Prośba o poradę - 55 cali do filmów i seriali

elsi

New member
Drodzy forumowicze,
przed Wami człowiek zupełnie zielony w temacie TV, poszukuje dużego TV do oglądania filmów i seriali wieczorami. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziekuję!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? z lewego boku względem pozycji TV, jednak miejsce dość ciemne bo parter, także brak bezpośrednich rażacych promieni słonecznych
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak tv
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wi-fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI
10. Jakie urządzenia? laptop, w przyszłości kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy i seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? Z racji gabarytów pomieszczenia, "na oko" 55 cali to takie minimum, oczywiście do negocjacji na większy :)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak czerni, rozmycia obrazu, brak ostrości
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Celuję w granicach 6 tys zł, jednak w przypadku lepszych opinii/parametrów/jakości adekwatnie do różnicy ceny, jestem skłonny dopłacić
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak, obojętne
 

WuMike

New member
Bez reklam
5,5m to za dużo dla 55". Celowałbym w minimum 60, najlepiej 65".

Sprawdź Sony 60W855, Sharp LC60UQ10E, Philips 65PFS7559, Samsung 65H6400.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skoro możesz dopłacić to faktycznie sięgaj po 60" jako minimum.
Sharp 60 UQ 10
Panasonic 60 AS650
Philips 65 PFS7559
 

elsi

New member
Jestem zielony w tym temacie, ale na pierwszy rzut oka to przepaść cenowa takich rozmiarów a np 48 cali jest ogromna :) czy wydatek takiej kwoty jest zakupem sensowny?:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie, ale byłbym za wielkością 60" - tym bardziej że modele mieszczą się w kwocie którąś podałeś.
 

MaciekVW

New member
tego Philipsa nie kupi w tym przedziale, resztę jak najbardziej tak. Koledzy dobrze Ci doradzają do takiej odległości 60" to minimum, wejdź do sklepu stań przed wybranym TV odejdź 5,5 dużych kroków i popatrz wtedy na to szkiełko :)
 

elsi

New member
Bardzo dziękuję za porady. Urządzamy całe mieszkanie od zera, także bardzo szybko budżet na TV został zjedzony i chyba nie pozostaje mi nic innego jak wybór 55 cali. Byłem w jednym z marketów zobaczyć na żywo co i jak wygląda i gra i doradzano mi baaaardzo natrętnie :) SONY 55W955, SAMSUNG 55H6650, ja jednak z tego co tam stało zwróciłem uwage na PANASONIC 55AS650. Czy coś z tego jest godne uwagi? Na tę chwilę jednak finanse muszą być uszczuplone, więc trzeba znaleźć jakiś kompromis...
 
Do góry