Proszę o pomoc w doborze TV

mightym

New member
Witam,
Przeglądałem trochę podobnych tematów, ale ciągle mam mętlik, więc postanowiłem poradzić się specjalistów :) TV głównie do satelity SD i może naszej naziemnej cyfrowej, cena maksymalnie 1500-1600, matryca min. 39 cali i mile widziane odtwarzanie filmów z USB, wklejam kilka modeli, które znalazłem, ale nie zamykam się na inne:

SAMSUNG UE42F5000A
SAMSUNG UE40EH5300
PANASONIC TX-L42B6E 1 399
Philips 39PFL3208H
Philips 40PFL3008H
Philips 42PFL3108H
Philips 42PFL3188h
Toshiba 39L2331DG
Toshiba 40L1333DG
Toshiba 40RL933G
a z tańszych znalazłem SAMSUNG UE39EH5003
lub SHARP LED LC-39LD145V

Wkleiłem sporo Philipsów, ale jedne sprzedawca odradzał mi tą markę, odkąd wykupili ją chińczycy, natomiast po przygodzie ze smartfonem nigdy nie kupię LG :) Z góry dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Jesli jakosc obrazu sd ma byc mozliwie najlepsza to trzeba zwrocic uwage na telewizory o nizszej rozdzielczosci czyli plazmy. Np panasonic tx-p42x60e .To najlepszy i optymalny wtybor ,uzyskamy lepsza jakosc obrazu sd niz w lcd a jakosc hd tez bedzie bardzo dobra.W sklepach oczywiscie plazmy prezentuja sie gorzej ale w domu rewelacja przez duze R.

Dobrze znane przyklady.


Plazmę Panasonic'a P50X60E kupiłem rodzicom po namowach kolegi. Posiadam 2 dekodery HD Vectry. Wcześniej studiując forum kupiłem sobie LED'a Philips'a 40PFL5007K/12 (miał być taki super). Powiem szczerze, że Plazma rodziców wypada dużo lepiej od mojego Led'a. W ustawieniach Plazmy jeszcze nic nie grzebałem. Obraz mam ustawiony na naturalny, Eco wyłączone. Kanały HD wyglądają bardzo dobrze na obu telewizorach. Za to kanały SD dużo lepiej prezentują się na plaźmie, na Ledzie Philips'a istna tragedia. Oglądanie kanałów SD denerwuje. Za pierwszym razem kolega też mi polecał plazmę, ale nie chciałem go słuchać. Drugi TV wziąłem tylko i wyłącznie dla porównania. I powiem szczerze, że Plazma wygrywa. A ponadto była tańsza od mojego Led'a. Następnymi telewizorami jakie zakupię na pewno będą plazmy. Sorki za mały off top, ale tak jakoś mi się zebrało :wink:

Witam.
Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakupu i użytkowaniem VL748
Toschiba 40VL748 kupiłem w maju w EURO-AGD w sklepie internetowym w cenie 2490 zł. Telewizor dostarczono w idealnym stanie z orginalną nienaruszoną taśmą TOSHIBY. Telewizor został wniesiony przez pracownika EURO do domu i przez niego rozpakowany do oględzin stany tv ( czy nie ma uszkodzeń mechanicznych) po tej czynności telewizor został przekazany. Na ekranie nie stwierdziłem żadnych rys,zacieków itp. opisanych przez kulasekp. Do tej pory używałem plazmę panasonica 37x10.
Po uruchomieniu 40VL748 + CYFROWE UPC stwierdziłem co następuje
głos - nie do zaakceptowania wręcz fatalny brak niskich tonów pomimo ustawienia niskich tonów na maxa znacznie gorszy niż w 37x10
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.
Programy HD -obraz bardzo dobry
Kąty bardzo słabe pewnie dlatego że telewizor oglądam z odl. 2,5 m.
Wygląd rewelacyjny.
 
Ostatnia edycja:

mightym

New member
Okazuję się, że zakup TV to wyższa szkoła jazdy :p
Nie mam uprzedzeń do plazmy, ale ostatnio gdzieś czytałem, że Panasonic się z nich wycofuje, choć faktycznie liczy się dla mnie jakość obrazu, więc jeżeli rzeczywiście będzie lepsza to muszę to rozważyć
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pan "sprzedfca" ma taką wiedzę jak ludzie z ulicy - czyli żadną.
Philips ma swoje fabryki i swoje laboratoria badawcze tam gdzie miał. I co ma piernik do wiatraka jaki kapitał daje kasę.
Philips ma bardzo dobrą obróbkę sygnału i skalowanie. Obraz jest ostrzejszy i nie zaszumiony.
Jaką masz odległość od telewizora?
 

mightym

New member
odległość od ok 4 do 5 metrów
tak myślałem, że nie ma co skreślać Philipsa dlatego wkleiłem kilka modeli, które znalazłem w tym zakresie cenowym
 

digitalus

Banned
Na zagraniczym forum mozna przeczytac podobne komentarze ktore dotyczy plazmy panasonica o rozdzielczosci 1024x768 w porownaniu do lcd full-hd .


Zalety plazmy hd -redy to np

Dokładnosc kolorow i reprodukcji
Opoznienia w grach jest nizsze
Sport wyglada lepiej
Filmy wyglądaja lepiej
Dobry obraz SD i HD.


- Color accuracy and reproduction
- Game lag is lower
- Shadow details are better
- Sports looks better
- Movies look better
- Uniform screen(no clouding)
- Do not have to fiddle with 100Hz settings since its on all the time and there are no artefacts.
- Good SD picture and HD picture.
 

mightym

New member
Plazma ma pewnie zdecydowanie lepszy obraz SD, ale niestety dużo większy pobór prądu, co nie jest bez znaczenia, no i możliwe, że będę oglądał naziemną cyfrową, a tam jest kilka kanałów w hd, pomyślę jeszcze...

A z tych co wypisałem, które modele polecacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużą odległość od ekranu.
Ja wybierałbym pomiędzy:
- Panasonic 50X60
- Philips 46PFL 4908
 

digitalus

Banned
Maksymalny pobor energii telewizora plazmowego tx-p42x60e to 195 wat.
Maksymalny tzn wtedy gdy jest wyswietlany tylko bialy kolor na calym ekranie.W telewizorach plazmowych pobor energii jest zmienny,ciemniejsze sceny nizszy ,jasniejsze wyzszy ale nie maksymalny.Przyklad nizej, Model tx-p42c3e.Maksymalny pobor energii w tym telewizorze to 150 wat.Na filmie miernik poboru energii nie pokazuje takich wartosci.
Panasonic TX-P42C3E Plasma Power Consumption - YouTube
 
Ostatnia edycja:

Sky8

New member
- Philips 46PFL 4908

Mógłbyś Kiki coś więcej napisać na temat tego modelu? Niestety nie ma go na polskiej stronie Philipsa. Widziałem go w sklepie, obok Toshiby 50 l7335. Podobno Toshiba ma 100hz a ten Philips 50 i nie dostrzegłem jakichś różnic w płynności na niekorzyść taniego Philipsa. Co prawda w Toshibie było widać charakterystycznie upłynniony ruch jak to ma miejsce w wielu telewizorach LCD - to czego nie doświadczy się w CRT i co nie zawsze może przypaść do gustu. Jakość obrazu na tym tanim Philipsie była na prawdę bardzo dobra, niezła ostrość, kontrast, ale powolne menu i to zwłaszcza przy przeglądaniu zawartości pena. Ogólnie jednak za tę cenę telewizor sprawiał dobre wrażenie i dostał się na listę modeli którę biorę pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:

mightym

New member
kiki a coś więcej napiszesz, dlaczego te modele wypisałeś?
co powiecie o tym TX-L39EM6E? znalazłem na znanym portalu aukcyjnym za 1380 z transportem i kusi mnie żeby go brać :)
 
Do góry