Proszę Najlepszych znawców tematu o pomoc

pdata

New member
mam TV Samsung 46M87B wszystko jest cudowne, ale podczas oglądanie filmów w HD z komputera, powstaje efekt juddering który tak bardzo mnie drazni iż jeszcze nie zobzczyłem zadnego filmu, mimo, ze mam ten TV juz ok 5 miesięcy.
Pytanie brzmi:

1.> czy jest jakiś program, plugin, kodek który zwiększył by ilosc renderowanych przez komputer klatek np do 60 na sekunde i dawał efekt de-juddering cos w stylu move + lub Digital Natural Motion.


2.> czy PureVideoHD jest to w stanie zrobić, i jesli tak czy sa sie to wykorzystać w jakimś normalnym playerze który odtwarza pliki *.mkv

w samsungu jest sprzetowa funkcja któwa sie tym zajmuje "poprawa filmów"
ale nie dziala w trybie bez over scan-u i nie działa w fullHD nawet w 16/9 w innych wypadkach sprawdza sie rewelacyjnie.
 

pdata

New member
no lipa raczej liczyłem że jakiś spec z tego forum mi pomoze, ale widze ze i wam tak jak i mi sie tego do dzis ni udało rozwikłac
 

sittek

New member
pdata no sam widzisz........ kupiłeś TV czy monitor komputerowy????

Odpowiedz sobie sam.

Poza tym najwidoczniej technologia Samsung sobie z tym problemem nie radzi, albo masz cienkiej jakości okablowanie (uszkodzenia) Zgraj film na dvd i zobacz jaki będzie efekt.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
proponuje player windows media classic+core avc kodek , u mnie to śmiga bez zarzutu. Musisz w playerze w opcjach zewnetrznych kodeków ustawić core avc i ustawić preffer wtedy wmpc będzie wymuszał ten kodek do filmów mkv. Jeżeli problem lezy po stronie kompa to powinno to pomóc. Niestety nic więcej nie jestem w stanie pomóc:(
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Pure video nic nie da.Zeby zmniejszyć judder ustaw w kompie 48hz bo 24hz twój tv raczej nie łyknie(może się obraz rozjeżdżać) czyli np.720p w i 48hz w sterach(nvidia-dostosowanie rozdzielczości)a jeśli tv nie łyknie to sprawdz 49hz.U mnie(a451) mam 720p i 48 hz i judder jest duuuużo mniejszy niż w 60hz jeśli oglądam filmy hddvd i bluray rip.Pozdro
 

pdata

New member
Dzięki SierzantHarris to rzeczywiście pomogło i ogląda sie dużo lepiej, tv przyjmuje wszystkie odświarzanie w zakresie 24-48Hz, szkoda tylko iż poprawa płynności ruchu w TV samsungu nie działa najlepiej w 1080 nawet w 24Hz ale to juz niestety wina tego układu który realizuję tą funkcję poprostu już nie wyrabia. W 720p i w 24-48Hz jest juz moidzio.
Jeszcze raz dzięki za jedyną sęsowną odpowiedź
 
Do góry