Prosze o pomoc w dokonaniu wyboru!!!! Zakup poczatek stycznia

Globee

New member
Witam, Tak jak w temacie prosze o pomoc, bo juz zwariowalem:) Nieograniczam sie jedynie do LCD, chce byc zadowolony z zakupu. Lubie ogladac filmy akcji z zona wieczorem w dobrej jakosci. Jestem tez fanem pilki noznej. Dzwiek nie jest wazny, bo planuje podlaczyc "cos" zewnetrznego. Do tej pory bralem pod uwage:
1. Panasonic TX-P42VT30
2. Samsung UE40D7000 vs
3. Sharp 40LE830

Jestem otwarty rowniez na inne modele, zastanawiam sie rowniez nad prezentacja w domu.

Mojez warunki :
odległość od ekranu - 2,5 m
jak słońce świeci w pokoju - pokoj jest docyc ciemny, promienie slonca nie wpadaja, swiatlo bedzie wpadalo po lewej stronie TV
Jak duży jest pokój ? 3.5 x 4 m
jaki masz obecnie telewizor? 20 letni SONY 21 cali:)
jakie programy najczęściej oglądasz? - wszystkiego po trochu najczesciej filmy i sport, a cora bajki
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? zazwyczaj pali sie mala lampka
wolisz obraz ostry czy łagodny ? posredni
matryca błyszcząca czy matowa? wszystko jedno
preferowana wielkość telewizora? 40 42 cali
preferowana marka ? bez znaczenia
czego nie lubisz w telewizorach? gdy obraz smuzy lub widze piksele. ma byc zyleta
jakie urządzenia będą podłączone ? kablowka, HD player, w przyszlosci WII
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? - 80% TV i HD player 20% internet (skype)
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? zazwyczaj na wprost, jezeli pod katem to niewielkim
czy ważne jest wifi ? nie gdyz mam zamiar polaczyc go na stale z Media center a pozniej skretka do TV (
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie koniecznie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie
ma mieć 3D ? - moze byc
ma mieć slot na karty SD ? nie
ma mieć tuner DVB-S ? nie
jakimi złączami ? HDMI, moze byc DLNA, USB
jaki masz sygnał ? UPC cyfrowy
ile programów HD ? 3
ma stać czy wisieć ? wiciec
jaka klasa cenowa ? do 6 tys
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
powinieneś rozważyć ekrany 50' lub nawet większe przy 2,5m jeśli zależy Ci przede wszystkim na świetnym obrazie w HD, SD da się spokojnie oglądać bez nerwów, 42' to mniejsze zło dla SD, zachwycać się tu też nie będzie czym
co prawda po przeskoku z 20' będziesz zawsze zadowolony z 40' ale przy tej odległości i sygnale HD to potrwa max parę tygodni zanim zaczniesz żałować że nie wziąłeś jednak większego
 

Globee

New member
No to ladnie mi teraz Panowie namieszali. Te 46 cali nie jest zlym pomyslem. Musze umowic sie na prezentacje. Do Kikiego juz napisalem. Zobaczymy co z tego bedzie.
Moze jeszcze jakies propozycje?
 

Evre

New member
Don ma racje, 46 jak nic. Sam mam od kilkunastu dni soniaka hx820 wlasnie 46 cali i nie wiem czy to nie malo (a wczesniej 32). Polecam 46 jezeli budzet pozwala.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Do góry