Prosze o pomoc przy podłączeniu Naziemnej TV Cyfrowej

Wizard2012

New member
Witam. Kupiłem sobie nowy telewizor LG 47lm760S. Oczywiście ma on tuner MPEG4.
Więc problemów z odbiorem kanałów naziemnej tv cyfrowej być nie powinno.
Wynajmuje mieszkanie w bloku. Przez okno do pokoju wpada kabel antenowy który idzie gdzieś z dachu bloku (pewnie antena zborcza na dachu) ze standardowymi kńcówkami. Do pokoju wpada mi końcówka z bolcem.

W telewizorze mam dwa wejścia nazwane:
1. Antenna / Cable
2. Satellite

Podpiołem kabel antenowy do pierwszego. Kabel z bolcem, a gniazdo w telewizorze z otworkiem na ten bolec :)

Włączyłem automatyczne wyszukiwanie programów i... znalazł mi tylko 7 programów naziemnej tv cyfrwej: TVP1 HD, TVP2,TVP Info, Polo TV, Eska TV, ATM i TTV, czyli Multipleks MUX-1.

A dodam, że mieszkam w Krakowie i sprawdzając w necie zasięg to w Krakowie włączono są już wszystkie Multipleksy, co zresztą widze też u moich znajomych, że mają po parenaście programów.

I tu się właście zastanawiam, czy może nie trzeba podłączyc kabla antenowego do tego gniazda Satellite ??
Wtedy musiałbym zniszczyć końcówke kabla, ponieważ wiadomo jak wygląda wejście Sat.
Trzeba zarobić końcówke odcinając izolacje i żeby wystawał sam ten drucik ze środka:

I tu moje pytanie, czy abym odbierał wszystkie Multipleksy to muszę na nowo zarobić końcówke kabla antenowego i wpiąć ją do gniazda Satellite w moim tv, zamiast do zwykłego??

Czy może przyczyna będzie leżeć gdzie indziej ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Twój telewizor ma prawdopodobnie wbudowane dwa tunery - jeden do naziemnej telewizji cyfrowej ,drugi satelitarny .Do pierwszego gniazdka podłączasz antenę naziemnej telewizji cyfrowej ....ale twierdzisz że antena idzie gdzieś z dachu ,prawdopodobnie antena która się tam znajduje nie "łapie" wszystkich muxów stąd właśnie problemy ,pasowałoby załatwić sobie jakąś własną antenę wydatek ok.30-35 zł więc nie jest duży

Do drugiego gniazdka podłączasz antenę satelitarną ,na tylnej ściance telewizora powinno być gniazdo na moduł CI - jak wiesz praktycznie wszystko jest zakodowane więc aby coś lepszego oglądać trzeba kartę kodową włożyć w moduł - możliwości jest dużo wszystkie polskie platformy oferują taką możliwość może być abonament ,może być oferta pre-paid ,w takim przypadku odpada Ci kupno tunera satelitarnego ,oczywiści możesz pozostać przy ofercie programów FTA ,ale z normalnych polskich to tylko na Astrze 19,2 E nadają 4 polskie stacje (TVP Polonia ,TVP Kultura ,TVP Historia ,TVP Info (niektóre pozycje kodowane)
 
Do góry