Prosze o pomoc przy wyborze TV LED 42-46"

iMatt

New member
Witam, prosze o pomoc w wyborze nowego telewizora. Troche poczytalem forum, ale od ilosci modeli i funkcji rozblala mnie glowa. Dodam ze jestem raczej nastawiony na TV firmy Sony, firma ta towarzyszy mi "od zawsze", zaczynajac od telewizorow, poprzez wideo, walkman, playstation, sprzet audio itd.

- odległość od ekranu - 2,5-3m
- jak słońce świeci w pokoju - okno od wschodu (sa rolety)
- jak duży jest pokój - ~20m
- preferowana technologia - LCD (podświetlenie LED)
- jaki masz obecnie telewizor - Sony
- jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, sport, przyrodnicze
- oglądasz w dzień czy wieczorem - o roznych porach, ale przewaznie wieczorem
- preferowana wielkość telewizora - 40-46"
- preferowana marka - Sony
- czego nie lubisz w telewizorach - zbyt ostrego kontrastu, nienaturalnych kolorow
- jakie urządzenia będą podłączone - Playstation 3, dekoder cyfrowy, laptop
- ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 40% telewizja, 60% inne
- siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - raczej na wprost
- telewizor ma mieć wifi - tak
- ma czytać przez USB filmy - koniecznie
- jakimi złączami i co chcesz podłączyć - konsola, dekoder, laptop - hdmi
- jaki masz sygnał - kablowka, cyfrowy
- ile godzin dziennie ma grać telewizor - 6-8
- ile osób zasiada przed telewizorem - 2
- ma stać czy wisieć - wisiec
- jaka klasa cenowa - 3500-4000zl (ewentualnie moge wykrzesac dodatkowe 1000zl jesli bedzie to robilo duza roznice w jakosci obrazu i funkcjonalnosci).
 

NickSon

Member
To bardzo złe przyzwyczajenia masz :) kupować wszystko jednej marki tylko dla jej znaczka Akurat w kwestii telewizora nie popełnisz dużego błędu jak kupisz np sonego 40HX800 idealnie byłoby żebyś kupił 46cali bo 3m od 40-42 cali to dużo Efekt mini kina na pewno będzie lepszy na 46 calach Jest jeden problem SONY ma lipne możliwości odtwarzania plików multimedialnych nawet nie widzi systemu plików NTFS i po całości bojkotują format mkv Sony jest dystrybutorem/producentem wielu filmów więc ma uzasadnione obiekcje co do tego formatu.
Jak chesz wszystko odwarzający tv to np Samsung 46C8000 albo LG 47LE8500
 

iMatt

New member
moze i zle przyzwyczajenia, ale to ze wzgledu na to, ze jak na razie na sprzecie Sony sie nie zawiodlem... moze jestem malo wymagajacy? Mniejsza o to. Rozwazalem model HX800 w wersji 40" badz EX710 tez 40". Ten pierwszy wydaje sie bardziej "wypasiony", tylko czy jest sens? Wersja 46" HX800 troche wykracza poza przeznaczona kwote, ale w koncu zakup na kilka lat... jeszcze jakies propozycje badz rady?
 

NickSon

Member
iMatt
cięzko będzie nie oplaca sie kupowac kiepskiego edge led to już lepiej brać coś na świetlówkach i się nie przepłaci np sony 46EX500 czy samsung 46c650
 

iMatt

New member
hmm, fakt temat jest ciezki. Jak sie nad tym wiecej zastanawiam to dochodze do wniosku, ze 3D sie przyda. Na PS3 zaczynaja wypuszczac wiecej gier w 3D, filmow tez jest troche, zawsze mozna sprobowac konwersji. Nie chce pozniej zalowac, ze nie mam 3D, telewizora nie wymienie za pol roku...

Z tego co widze opinie na forum co do HX800 sa podzielone. Jedni twierdza ze obraz zyleta, inni ze lepszy na samsungu czy sharpie.

Swoja droga czy edge led sa az tak kiepskie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takich potrzeb:
- Sony 46 Ex500
- Sharp 46 LE 700 full led
- Toshiba 46SL 733
- Panasonic 46G20
 

iMatt

New member
w takim razie mam rozumiec, ze HX800 sie nie nadaje? W tym EX500 sa zastosowane normalne lampy? Czy local dimming w HX800 nie zdaje egzaminu, to tylko taka sztuczka nie dajaca efektow? Na ktorym z tych dwoch soniaczy jest lepszy obraz?
 

kriswas

Member
Bez reklam
A nie zwróciłeś uwagę na fakt, że jeden z kolegów sprzedaje na forum Philipsa 46PFL9704. Co do ceny pewnie zawsze możesz spróbować dogadać, a co do TV to dla Twoich wymagań - ideał, no może prawie, bo cena.
 

iMatt

New member
A nie zwróciłeś uwagę na fakt, że jeden z kolegów sprzedaje na forum Philipsa 46PFL9704. Co do ceny pewnie zawsze możesz spróbować dogadać, a co do TV to dla Twoich wymagań - ideał, no może prawie, bo cena.

Dzieki, ale uzywany odpada.

do takich potrzeb:
- Sony 46 Ex500
- Sharp 46 LE 700 full led
- Toshiba 46SL 733
- Panasonic 46G20

Kiki, przegladajac foum zauwazylem, ze gdzieniegdzie zachwalasz HX800, pod jakim wzgledem?
 
Do góry