proszę o pomoc w podłączeniu wiezy z tv

mondek

New member
Witam wszystkich, chciałem podłączyć wieżę do telewizora tak aby z głośników szedł dzwięk razem z głosnikami z tv. Wieża jest troszkę stara, universum wielosegmentowa (sentyment) tv to panasonic TX-P42C2E. Mam do dyspozycji w wieży wyjście chinch aux, w tv audio in, gdy podłączam kablem to z głosników w wieży słychać tylko buczenie.

mam również kabel chinch jack, gdy podepne pod wyjście słuchawkowe wieże dzwięk idzie ale strasznie cicho i jakość jest o wiele gorsza niż gdy np podłącze tym samym kablem wieże z laptopem

ktoś pomoże?

pozdrawiam
 

mondek

New member
rozumiem, nie mam wyjscia out w tv z tego co widzę, pozostaje wyjscie słuchawkowe, to normalne że jest taka słaba jakoś dzwięku z wyjscia słuchawkowego
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
rozumiem, nie mam wyjscia out w tv z tego co widzę, pozostaje wyjscie słuchawkowe, to normalne że jest taka słaba jakoś dzwięku z wyjscia słuchawkowego

Nie mam takiego samego TV ale poszukaj dobrze (przeczytaj manual'a). Zawsze tez możesz uzyskać Audio Out ze złącza euro. To powinno być.
 

mondek

New member
a czy mogę użyć przejsciówki chinch-euro i wtedy połączyć chinch do wieży i euro do tv? mam takową przejsciówkę oraz chinche
 

mondek

New member
rozmawiając z tobą myslałem o kablu euro chinch.a pózniej wspomniałem o kablu chinch-chinch i tylko koncówce euro z 3-ma wyjsciami w które podpina się pod chinch(2 audio i jeden wideo).podłączyłem 2 pod audio ...

ale nic z tego, po podłączeniu tylko buczenie i nic więcej
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
rozmawiając z tobą myslałem o kablu euro chinch.a pózniej wspomniałem o kablu chinch-chinch i tylko koncówce euro z 3-ma wyjsciami w które podpina się pod chinch(2 audio i jeden wideo).podłączyłem 2 pod audio ...

ale nic z tego, po podłączeniu tylko buczenie i nic więcej

No czyli 'kostka' euro-chinch o której wspominałem. Zobacz czy na niej nie ma przełącznika Out/In.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
masz złą "kostkę" euro-3 gniazda cinch. To sa gniazda wejściowe do tv
musisz kupić "kostkę" euro-cinch z 6-cioma gniazdami cinch. wtedy będziesz miał 3 gniazda wejściowe i 3 gniazda wyjściowe.
Albo kup sobie od razu kabel euro cinch, ale z 6-cioma cinchami.
np taki
khc022.jpg

np. tutaj Cardsplitter: Kabel euro-chinch Thomson KHC022 Scart - 6RCA Gold
za 30zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry