawał wielu szczegółów.
2. Ten dla brata - ja mam d6500 samsunga- i w sumie ten polecałem braciakowi- jednak jest on trochę poza jego budzetem, dlatego prośba do Was o przedstawienie modelu/firmy telewizora który sprostał by jego wymaganiom:
-full HD oczywiście
-z racji że brat lubi oglądać filmy różnego rodzaju fajnie by było gdyby tv miał jakieś 100 lub wiecej Hz
-oczywiście cena= granice 2500zł
-braciak lubi także grać w gry- więc łatwość podłączenia komputera też jest mile widziana.
-pełna przeglądarka internetu.
-ostatnia bardzo ważna sprawa= telewizor musi posiadać WiFi ewentualnie prosiłbym o wskazanie modeli tv do których adapter WiFi jest w rozsądnej cenie.

Tak jak mówię - proszę o przedstawienie firm/modeli tv które sprostają podanym przeze mnie wymaganiom.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
 

dash4

New member
Dziekuję za odp.
Jednak mam małe zastrzeżenia.
Mianowicie- ten dziadkom- d5000 (w sumie nad nim też myślałem) jest trochę droższy niż chciałem- gdyby to ode mnie zależało to dołożyłbym te 500zł i kupił ten model. Dziadkowie natomiast uparli się na coś za 1500zł +-100zł. D5000 na allegro z przesyłką kosztuje ok. 2000zł. Jednym słowem za drogo.
Jeśli chodzi o toshibę- hmmm- test wygląda zachęcająco- i w sumie można by się skusić na ten tv gdyby nie dwa szkopuły- po pierwsze trzeba dokupić adapter WiFi (sprawa do obejścia, ale fajnie by było gdyby był wbudowany) a po drugie tv musi mieć pełną przeglądarkę- obowiązkowo. A tego nie widzę w opisie tego tv.
Poza tym chciałbym się dowiedzieć co znaczy "klasa energetyczna B"
Rozumie że A jest najmniej energochłonna- B więcej itp...

Jeśli chodzi o 3D- tv wcale nie musi tego mieć- powiem szczerze że ja mam u siebie i w zasadzie wcale z tego nie korzystam;/. Jest to tylko zbędny wydatek.

Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam
 
Do góry