Prośba o szybką pomoc (D6750 vs D7000 vs D8000)

Keras72

New member
Witam!

Mam duży problem z podjęciem decyzji jaki model Samsunga wybrać. Myślałem o 40D6750, ale naczytałem się o różnych montowanych w nim matrycach i braku mozliwości sprawdzenia tego przed zakupem i nabrałem odaw co do tego modelu.
W sklepie zobaczyłem 40D8000 i zakochałem się w jego designie, ale cena... Jest droższy o 1 400 zł od D6750...
Pomyslałem więc, że może posrednią opcja byłby D7000 ale jego cena jest zaledwie o 200 zł niższa niż modelu z serii 8.

Nie wiem co wybrać... Doradźcie proszę, czy jest sens wybrać któryść z droższych modeli (serii 7 lub 8), czy zostać przy D6750 i nie martwic sie o matrycę. Czy jakość ósemkni jest rzeczywiście zauważalnie dużo lepsza? Czy wybór tego modelu nie będzie "przeinwestowaniem"? Nie chcę się szarpać finansowo, by kupic coś, czego nie potrzebuję, ale nie chcę też kupić tańszego modelu i być niezadowolonym.

Telewizor ma zawisnąć w sypialni. Służyć będzie głównie od ogladania filmów divx (pliki avi). Dlatego bardzo zależy mi na możliwie dobrej jakości obrazu ze źródła o niskiej rozdzielczości i bezproblemowym odtwarzaniu filmów (z polskimi napisami) przez USB bezpośrednio z pendriva - to mój priorytet. Do tego dojdzie oglądanie zwykłej telewizji z sygnału SD (analogowego, bo cyfrowy dekoder SD z UPC mam podłączony do telewizora w salonie i na sypielnię zostaje tylko zwykłe łacvze antenowe). Telewizja będzie raczej dodatkiem - najcześciej (jak już pisałem) będa filmy avi z pendriva.
Telewizor musi mieć WiFi i zapewniać możliwość oglądania filmów z serwisów w rodzaju iplex.pl oraz możliwość podłączenia komputera (czasami chciałoby się przejrzeć zdjęcia czy nagrania video).

Będę ogronmnie wdzięczny za pomoc. Szczególnie za szybką, bo muszę pilnie dokonać zakupu.
 

Keras72

New member
Rozumiem, że różnica jakości będzie wyraźna? Bo ta w cenie jest :)

Czy mnie stać? Hmmm... planowałem wydać na TV około 3 tys., potem budżet urósł o kilka stówek. 4,8 tys. to dla mnie bardzo dużo, jak na cenę TV, ale... To zakup na lata, więc podchodzę do tego tak, że jeśli mam wydać 3,5 tys. i potem żałować, to wolę nadwyrężyć swój budżet i kupić coś, co da mi pełną satysfakcję.

Ponieważ praktycznie nie znam się na sprzęcie, mam wątpliwość, czy te dodatkowe 1,4 tys. daje porównywalny proporcjonalnie efekt we wzroście jakości (choć w przybliżeniu) i czy te złe matryce w serii D6 są rzeczywiście takie złe, czy to tylko coś dostrzeganego przez fachowców i maniaków.

Chodzi mi więc o spojrzenie na problem wyboru z perspektywy codziennego użytkowania.
 

deywies

New member
Bez reklam
w serii D6 to loteria na jaką matryce trafisz. W wyższych seriach masz pewność że dostaniesz spva.

Jeżeli dostaniesz spva w d6 to różnica w jakości będzie praktycznie żadna
 

Keras72

New member
Czyli te blisko 1,5 kawałka to de facto za poczucie pewności? Miałem nadzieję, że coś więcej...
Eeech nie ułatwia mi to decyzji :(

A może jakieś alternatywne rozwiązania?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
miłość zawsze jest najdroższa. Nie trafia się często.
Dlatego skoro zakochałeś się w D 8000 - to nie masz nawet nad czym się zastanawiać.
 

hadetefał

New member
Czyli te blisko 1,5 kawałka to de facto za poczucie pewności? Miałem nadzieję, że coś więcej...
Eeech nie ułatwia mi to decyzji :(

A może jakieś alternatywne rozwiązania?

Idź do sklepu - poproś aby Ci odpalili oba tv - zerknij na to co będziesz zerkał na codzień i sam zdecyduj co kupić. Jeśli podoba Ci się wyższa seria to kup bo będziesz potem ciągle myślał że mogłem kupić to co mi się podoba - jeśli interesuje Cię inne kryterium sam odpowiedz sobie które jest ważniejsze. 1400 zł to prawie 50% więcej - ile z tych procentów przekłada się na codzienne poza wyglądem użytkowanie nie wiem dokładnie i pewnie policzyć się nie da ale miłość kosztuje :)
 

Keras72

New member
Kupiłem 40D6750. Sprawę ostatecznie przesądziło porównanie jakości obrazu przy odtwarzaniu filmów w plikach avi. Ku mojemu zaskoczeniu wyglądały lepiej na 40D6750 niż na 40D8000. Różnica nie była wielka, ale zauważalna. Może to kwestia różnych ustawień TV, bo podłączyłem pendrive'a bez żadnej regulacji i modyfikacji.

Dzięki wszystkim za pomoc :)
 

robsoniqe

New member
Chyba cena Tobie wmowila lepszy obraz na d6750.. Oglądałem tę same modele + d7000 w media i o ile seria 7 i 8 niczym w obrazie się nie różnią to 6750 odstaje od nich
Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

ernet

Active member
Bez reklam
Chyba cena Tobie wmowila lepszy obraz na d6750.. Oglądałem tę same modele + d7000 w media i o ile seria 7 i 8 niczym w obrazie się nie różnią to 6750 odstaje od nich
Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Zgadzam się. A porównywałeś 3D ? Zresztą juz chyba za póżno - to do postu wyżej.
 

robsoniqe

New member
3d nie porównywałem. Zobaczyłem demo na 8000 w sklepie i wiedziałem ze mimo ze to bajer to chce mieć fulll hd 3d

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

ernet

Active member
Bez reklam
I słusznie. Ja ostatnio ogladałem demo 3D LG. Najlepsze,jakie widziałem. Nawet nie próbuję opsać wrażenia..... .
 

arest1977

New member
nad zachwytem 3d w lg bym nie przesadzał - w pasywnym 3d zapomnij o full hd 3d to raz, dwa wystarczy siąść trochę niżej niż na wprost telewizora lub wyżej (albo pod dużym kątem)i w ogóle zapomnij o 3d -:)
 
Do góry