Prosty program do podgląd HDV z taśmy

lukaswit

New member
Czy może polecić jakiś prosty program do ogladania materiału HDV prosto z taśmy. Póki co nie dorobiłem się jeszcze porządnego TV (mam CRT) i wszystkie materiały oglądam na notebooku (ale z matrcyą WUXGA 1920x1200) i szukam jakiegoś prostego programu tylko do podglądu obrazu z taśmy, bez uprzedniego zgrywania. Wiem że są edytory z taką funkcjonalnością ale ja potrzebuje czegoś szybkiego. Możecie coś zaproponować?
 

viValdi

New member
Bez reklam
Myślę, że nie tędy droga. Pożądna prezentacja materiału HDV w pełnej rozdzielczości wymaga silnej (bardzo) karty graficznej - coś musi przeliczyć te piksele; notebooki z zasady mają dość prostą grafikę (są wyjątki oczywiście).
Na żadnym moim notebooku nie jestem w stanie płynnie odegrać materiału HD, nawet po wyedytowaniu i docelowym renderingu :(
 

lukaswit

New member
HDV z Canona HV20 bez problemu mi lata na Pentium M 1.6Ghz i na pewno nie będzie z tym problemu. Oprócz tego mam Pentium M 1.8Ghz i Core Duo 1.86. Ten przedostatni ma służyć jako maszynka do oglądania/edycji (grafika to mobilny GeForce FX). Uprzedzam że nie mam PC stacjonarnego a mój TV to 15 letni Funai 21". Moje pytanie więc traktuje nadal jako aktualne.
 
Do góry