prośba o pomoc wymiana na 65" dobre FHD

Emeka

Member
Za 6000 z małym hakiem masz 65DX750

Ten mały hak to prawie 900 zł. Dla niektórych taka kwota ma znaczenie - dla mnie przynajmniej miała, i tak naciągnąłem wcześniej zaplanowany budżet. 4K na razie nie warto. To tylko pojedyncze seriale w Netflixie, pewnie będzie ich więcej ale to tylko ciągle jeden serwis. Ale już na nc+ nie ma co liczyc skoro nadają ciągle w pseudo HD (wystarczy porównać jakość nc+ z Netflixem).
 

maniek530

Banned
Ten mały hak to prawie 900 zł. Dla niektórych taka kwota ma znaczenie - dla mnie przynajmniej miała, i tak naciągnąłem wcześniej zaplanowany budżet. 4K na razie nie warto. To tylko pojedyncze seriale w Netflixie, pewnie będzie ich więcej ale to tylko ciągle jeden serwis. Ale już na nc+ nie ma co liczyc skoro nadają ciągle w pseudo HD (wystarczy porównać jakość nc+ z Netflixem).

Tak jak piszesz - 4K w chwili obecnej nie jest potrzebne prawdopodobnie 90% użytkownikom (może i więcej?) którzy oglądają naziemną, nc+ lub polsat - tutaj jeszcze dłuuuuugo nikt nic nie zobaczy w 4K.
Przynajmniej na 4-5lat w zupełności wystarczy dobry FHD - później zobaczymy co będzie !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zakup na 3-4 lata to fullhd wystarczy i to nie w całości.
Jeśli zakup na dłużej - nie wystarczy. Nie mówiąc o tym, że żadnych materiałów natywnych 4K nie zobaczysz , no chyba że u sąsiada...
I jeszcze musisz mieć HDR. Panas za 6500 zł więc nie jest to 900 zł ...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Też tak mówiłem, że nie skorzystam zbytnio. I co, kilka razy w tygodniu oglądam jakąś treść 4k, głównie Netflix, rzadziej filmy z płyt, bo w PL jest ich wciąż mało. Frajda jednak jest już teraz, a wierzę, że do końca roku NC+ stworzy po jednym kanale filmowym oraz sportowym w UHD.
 

maniek530

Banned
Też tak mówiłem, że nie skorzystam zbytnio. I co, kilka razy w tygodniu oglądam jakąś treść 4k, głównie Netflix, rzadziej filmy z płyt, bo w PL jest ich wciąż mało. Frajda jednak jest już teraz, a wierzę, że do końca roku NC+ stworzy po jednym kanale filmowym oraz sportowym w UHD.

To jestes w tych 10% co wykorzystuja 4K a co do nc+ I kanalow uhd to nie spodziewalbym sie ich tak szybko !
 

WuMike

New member
Bez reklam
Podobno w kwietniu repertuar Netflixa ma być już pełny w PL. Zakładam zatem, że pozycji w 4K również przybędzie. Filmów i gier w HDR też. Pozostanie czekać na kanały filmowe oraz sportowe z SAT lub OTT. Pewnie pierwsza będzie NC+.
 

Emeka

Member
WuMike: Ale nawet jesli kanały UHD pojawia się w nc+ to będzie to tylko chwyt marketingowy. Spójrz na ich jakość Full HD. To jest HD tylko z nazwy, porównaj to do blu ray czy filmów na Netflixie. Przepaść. Tak samo będzie z UHD. Będą oszczędzać pasmo i zmniejszą bitrate jak to robią w chwili obecnej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie lepsza jakość to materiały steramowane, ale jeśli NC+ chce wprowadzać 4K - to chwała im za to.
 

WuMike

New member
Bez reklam
WuMike: Ale nawet jesli kanały UHD pojawia się w nc+ to będzie to tylko chwyt marketingowy. Spójrz na ich jakość Full HD. To jest HD tylko z nazwy, porównaj to do blu ray czy filmów na Netflixie. Przepaść. Tak samo będzie z UHD. Będą oszczędzać pasmo i zmniejszą bitrate jak to robią w chwili obecnej.

Nie, to nie tylko chwyt marketingowy. Własne realizacje sportowe Canal Plus są naprawdę bardzo dobrej jakości. Bitrate na C+ głównym oraz C+ Sport jest dobry. O reszcie kanałów nie piszę, ale faktycznie jest gorzej. Nie oglądam ich jednak często. Niezły jest EuroSport jeszcze.

Wracając do C+, Ekstraklasa wyraźnie odstaje na plus, w stosunku do Premier League. Straty na odsyłaniu sygnału z UK robią niestety swoje. NBA też nienajlepszej jest jakości. Filmy są Ok. Seriale własnej realizacji naprawdę dobrze. Wiadomo, ze to jest najczęściej sygnał 1080i, a więc interlaced, ale takie są ograniczenia na satelitach u wszystkich operatorów. Bluray to 1080p. Tego nie przeskoczymy, ale dobre TV świetnie sobie radzą z deinterlacingiem sygnału.

Streaming ma to do siebie, ze mocno kastruje sygnał i stad płyta UHD Bluray pozostanie dużo lepszym medium jakościowym, niż Netflix czy inne tego typu usługi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry