Prosimy o wypowiedź te osoby które mają w domu telewizory 3D.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiele kontrowersji jest wokół korzystanie lub nie korzystania z 3D w telewizorze który kupiliśmy.
Jest zrobionych zaledwie kilka badań na świecie.
I wyniki zależą od tego kto przeprowadził takie badania.
004_P1050773.JPG

Prosimy o wypowiedź te osoby które mają w domu telewizory 3D.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
40D7000 2 pary okularów >> w grach na sp3 i PC efekt 3D nie pozwala mi się skoncentrować więc nie włączam trybu 3D....
Ale coraz więcej filmów oglądam w 3D i wrażenia są naprawdę fajne
 

redlum

New member
Bez reklam
Mam 55VT30. Dwie pary okularów i nie korzystam. Wogóle.

+1
Raz obejrzałem fragment meczu Barcy i zapowiedź Piratów z Karaibów w 3D. Teraz przymierzam się do pogrania w Killzone 3 oraz do obejrzenie Jak wytrenować smoka, ale od paru miesięcy nie mogę się do tego zabrać :) Po prostu wolę obejrzeć zwykły film bądź serial.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Posiadam 55 D 7000 i 3 pary okularów, obejrzałem ; Piratów' , Tron Dziedzictwo . Przymierzam się do Avatara 3D. Z Nki- Safari i L.M . Ogólnie jak dla mnie to dodatek który można rozwijać . Dodam od siebie że LCD mniejszy niż 55'' to trochę za mały do oglądania:roll: tej ;nowości; .
 

mikelas1976

New member
Mam 42 vt20 i jakoś nie mam parcia żeby oglądać w 3D. Parę razy widziałem coś w 3D ale bez szału.Oglądam z 2,5m. Może gdybym miał małą salkę kinową i 65" to może czasami. Troszkę oczy bolą, ale generalnie wole dobre 2D.
 

cesarz69

New member
Mam samsunga 40d6500 i 3 pary okularów, decydującym czynnikiem przy wyborze tv na pewno nie było 3d ale okazało się przyjemne w użytkowaniu ostatnio coraz wiecej oglądamy z dziewczyną i współlokatorka i podoba nam się bardzo :)
 

c43

Member
Mam od lipca 42VT30 z dwiema parami okularów, ja nie oglądam po prostu nie widzę 3D (brak widzenia stereoskopowego) ale żona z dzieckiem oglądaja ostatnio Sanctus i Avatara. Według mnie jest to bajer zupełnie niepotrzebny
 

panorafix

Member
55D6500 czasem włączę,jak przyjdą znajomi pojarają się chwilę.Mnie to nie kręci i nie używam.Ostatnio avatara oglądam na raty bo jakoś nie mogę za długo w okularach siedzieć.
 

Poczesaniec1

New member
mam 47lw5500,oglądam wszystko co się da, oczywiście jak jestem wypoczęty bo zmęczony czasem cieżko sie skupić,gry rzeczywiście nie powalają ale to wina kiepskiej rozdzielczości,co do efektu,bajki super,ale już filmy to tylko z Blu-ray,bo efekt jest o niebo lepszy niż SBS
 

Zulus

Member
Mam 42VT30. Dwie pary okularów i nie korzystam 3D To mnie nie podnieca. Kupilem vt30 dlatego, że ma szybę na calym przednim panelu, przez co latwiej jest utrzymac tv w czystości. Gdyby był model bez 3D, to bym taki kupił, ale, że nie było, więc wziolem ten model.
 

erzlot

New member
Mam lg 47LW650S i 5 par okularów. Oglądamy to, co da się ściągnąć- głównie filmy przyrodnicze, ale też fabuły ściągane z netu. Efekty są wspaniałe. Jedyny feler, to mała oferta -liczę na C+ że się coś wreszcie ruszy.
 

areklesz

New member
Man sharpa 830 jedna parę okularów tylko dali ,nie mam BD także oglądam czasem w w systemie 2d-3d
nawet byłem zaskoczony efektem. Myślę że ta technologia ma przyszłość ,coraz więcej filmów i programów pojawia się na rynku .
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Mam Phila ogladam 3D z przyjemnoscia:)
Tylko jakos nie za wiele tego jest :(
Na BD mam 3 plyty i wyglada to bardzo fajnie !
 

zix

New member
SHARP 4LE830
TV kupiony do 2D. Z tego powodu jak dotarła do nas pierwsza płyta bluray (RESIDENT EVIL) to film z żoną obejrzałem właśnie w 2D by sprawdzić obraz po kalibracji. Po zakończonym filmie chciałem potestować sobie przez chwilę to całe 3D i skończyło się na tym, że obejrzałem połowę filmu :)
Przerwałem tylko przez żonę - też chciała sprawdzić.

Na drugi dzień przywiozłem do mieszkania 2 parę ze sklepu + film wypożyczyłem PRIEST 3D do sprawdzenia innego filmu.
Efekt?
Naszym zdaniem rewelacja (piszę o ocenie 3d a nie filmów ;)
- film nabiera rewelacyjnej głębi (mimo, że czasem odczuwam to jako "sztuczne")
- efekty specjalne wyglądają bajecznie... po przejściu o 3d widać ile "efektów" umyka w ubogim 2d
- okulary 3d bez problemu można mieć na nosie w raz z korekcyjnymi

Osobiście jesteśmy zachwyceni filmami na bluray 3D :)

Minusy:
- za pierwszym razem czuć dyskomfort, jednak dość szybko się do tego przyzwyczailiśmy
- mało jest filmów na blu w 3D :/
- drogie okulary


Nie testowałem konwersji 2d do 3d oraz (jeszcze) gier na ps3.
 

suprnowa

New member
Ja także mam PS51D6900 i dwie pary okularów i jeszcze żadnego filmu nie obejrzałem.Zagrałem w jedna gre,jak dla mnie to nie jest jeszcze to co powinno być.
 

werf

Active member
Bez reklam
Posiadam Samsunga LCD D8000,dwie pary okularów Kupiłem go nie dla 3D

Kilka razy coś tam popatrzyłem na n-ce 3D,klika razy pobawiłem się konwersją 2D-3D i mi wystarczy
Moje dzieciaki czasem coś tam sobie popatrzą choć ich entuzjazm 3D też już przeminął
Wiem też że tv 55 cali jest jakby ze dwa razy przymały do oglądania materiału 3D
Jak dla mnie puki nie będzie doskonałego 3D bez okularów w TV 100 cali i więcej to nie ma czym sobie głowy zaprzątać
 

don111

Banned
LG 47LX9500... jak na razie oglądałem trochę demówek i dwa filmy "Pirania 3d", "Streetdance 3d" (pierwszy kiepski, drugi przeciętny)
w obydwu, zwłaszcza w Piranii efekt 3d jest widoczny, problemów z bolącymi oczami czy migotaniem nie miałem żadnych
mimo wszystko raczej skłaniałbym się obejrzeć ten sam film w HD niż w 3d, dlaczego ? bo mimo nieco większej głębi obrazu w 3d, to w HD 95% filmu wygląda i tak lepiej i efektowniej (pare razy przełączyłem się na tryb 2d hd dla porównania)... te 5% to niestety tylko pojedyncze sceny i ujęcia w 3d, powodujące ten efekt wychodzenia na widza z ekranu
choć trzeba przyznać że jak już są takie sceny, to mamy rewelacyjne wrażenia, często aż odsuwamy się odruchowo w fotelu :)
 
Do góry