Prosze o pomoc w doborze tv do kompa 1000-1200 zl

Rosak

New member
Witam prosze o pomoc w doborze tv led ale do komputera, 32 cale i zeby mial wysokie odswiezanie i ms, gdyz tv ma byc glownie do grania i filmow.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? malutkie(moje prywatne biuro) 1,5 m x 3m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 1m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 osoba
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? brak
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung S22B150N
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak pisalem wyzej, duze odswiezanie najlepiej 120 i maly ms
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nie bedzie kablowki tylko komp
10.Jakie urządzenia ? komputer przez dvi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? z 4-12h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? -
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak 80% dziennie to gry 20% internet
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 32"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? nie ma znaczenia, w pokoju jest ciemno caly dzien
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1000-1200 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie? nie musi

z gory dziekuje i pozdrawiam

edit: oczywiscie fullhd
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Żaden telewizor nie obsłuży sygnału z pc / konsoli powyżej 60hz. Stąd usilne pchanie się w wysokie odświeżanie nie ma sensu, bo i tak podczas trybu do gier te upłynniacze się wyłączane.
http://www.hdtv.com.pl/forum/szczeg...ry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
Co do pc, to input lag powinien nie przekraczać 50ms.
Z fajnych tv spełniających się świetnie przy sygnale z komputera i mieszczących się w budżecie
Toshiba 32L2333
Sharp 32LE350
 

Rosak

New member
Nie rozumiem w takim razie osoby, ktora mi pomagala zlozyc kompa wraz z monitorem na forum Benchmark. Osoba ta ma 3k postow wiec cos sie chyba zna. Cytuje:

"Powiem Ci tak, pod 22 cale na TN z VGA wg mnie nie ma sensu myśleć o SLI GTX 770. Po pierwsze nie wiadomo czy pójdziesz w tą technologię, po drugie 60 Hz wyświetli Ci maksymalnie 60 klatek na sekundę, SLI GTX 770 w FullHD będzie się nudzić.

Ja bym tutaj złożył zestaw pod SLI GTX 760 ..... i myślał o jak najszybszej zmianie monitora na 120 Hz - koszt około 1200 zł "


Jak mam to rozumiec? przeciez sa monitory dla graczy nawet z 240 hz
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Telewizor to nie jest monitor.
Monitory wystepują z natywnym odświeżaniem 60/120/144hz.
Żaden tv na rynku takiego sygnału nie obsłuży, nawet jeśli jego matryca natywnie odświeża się 200hz - sprawdzone u siebie w domu. Mój "telewizoro monitor" ma matrycę 100hz, ale wykorzystuje tylko 60.
Stąd jeśli masz sprzęt żeby obsłuzyć ponad 60klatek nie tylko na pulpicie (powiedzmy GTX770/780, Radeon R9 280X etc.), to możesz też myśleć o monitorze, z tym że jeśli wielkość ma być chociaż porównywana, to musisz zwiększyć budżet
np.
27" iiyama G2773 ~ 1500zł
Pamiętaj jednak, że w większości przypadków dla osiągnięcia stabilnego 120hz w grach na FHD, musisz ustawić jakość grafiki na średnią - na wysokiej, a zwłaszcza na ultra / max, uzyskasz nawet na tak wydajnych kartach jakieś 50fps.
 

Rosak

New member
reasumujac, warto kupowac i przeplacac na sprzet z 120 hz do grania? taki laik jak ja zauwazy roznice? czy pozostac przy takich jak np Ty masz 100 hz a obsluguje 60?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli masz sprzęt który obsłuży 120hz na full detalach (najlepsze i7, 16gb ram przynajmniej 1.833, geforce gt780Ti) to można o tym pomyśleć.
Jeśli nie, to ja preferował bym raczej sprzęt 60hz.
Pamiętaj też, że monitory "obsługują" klatki ponad 120hz - więc przy otrzymaniu takiego sygnału go po prostu tak wyświetlają.
Telewizory "tworzą" klatki ponad 60hz, stąd telewizory 100/200hz tworzą klatki na podstawie tego co dostały, stąd przy telewizji daje to dobry efekt, ale przy komputerze tworzy nieznośne opóźnienie.
Stąd jeśli zamierzasz także oglądać filmy / telewizję, to telewizor sprawdzi się po prostu lepiej.
 

Rosak

New member
to moj sprzet:

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150
Gainward GeForce GTX 770 Phantom 2GB DDR5 256bit
Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

zamierzam dokupic 2 karte graf 770 aby powstal SLI i teraz pytanie czy do takiego zestawu kupowac 120 hz? czy tak jak mowisz, olac i jechac w 60?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja bym to i tak olał, wydajność karty w trybie SLI nie wzrasta znacząco jeśli chodzi o bardziej skomplikowane obliczenia, uberpróbkowanie czy antyaliasing.
Ja bym zrobił na Twoim miejscu tak - kasę z drugiej 770 przeznaczył na 27" z rozdzielczością 2560x1440.
Póki co wszystkie gry na rynku pójdą Ci przynajmniej na wysokich wymaganiach w FHD / 2560x1440.
Może dopiero Wiedźmin 3 będzie wystarczająco wymagający, żeby coś poczuć że mogło by byc więcej mocy, ale póki co gry będą tworzone pod konsole, a na PC i tak się pojawią porty. A że wydajność konsoli jest 3-4x mniejsza niż Twojego pc, to wiesz :D
 

Rosak

New member
rzeczywiscie taka rozdzialka potrzebna? widac roznice golym okiem miedzy 2560x1440, a 1920x1080?

swoja droga tanie takie monitorki nie sa, z ta wieksza rozdzialka ;p a narazie nie stac mnie na nie ;p - karte chcialem dokupywac pod koniec roku max jak juz rzecywiscie brakowac bedzie mocy grania w gry na high
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
No trochę widać. FHD jest wystarczające, ale ostrość obrazu się po prostu jeszcze poprawia.
Jeśli FHD, to masz wyżej dwa fajne telewizorki 32", które jako monitor poradzą sobie świetnie.
 

Rosak

New member
aha rozumiem, ze te 2 co wymieniles?, a powiedz mi nie przeszkadza, ze akurat ten TOSHIBA 32L2333 nie ma dvi tylko vga? nie traci to jakos na jakosci?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Żaden telewizor który znam nie posiada złącza DVI - tylko HDMI. Toshiba posiada dodatkowo starsze złącze VGA.
 

Rosak

New member
rozumiem, to chyba wszystko co chcialem wiedziec, dzieki za pomoc, Pozdrawiam serdecznie!

P.S. Rozumiem, ze podlaczac komp do tv przez hdmi prawda, a nie vga?
 

geo78

New member
Ale już kombinacja DVI - HDMI daje dźwięk

Jeśli mogę coś wtrącić od siebie to powiem tak, że sam posiadam TV 32" Samsung model A551 i użytkuję go jako monitor od wielu lat. Przesiadka z 22" Asusa była bardzo przyjemna. Granie w NFS'a czy jakikolwiek RTS to zupełnie inna bajka :)
Do tego mam duuużo słabszy komp a i tak gry do tej pory chodziły płynnie w Full HD (oczywiście niektóre wymagały zmniejszenia jakości albo wyłączenia dodatkowych efektów). Jednak jak gra jest dobra to jakość grafiki schodzi na drugi plan (kto pamięta czasy pierwszych C&C to wie o czym mówię).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Do gier żaden ekran za duzy nie jest. Do pracy max 32". Próbowałem kiedys z 37" soniacza, ale sie juz po prostu nie dalo ogarniac. Albo zbyt blisko ekranu, albo za mala ostrosc i czcionki nieczytelne.
 
Do góry