Prosty i niedrogi TV do ~1,6k. LG 42PT353?

herakles

New member
Witajcie Przyjaciele,

Nie ukrywam, że to właśnie dzięki waszemu forum jestem niemal na pewno zdecydowany na plazmę :mrgreen:

Potrzebuję prostego i niedrogiego telewizora do oglądania TV w SD. Pokój duży, okno od wschodu, więc jasno tylko rano, kiedy TV nie jest oglądana. Kilka godzin dziennie to naprawdę max. Ja oglądam sporadycznie, tylko mecze ;)

Początkowo fundusz był większy, ale po lekturze forum stwierdziłem, że na nasze wymagania to zupełnie bez sensu.

Zatem, czy LG 42PT353, to najlepszy wybór do ~1600zł? LCD w zasadzie też nie wykluczam, ale podejrzewam, że w tej cenie nie znajdę nic godnego. Swoją drogą, zastanawiam się, dlaczego "lepsze" plazmy są tańsze niż "gorsze" LCDki?

Poradzicie coś? Utwierdzicie w wyborze?

Pozdrawiam!
 

herakles

New member
Dzięki @digitalus!

Trochę boję się samej marki, braku powłoki, szyby, błyszczącej obudowy i rozdzielczości.. No ale, skoro nie ma na chwilę obecną nic lepszego, to nie ma co narzekać. Za to cena przyjemna, i wygląd nie najgorszy.

Jeszcze muszę obejrzeć tego LG in real. Tak, czytałem, że plazmy w sklepie wypadają znacznie gorzej niż w domu :)
 

don111

Banned
LG PT353 ? odbiera na SD wyraźnie lepiej od mojego LG LX9500, kosztującego 4x tyle...
rozdzielczości nie masz się co bać, obraz na pewno nie jest mniej ostry od full hd (chyba że oglądasz film w 1080p), ale żaden satelita nie nadaje w full hd, to jest zarezerwowane dla blue ray i ewentualnie ripów z blue ray, ewentualnie gier
dlaczego tanie plazmy są lepsze od drogich LCD, nie potrafię Ci wyjaśnić, może dlatego że każdemu kupującemu płaski ekran kojarzy się od razu z LCD a stare generacje plazm bywały kłopotliwe w użytkowaniu (pobór mocy, nagrzewanie, wypalanie) i stąd owczy pęd nabija popyt i dużą marżę na to co jest tanie jak barszcz w produkcji, czyli panele LCD... plazmy są dla znawców bo nikt w ciemno nie idzie do sklepu i takiego tv nie kupuje, żeby skusić zielonego Kowalskiego muszą konkurować ceną, najważniejsze że klient ma możliwość zakupu ekstra tv w śmiesznej cenie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry