Proszę co sie opłaca kupić do kwoty 2500zł

difenbacker

New member
Panowie czytam czytam czytam, ale nie zabardzo wszystkiego rozumiem. Mam dekoder fergusona i odbieram cyfrę plus, mogę jedynie zmienić na polsat lub N niemniej jednak w owej chwili brak jest HDMI w dekoderze, morze w przyszłości za rok. Mogę jedynie kupić 32 cale tyle się zmieści odległość do 3,5 metrów od telewozotra do ściany.
Cos kumple mówią że niby ma zmienić się jakiś sytem i że jeżeli teraz kupi się telewizor to trzeba go bedzie jakoś przestawić - nie wiem czy to prawda.
Nie jestem jakim super uczulony na super sprzet niemnij jednak lubie oglądać w dobry obrazie, dlatego proszę o radę bo zastanawiam się na Panasonc tx-32lx70 lub TX-32lx70p (tylko nie zabrdzo widzeróżnicę w modelu czy ona ogólnie jest?)
Ostatnie mam pytanie w jakim sklepie internetowym kupować, i czy warto kupić w nim. Róznica w sklepie normalnym sięga ok 700zł.
proszę o radę.
dzięki difenbacker
 

XoR

New member
kilka primo:
pierwsze primo, mówisz o LCD a to jest dział o plazmach
drugie primo, to P na końcu to zadna różnica w plazmach jest więc i w lcd pewnie tak samo, poprostu pewnie jeden to leżak magazynowy
trzecie primo, nie kupuj modelu z serii 7 bo to model z 2007 roku w starszej technologii niż modele 8 a w LCD z roku na rok różnica w obrazie jest ogromna, a cenowo podobnie pewnie wychodzą...
 

Selbstverstand

New member
Ale w sumie dobrze trafiłeś. W końcu właśnie tv plazmowe to te lepsze. Niestety nie ma plazm 32''. Jak masz 3,5m od ściany do ściany to pewnie będziesz oglądał tv z 3m. A taka odległość umożliwia już oglądanie tv 37'' - pod warunkiem, że będzie to plazma (lcd raczej będzie ciężko). W cenie 2500zł spokojnie się zmieścisz (w sklepach internetowych z transportem). Panasonic'a TH-37PV80 można kupić za ok. 2200zł.
Jeżeli jednak nie zdecydujesz się na taką przekątna to zauważ, że nowsze (i lepsze) lcd Panasonic'a nie są wcale droższe od tych lx70 (np.TX-32LX85). Jednak nie polecam żadnego z nich - czas reakcji matrycy 8ms to kiepski wynik.
W jakim sklepie? Miałem okazję zamówić tv znajomym w Neo24 i polecam. Niestety tam polecana prze zemnie plazma kosztuje w tej chwili 2440zł. Ale ogólnie można takim sklepom zaufać. Nawet wliczając cenę transportu zaoszczędzisz minimum tyle co napisałeś w porównaniu z zakupem np. w MM.
 

Foxxx24

New member
difenbacker

Ja Ci zdecydowanie polecam zamiast LCD plazme Panasa 37PV80 bo zmieścisz się w cenie i będziesz super zadowolony:)

Pozdrawiam:)
 

XoR

New member
Te tanie 32 cali plazmy zazwyczaj mają rozdzielczość tylko 852x480 a więc zwykłą SD. Nie jest to zawsze złe bo ostatecznie do SD najlepsza jest rozdzielczość SD i dzięki temu obraz wygląda bardzo ładnie na takim TV :smile:

Oczywiście sygnał w HD będzie wyglądał tylko nieznacznie lepiej od SD, napewno nie tak jak na TV HD Ready. No ale w końcu to ma być mały tani TV a nie żaden full opcja wypas :p
 

XoR

New member
@k0val
Ślepi nie ślepi, nam fanboyom plazmy podoba się świecący luminofor bardziej to i polecamy dlatego plazmę :cool:

BTW, Imho LCD to dobre na monitor jest do złomputera i tekstu. LCD jako technologia z założenia miała być stosowana jako monitory a nie telewizory. Plazma to technologia typowo telewizorowa i daje to co powinien TV dawać, czyli ładne naturalnie nasycone kolory i dobry kontrast. LCD o ile się poprawiają to dalej kolory są dalekie od naturalności (dzisiaj to są bardziej nasycone niż w plazmach/crt czasami :)) a kontrast/czerń grając w Silent Hilla nie zachwyca :(
 
Do góry