Prośba o poradę - LCD 42 cale

levson

New member
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum i muszę powiedzieć, że już pomogło mi na tyle żeby zawęzić moją shortlistę to 3 modeli:

1. Sharp LC42XL2E
2. JVC LT - 42V80
3. Toshiba X3030

Chciałem prosić o pomoc w dokonaniu ostatecznego wyboru.
 

levson

New member
Może jeszcze kilka informacji odnośnie pomieszczenia:

pokój około 25 m2, odległość od tv ok. 3,5 m, mocne nasłonecznienie.

Już się zdecudowałem na 42 cale i te trzy wydają mi się najciekawasze. HELP!!! ;)
 

RAQUUU

New member
podepne sie pod ten watek poniewaz mam podobny problem a mianowocie tez chce zakupic LCD tyle tylko ze chcialbm sie upewnic czy do moich potrzeb nada sie akurat ten model chodzi o sharpa LC-42X20e. Bede go potrzebowal w rownym stopniu do tv (cyfra+) jak i chcialbym podpiac do niego komputer , pokuj takze nasloneczniany przez 12 godzin dziennie odleglosc od tv tez 3 do 5 metrow zalezy gdzie sie usiadzie i najprawdopodobniej bedzie wisial na scianie. Jesli chodzi o odleglosc od tv to oczywiscie mam swoj ulubiony fotel ( 3,5 metra )ale chodzi mi o innych domownikow.prosze o kastroktywne opinie. dziekuje




P.S.
przepraszam za bledy ort.
 

levson

New member
Wycieczka do speca z electroworld i kolejne pytanie: co myślicie o Philipsie, konkretnie PFL 7862? Jak wypada w porównaniu z innymi?
 

Ant5

New member
Levson, wytypowałeś dokładnie 3 te same modele tv jakie ja. Też będę kupował 42" i właśnie je na początku wytypowałem. O Toshibie czytałem, że ma gorsze kąty widzenia. Teraz w moim zestawieniu jej miejsce zajęła plazma Pioneera 42"PDP-4280XA. W następnym tygodniu jestem wstępnie dogadany z Kikim na pokaz u mnie w mieszkaniu i coś z tych trzech tv pewnie wybiorę. U mnie jest 20m2, 4m od tv, pokój raczej mało nasłoneczniony. Na razie mam kablówkę upc, głównie oglądam piłkę nożna, dvd, gry xbox360. Sam jestem ciekaw jak one wypadną. Jeszcze do końca nie jestem zdecydowany, czy kupić lcd czy plazmę. Skłaniam się do lcd, dlatego w porównaniu są dwa lcd i jedna plazma. Podobno ta plazma Pioneera jest bardzo dobra, nawet w połączeniu z xboxem360, mimo iż nie jest full hd.
 

levson

New member
Chciałem ponowić prośbę o pomoc w wyborze tv z podanej w pierwszym poście listy. Panowie, ratunku!!!
 

deniro24

Member
Bez reklam
levson nie podałeś co będziesz podlączał do swojego przyszłego tv więc bardzo trudno jest coś doradzić. Widziałeś na żywo jak gra któryś z podanych przez Ciebie tv?
 

levson

New member
Dziękuję za odzew. Podłączane będą na pewno: kablówka aster, n-ka, DVD, komputer i PS3. Oglądałem obraz z tych telewizorów ale będąc laikiem w temacie nie potrafię samodzielnie określić, który mi bardziej odpowiada. Dlatego zdaję się na opinie ekspertów.
 

levson

New member
Witam ponownie,

Zauważyłem, że najbardziej pomocnym użytkownikiem tego forum jest kiki. Czy mógłbyś towarzyszu wypowiedzieć się króciutko odnośnie mojego dylematu?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
analizując oględnie Twoje warunki wybrałbym z Twojej oferty JVC 42 V 80 .
Dlaczego ?
Bo z tych modeli co przedstawiłeś ma kilka punktów przewagi:
- formatowanie
- skalowanie
- płynność
- wyposażenie
- dźwięk
- możliwość wyłaczenia obróbki cyfrowej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22082&highlight=42v80
Tu masz opis tych którzy mieli taką prezentację w domu. LCD JVC V 80 - jest jedynym modelem który wygrywa na prezentacji z plazmą Pioneera o której pisze Ant5.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662&highlight=42v80
zresztą sprawdź jak grają nawet skompresowane divixy:

P1050107.jpg

P1050111.jpg


ale w Sd wcale nie gorzej

P1050122.jpg

Wraz z rozwojem technologi LCD zauważamy, że większość nowych ekranów, dużo lepiej radzi sobie ze słabym sygnałem. Pomimo iż matryca w tym modelu ma rozdzielczość 1920x1080 obraz z kablówki, czy nawet anteny analogowej potrafi wyglądać naprawdę dobrze. Brak wyraźnej "pixelozy", czyli poszatkowania obrazu w małe kwadraciki, jak najlepiej świadczy o elektronice znajdującej się w tym modelu.

P1050126.jpg

Dla przyzwoistości wkładam jeszcze ślad Pioneera


IMG_3829.jpg


IMG_3815.jpg

wystarczy że sobie poczytasz: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14192



 

levson

New member
Kiki,

Bardzo serdecznie dziękuję za (jak zwykle) fachową poradę!!!! Zaczynam poszukiwania sklepu :)

Pozdrawiam

Michał
 
Do góry