Prośba o pomoc w wyborze

Mr. M.

New member
Witam wszystkich serdecznie.

Kompletuję właśnie kino domowe i chciałbym prosić o pomoc, co do tego, jaki telewizor byłby dla mnie najlepszy. Odtwarzacz Blu-ray, jaki będzie do niego podłączony to Oppo BDB-93 (Region Free). Z tego, co wiem nie zawsze warto kierować się najwyższymi współczynnikami kontrastu czy największą prędkością Hz, dlatego też proszę o pomoc. Umieściłem temat w kategorii telewizorów plazmowych, gdyż jestem bardziej skłonny do wyboru plazmy, jeśli jednak LCD czy inne byłyby dla mnie lepsze, prosiłbym o informację. Poniżej wymieniam, na czym mi zależy i do czego ma służyć telewizor:

- telewizor ma służyć do oglądania filmów Blu-ray i DVD (w różnych regionach, jeśli jest to istotne);
- chciałbym aby telewizor posiadał Full HD oraz możliwość odtwarzania filmów 3D;
- zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu;
- chciałbym by miał nie mniej niż 3 złącza HDMI;
- szerokość jego, byłoby najlepiej, gdyby nie przekraczała 120 cm., choć jeśli większy model będzie miał lepszą jakość, zdecyduję się na przemeblowanie pokoju;
- nie ma ograniczeń cenowych jako takich, lecz wolałbym aby telewizor nie był nazbyt drogi.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

AS00

New member
Witam wszystkich serdecznie.

Kompletuję właśnie kino domowe i chciałbym prosić o pomoc, co do tego, jaki telewizor byłby dla mnie najlepszy. Odtwarzacz Blu-ray, jaki będzie do niego podłączony to Oppo BDB-93 (Region Free). Z tego, co wiem nie zawsze warto kierować się najwyższymi współczynnikami kontrastu czy największą prędkością Hz, dlatego też proszę o pomoc. Umieściłem temat w kategorii telewizorów plazmowych, gdyż jestem bardziej skłonny do wyboru plazmy, jeśli jednak LCD czy inne byłyby dla mnie lepsze, prosiłbym o informację. Poniżej wymieniam, na czym mi zależy i do czego ma służyć telewizor:

- telewizor ma służyć do oglądania filmów Blu-ray i DVD (w różnych regionach, jeśli jest to istotne);
- chciałbym aby telewizor posiadał Full HD oraz możliwość odtwarzania filmów 3D;
- zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu;
- chciałbym by miał nie mniej niż 3 złącza HDMI;
- szerokość jego, byłoby najlepiej, gdyby nie przekraczała 120 cm., choć jeśli większy model będzie miał lepszą jakość, zdecyduję się na przemeblowanie pokoju;
- nie ma ograniczeń cenowych jako takich, lecz wolałbym aby telewizor nie był nazbyt drogi.

Z góry dziękuję za pomoc.
Witam.Ja również jestem na etapie kompletowania kina domowego i kupna TV.Masz podobne wymagania co do TV jak ja z tym że ja jeszcze będę podłączał pod niego konsole.Na chwile obecną bardzo mocno interesuje się plazmą LG 50PZ570S a przed jej kupnem powstrzymuje mnie tylko to że nie wiem jaki ma Input Lag w grach.Pozdrawiam
 

Mr. M.

New member
Na forum HighDef zadałem podobne pytanie i uzyskałem następujące odpowiedzi:

dsskid napisał:
The top displays in no particular order are the Panasonic VT30, Samsung D7000 (plasma) and Sony 929. They are also the priciest. You get what you pay for.

The D550 is middle of the road, and I would compare it to the Panasonic ST30. Solid perfomers.

A step up would be the Panasonic GT30 and Samsung D6500, and then you move up to the fladship models, the Samsung D7000/D8000, Panasonic VT30 & Sony 929.

I'm hearing this years LGs are also noteworthy but I haven't seen them yet.

Out of the 3 flagship models, the D7000/8000 plasma is considered best picture for the money. Of course it all depends if you want the best, and if you can afford it.

Each Manufacturers displays have inherent quirks.... Samsung has the Cinema Smooth bug where the black levels rises (.005 mll) when cinema smooth is activated (24P), and some reported anti-reflective filter bubble/peel on the earlier manufactured dates, Panasonic has the floating brightness issue, where the picture can have slight fluctuations during certain types of scenes, and the Sony 929 has a difficult to discern "crease" off to one of the farsides of the picture.

The Panasonics have better black levels than the Samsung, but the Samsungs have better color accuracy. The Sony has excellent black level and color accuracy, but when you start moving to the side (off-axis), the picture begins to degrade slightly, so seating positions should be considered with the Sony.

Also something to note, the Samsung 59" & 64" models have deeper black levels than the smaller sizes. I don't know why, it's just something to consider.

Are they issues? yes. Are they easily noticeable to the average person? probably not. The people on these forums are videophiles and tend to nitpick more than the average viewer. It's important for you to research as many reviews as possible, and then go see them prior to making your final decision.

HiDefRev napisał:
IMHO, if you want the best, go with plasma. So you've definitely made the right decision in that department. My personal favorite is Panasonic. Not only are they top-rated, but they are backed by an outstanding reputation for reliability and superior customer service. You can't go wrong with either the ST, GT or VT series.
 

AS00

New member
Jak widzę tam polecają Panasonica VT,GT, ale u nas osoby nie są wszystkie szczęśliwe z ich posiadania,chodzi o buczenie z TV które potrafi nawet narastać z czasem i być do tego stopnia irytujące że osoby pozbywają się TV z tego powodu.Czerń w Panasonicu jest lepsza ale co z tego jak trafi Ci się kiepski egzemplarz....
 

Mr. M.

New member
Cóż, wygląda na to, że nie ma idealnego telewizora. Sam zastanawiam się nad Samsungami. Nt. hałasu Panasonica muszę więcej się dowiedzieć.
 

Mr. M.

New member
Zadałem na HiDef Forum pytanie dot. hałasu Panasoniców i wg nich nie jest to wada tylko tych telewizorów. Zdarza się wszędzie i zawsze należy taki telewizor wymienić. W ogóle wygląda na to, że nie kojarzą tam Panasoniców z żadnymi hałasami.
 
Do góry