PROSZĘ O POMOC! Który TV będzie lepszym wyborem Sony 55W955 czy 55W829 ???

norbert86

New member
Witam wszystkich...

Obecnie posiadam TV Sony 46W905 który niestety padł :/ W serwisie nie mają już tego modelu więc zaproponowali mi do wyboru TV Sony 55W955 oraz 55W829. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych TV, który będzie lepszym wyborem? Zależy mi głównie na jak najlepszej jakości obrazu, nie interesują mnie funkcje smart oraz 3D. TV ma służyć głównie do oglądania tv w hd, meczy piłkarskich oraz wieczorem filmów - także zależy mi na dobrej czerni, bo nic tak chyba nie irytuje jak "świecąca czerń" nocą ;) Z czasem planuje kupić również PS4, które będzie podpięte pod wybrany przeze mnie telewizor.

Także pytanie, który z wymienionych TV będzie lepszym wyborem oraz jeśli to będzie W829 to czy lepiej wziąć 50 czy 55 cali - chodzi mi głównie o problem cloudingu i podświetlenia?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Bierz W8, jest to niby półka niżej niż zeszłoroczna W9, ale dostaneisz 9" które powinny to zrekompentować.
Za triluminos raczej nie ma co płakać.
 

norbert86

New member
A jak wygląda czerń w tym W8? Chodzi mi głównie o porównanie W905 vs W829 vs W955? W W905 mam strefowe wygaszanie które działa całkiem fajnie, w W829 tego nie ma ale czytałem że czerń w nim jest ok, za to W955 ma tą funkcję ale to matryca IPS więc pewnie z czernią będzie problem.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Czerń będzie odrobinę gorsza, ale nadal smoliście czarna. Brak wygaszania, to większe szanse na clouding, choć w W9 też sie sztuki wadliwe zdarzały.
W955 to lekkie nieporozumienie, bo świeci gorzej niż W829, ma tylko dwie strefy, oraz przeciętną matrycę.
 

norbert86

New member
Kiki gdybyś mógł napisać dlaczego wybrałbyś W955, jakie są argumenty przemawiające za tym TV, oraz czy będzie to odpowiedni wybór biorąc pod uwagę wymienione przeze mnie kryteria? Z góry dziękuję za odpowiedź....
 
Do góry