Proszę o ocenę kina dom. 5.0

jacko21

New member
Witam,
proszę o ocenę kina domowego - które zamierzam kupić:
ONKYO TX-SR608 + DV-SP406 + JAMO S 506 HCS3


albo
ONKYO TX-SR578 + DV-SP406 + JAMO S 606 HCS3


Onkyo TX-SR607 + DV-SP406 + JAMO S 606 HCS 3


ONKYO TX-SR608 + DV-SP406 + JAMO S 606 HCS3.

Wiadomo że jest różnica w cenie też
Proszę o odpowiedź osoby znające się bądź posiadające dany(chociaż w części) sprzęt.
Z tego co czytałem połowe forum, będzie mi miło jak blackninja wrzuci tu swoje 2 grosze :)

Dzięki.

PS. Oczywiście skłaniam się do 608 - tylko kwestia czy mi wystarczą głośniki 506 czy 606. Powierzchnia pokoju ok.19-20 m2. Kasa - tak jak powyżej max. ok. 3,8-3,9k, aczkowliek wstępnie chciałem się zmieścić w 3k. TV - Sony 40". Głownie KD aczkolwiek + audio/koncerty + regular TV :) mniej więcej: 40/ 20/ 40 ew. 40/ 30/ 30 :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiadomo że jest różnica ale również kupujesz dużo radości
ONKYO TX-SR608 + DV-SP406 + JAMO S 606 HCS3.
Tego wydatku nie pożałujesz.
 

marecki6

New member
Bez reklam
i wszystko cacy tylko olej zakup dvd i pomysl o bluray bo kupujesz nowoczesny sprzet a zakup dvd ma sie nijak do tego standardu
 

jacko21

New member
no wiem wiem, ale w zestawie jest DVD :/ i to w sumie w niezłej cenie wszystko, a jakbym chciał osobno to jednak koszty pójdą do góry, no chyba że znacie jakieś miejsce bądź osobę godną polecenia ;)

Dzięki, czyli utwierdziłem się jeszcze bardziej w tym co gdzies tam wewnątrz mi mówiło :D zestaw ONKYO TX-SR608 + DV-SP406 + JAMO S 606 HCS3.
Wszystko chce połączyć jakimiś dobrymi kablami HDMI - nie wiem czy jest jakaś różnica w takich kablach? a głośniki kablami Klotz na przód i central 2x4mm, a tył 2x2,5mm, myślę że będzie to dobre połączenie. Aczkolwiek zastanawiam się jeszcze też nad okablowaniem Vivanco?
ACZKOWLIEK... :) wstępnie wczesniej zastanawiałem się nad kablami
Profigold BassFlex 2x 2,5mm2 na tył. No i sam już nie wiem...
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
taka osoba ci doradza w ty watku czyli blackninja -napisz do niego bo gosc ma dobre ceny a do tego na bank nie bedzie problemu z podmianka dvd na bd ...co do kabli to nie przesadzalbym - na fronty mozesz dac 4mm do centrala tez albo 2,5mm ale na tyly spokojnie wystarczy 1,5mm ...to samo jezeli chodzi koszt kabli i marke bo nie sa to kolumny z wysokiej polki ... osobiscie po raz kolejny polecam kable procab - niedrogie i dobre
 

jacko21

New member
No niestety kupuje bez BR i zamierzam póki co nabyć u blackninja.
A mam pytanie jak to wszystko połączyć? tv, dvd, ampli, upc, ps3??
W jaki sposób? co do czego, co z czym? Podejrzewam że wszystko po HDMI.
Dzięki za pomoc.
 

jacko21

New member
Ok, no to mam wstępny wybór:
Onkyo 608+Jamo 606(+Sub250 zależy od ogólnej kwoty)+Panasonic 300/Philips 9500(aczkolwiek na niego pare osób narzekało że miało z nim problemy i dalej się zastanawiam) +ewentualnie zamiast poprzednich BR - LG 580/590
Myślę że to optymalny wybór po kilkunastu dniach szukania i przekopywania internetu w tym wątków na hdtv od 2007 roku:) Aha, i tak jeszcze zobacze ile ninja mi krzyknie za to wszystko :) (w różnych wariantach)
Ale co do BR to dalej nie mogę się zdecydować... może ktoś pomoże i doda pare groszy z doświadczenia użytkowania powyższych BR.

Panasonic 300/ Philips 9500 / LG 580(590) ??
 

killpit

New member
Co do ampli i głośników nie zmieniałbym bo tej cenie ciężko o coś lepszego natomiast suba to jednak chyba wziąłbym Jamo-300 lub Magnata-301 jeśli natomiast masz troszkę więcej kaski to Klipsch Sub-12 byłby idealny.
Z Blu nie płać dużej kasy kup LG-370 albo 390 świetne odtwarzacze i spoko styknie :)
 

jacko21

New member
Witam,
no i po paru dniach różnych testów, czytań i rozmów wyłonil się znowu inny plan działania...mianowicie:
jeśli chodzi o ampli: albo zostać przy Onkyo 608 (skłaniam się na Onkyo ze względu na wykorzystanie do KD) albo Harman Kardon 255/260 - aczkolwiek 260- to już inna półka cenowa ;) i słyszałem że bardzo się grzeje, słychac wiatraczek etc etc etc ;]
i jeśli chodzi o kolumny porzuciłem myśl Jamo na rzecz JBL ES Pack ewentualnie Monitor BX5/BX6... (oczywiście cały czas rozmawiamy o 5.1) bardziej w stronę BX5 ze względu na cenę - i w sumie wykorzystanie póki co w bloku i pokoju 5,5x3,5 :)

Ale teraz to sam już nie wiem, na pewno odstąpiłem od myśli o Jamo...
a teraz zaczynam się jeszcze do tego zastanawiać nad ewentualną zmianą ampli na HK 255, ale mało przekonywująco :]

A co jeszcze mnie zastanawia to to że niewiele można przeczytać o opiniach i testach jbl es pack, czy może się mylę?
 
Ostatnia edycja:

jacko21

New member
nooo to teraz już wiem mniej więcej tyle że zostaję w końcu przy Onkyo 608.

Kwestia głośników - JBL ES Pack (które z tego co widziałem i słyszałem - maja konkretną moc, są duuuże gabarytowo i brzmią "konkretnie")
Monitor Audio BX5/BR5- nie wiem czy to jest jakaś duża różnica między BX a BR? No i kasowo - jak zwykle... :) bo BR6 to się nie zmieszczę raczej w budżecie.

PS. przypominam że ma to grać w pomieszczeniu ok 18m2 (3,5x5,5) głównie kino domowe (kino akcji :D ) + muzyka + tv - no i jednak te JBL ES Pack zajmie mi prawie 1/4 pokoju
 

killpit

New member
Co do ampli to nie mam wątpliwości 608 w swojej klasie rewelka.
Wziąłbym jeszcze pod uwagę Klipsch F1 świetne nie duże głośniki a zrobią tyle samo zamieszania co JBL a cena przyzwoita.
 

jacko21

New member
no i porobiło się...
po długiej analizie wyszedł mi takei zestaw i proszę o wstępną ocenę (aczkowliek wszystko się może zmienić ze względu na "wiadomo co":] )
Onkyo 608+ Monitor Audio BX5 5.1 + LG 570.

pomijam fakt że zaczynałem od prawie zamówienia Jamo 606... a teraz zastanawiam się nad MA :D

Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad Klipsch F2 5.1/ F3 5.1. w sumie to MA nowsza konstrukcja i technologia? Więc to powyższe MA chyba powinno ładnie hulać na ok. 18m - głównie KD + muzyka.
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
BX6 pieknie nisko schodzi w stereo i sub_a szkoda zapuszczac, srednica i wysokie graja slodko taka moja opinia, technologicznie wykonanie bardzo wysokie bo robie w meblach- no polecam ;]
 

don111

Banned
Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad Klipsch F2 5.1/ F3 5.1. w sumie to MA nowsza konstrukcja i technologia? Więc to powyższe MA chyba powinno ładnie hulać na ok. 18m - głównie KD + muzyka.
MA BX w muzyce (przy filmach różnicy dużej nie będzie) grają dużo lepiej jakościowo od tych Klipsch z serii F, nawet seria MA BR już wyraźnie lepiej od nich grała... przede wszystkich chodzi o jakość wysokich tonów i zszycie z średnicą, basowo obydwie firmy wypadają bardzo dobrze...
tak jak kolega wyżej napisał - do MA BX6 nie trzeba załączać suba żeby uzyskać nawet potężny efekt, choć nie wiadomo jak sobie z nimi by poradziło Onkyo 608
bezpieczniej chyba będzie kupić BX5, powinny w zupełności wystarczyć do nawet głośniejszego słuchania w 18m, w razie czego wspomożesz się subem także w muzyce (to zdaje się konstrukcja zamknięta więc powinno być całkiem dobrze), w kinie to obojętnie czy będą grały BX5 czy 6, całą basową robotę przejmuje sub
 
Do góry