prosze o pomoc lg vs sharp

siwy18

New member
Witam.Bardzo prosze o pomoc w wyborze tv mysle o 2 modelach LG42lv570s i Sharp lc40le630e.
Moj tv musi miec led, full hd, 100hz, internet plus usb do filmow,glownie chodzi mi o jakosc obrazu
cena do 2700pln taki mam budżet
 
Ostatnia edycja:

siwy18

New member
odleglosc 4,5m ale zawiodlem sie w sklepie,ponieważ sprzedawca pokazal mi instrukcje tego LG i zobaczylem ze ten telewizor ma 50hz matryce. Jak to jest z tym 100hz maja jakies telewizory led?czy tylko procesor do polepszania obrazu? bo sam juz nie wiem
 

janosz83

New member
mysle ze nie o to chodzilo przedmówcy

no wlasnie cos mi sie zdaje ze za malo info otrzymal autor postu. ja dzisiaj bylem w NeoNet i zapytalem o tv do 3000zł. oczywiscie jako pierwszy zostal zaprezentowany sharp 40" modelu dokladnie nie pamietam ale chyba taki jak w 1 poscie. a pużniej LG 42LE5500 i tak dowiedzialem sie ze sharpa mozna podlaczyć do sieci WiFi za pomocą urządzenia zalączonego w pudełku natomiast do LG trzeba dokupić (nazwe to) karte WiFi. sharp ma 100Hz jak LG z tym ze LG ma oprogramowanie imitujące 400Hz Pan ze sklepu stwierdził ze to jest ściema i że w Polsce kanały HD nadają w 60Hz (musze to zweryfikować).
Moim zdaniem LG jest ładniejszy z zewnątrz i ma ładniejszy obraz sharp wyglada jak by mial podwójna szybke w ekranie zalaną wodą i ma ciemniejszy obraz.
Pomimo tego wszystkiego co sie dziś dowiedziałem nadal nie wiem co wybrać. Moze jakaś porada od znawcy tematu odwdziecze sie z wyborem laptopa bądź zestawieniem komputera stacjonarnego bo na tym sie znam na tv nie bardzo.
chce mieć:
FullHD
internet tv
minimum 100Hz
USB z mozliwoscia ogladania filmów HD
MPEG-4 (cyfrowa naziemna)
40 lub 42"
cena do 3000zł (nie radźcie mi doluz 500 bedzie 3d bo nie chce 3d)
dziekuje pozdrawiam
 

siwy18

New member
kupilem tego lg powiem ze nawet nawet tylko euro badziew slaba jakosc sygnalu wina przejsciowki.na razie testuje,pytajcie co chcecie wiedziec to napisze
 

janosz83

New member
No to ja mam pytanko może ktoś sie zlituje i mi odpowie.
jaka jest różniva miedzy TV LG42LE5500 LG42LV5500 A LG42LV570S bo szukam po forach porównuje w sklepach porównuje na www lg com i jak dla mnie one sie niczym nie różnią jak pisałem wczesniej znam sie na kompach a na TV wogule jak rozpoznać dobry TV jak mają prawie identyczne parametry
 

luckd

Member
LE5500 to zeszłoroczny model, lepsze pod wieloma względami są modele tegoroczne LV5500, LV570S (ma ładniejszą obudowę i tuner satelitarny).
 

janosz83

New member
Witam ponownie
również kupilem TV LG 42LV570S wszystko jest super internet śmiga (po kablu) hd jest genialne (Cyfrowypolsat) ale jak zawsze jest ale.
mam film Hitman hd1080p mkv audio angielskie DTS polskie AC3 i obraz sie wyswietla z pikselami na pól ekranu dzwięk przerywa po zmianie sciezki zanika calkiem. wiem ze na LG mkv z DTS nie pojdzie ale dotej pory myslalem ze chodzi tylko o kodek dzwieku.
Jakie filmy HD na tym telewizorze oglądać z dysku? Jaki mają mieć format? Jaka jest różnica miedzy m1080p a 1080p?
standardowe filmy w DiviX-e dzialają ale jaki jest sens na tv HD ogladać filmy SD
pozdrawiam
 
Do góry