proszę o pomoc w doborze sprzętu audio ...

bogdanzieba

New member
Czy ma ktoś może taki zestaw? Jak to cyka? Wiecie gdzie w Warszawie można byłoby odsłuchać taki zestaw?

Przedmiotem licytacji jest:
Zestaw kina domowego, składający się z:
1. Amplituner HD ONKYO TX-SR577
2. Odtwarzacz Blu-Ray ONKYO DV-BD507
3. Zestaw kolumn 5.0 QUADRAL QUINTAS 5000
Cena zestawu wynosi 3699 zł.
 

marecki6

New member
Bez reklam
pewnie ze ma sens pod warunkiem ze ich brzmienie ci pasuje ale moim zdaniem sa lepsze od qq5000 ... to samo twierdzi blackninja
 

marecki6

New member
Bez reklam
jak dla mnie maja pelniejsze brzmienie, bogatsze i do tego przyjemny basik czego w QQ nie moglem sie doszukac ... ale to jak zwykle kwestia preferencji
 

jkk_bk

New member
jak dla mnie maja pelniejsze brzmienie, bogatsze i do tego przyjemny basik czego w QQ nie moglem sie doszukac ... ale to jak zwykle kwestia preferencji
jeszcze troszkę pytanie z innej beczki bo widzę, że te jamo masz podpiete pod pioneera 919 - czy nie przeszkadza Ci wiatrak w tym modelu? jest słyszalny, jak to w ogóle wygląda? ile hałasu robi? i jak się sprawuje ten pionek?
a co do kolumn to faktycznie jak tam komu w uchu gra tak mu lepiej.
 

marecki6

New member
Bez reklam
szczerze mowiac wogole nie slysze tego wiatraka (gdybym nie przeczytalem jednego z testow to nawet bym nie wiedzial ze takowy siedzi w obudowie ampli) ... z ampli jestem bardzo zadowolony, fajne cieple brzmienie z odpowiednia iloscia basu (zeby otrzymac oczekiwany efekt trzeba bylo kilka rzeczy poustawiac) ... wczoraj zakupilem nowe kable (procab ls15,25,40) i jest jeszcze lepiej wiec moge tylko polecic ... jak chcesz o nim poczytac to podaj mail a ja podesle ci 2 testy
 

jkk_bk

New member
testów się już naczytałem i porównań. teraz najważniejsze opinie użytkowników. mój pierwszy wybór padł właśnie na pioneera. potem był onkyo 607 i yamaha 765 o denonie 1910 nie zapominając. no i cos z tego trzeba wybrać. w tym pioneerze przeraża mnie właśnie konstrukcja z tym wiatraczkiem. ale jak mówisz że daje radę i nie słychć go to jest ok. ja przesiadam się z kina LG na właśnie taki lepszy sprzet z prawdziwego zdarzenia. a w tym LG to jak pozim głosności przekroczył 10 na skali to się zaczynał niesamowity huk i wycie nie wiem czym spowodowane pewnie jakimś wiatrakiem. ale o to mi chodzi aby w kolejnym sprzęcie nie było takich wrażeń bo to po prostu przeszkadza w słuchaniu i oglądaniu. co do testów to mail: jkk_bk@interia.pl - chętnie poczytam, wiedzy nigdy za wiele
 

marecki6

New member
Bez reklam
tak jak pisalem wczesniej wiatraka nie uslyszysz ... mysle ze onkyo 607 to tez dobra opcja :) test poszly na priw
 

jkk_bk

New member
kurcze a jeszcze mi tu z tym onkyo wyjechałeś! no głowa mi teraz pęknie od możliwości wyboru. a czy masz podłączone kolumny w biampingu???
 

marecki6

New member
Bez reklam
podpinasz dolaczony do sprzetu mikrofon - uruchamiasz program autokalibracji (w przypadku pioneera jest to MCACC) i sprzet pobierajac za pomoca mikrofonu informacje na temat akustyki pomieszczenia, poglosu, kubatury ustawia ci wszystkie podstawowe paramtery
 

Nexaid

New member
Witam wszystkich forumowiczów!jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość:)Chciałbym was prosić o polecenie,doradzenie skompletowania zestawu kina domowego do nowego mieszkanka.Otóż tak salon ma 23m.posiadam SAMSUNGA LE40A656 wraz z uchwytem WMN-5290A(docelowo ściana)Cyfra+ na tunerze HD z dyskiem,i PS3 slim 250GB.Rozglądam się za zestawem kina domowego tak do 2700zł z okablowaniem(kable żaden badziew)gdyż wiem że dużo zależy od nich(a jestem wymagający jeżeli chodzi o dźwięk i obraz)Rozglądałem się za Yamaha,Onkyo,Denon ale nie znam się na tych wszystkich parametrach więc proszę o jakieś sugestie które w waszym odczuciu mogły by spełnić moje oczekiwania.Z góry serdecznie dziękuję.
 

marecki6

New member
Bez reklam
mysle ze najsensowniejszym rozwiazaniem w tej kasie bedzie pioneer vsx-819 lub onkyo sr507 i do tego QQ5000 chyba ze wolisz najpierw zainwestowac w ampli i dobre front w tej kasie a reszte zestawu skompletowac z czasem??
 
Do góry