Prośba o pomoc w wyborze TV LCD? - do 5500zł

DarkMind

New member
Witam,
mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale, nie znalazłem żadnego działu typu: "co kupić"
ewentualnie proszę o przeniesienie, jeśli się pomyliłem.
Proszę o pomoc w wyborze tv, podejrzewam, że LCD?


odległość od ekranu: 3-4m
jak słońce świeci w pokoju: od rana do późnego popołudnia
Jak duży jest pokój: ok 20 m2 (salon)
jaki masz obecnie telewizor: Panasonic 100Hz CRT
jakie programy najczęściej oglądasz: wszystkie naziemne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem ale w dzień też trochę
preferowana wielkość telewizora: około 50 cali
preferowana marka: jakaś dobra
czego nie lubisz w telewizorach:
jakie urządzenia będą podłączone: dekoder Multimediów, dvd, chciałbym również komputer przez DLNA lub coś lepszego jeśli jest w tym celu i kiedyś PS3
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% telewizja, 20% komputer
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: taki i tak ;p
Czy ważne jest wifi: mogłoby być
czy USB ma mieć czytanie filmów: tak
jakimi złączami: ?
jaki masz sygnał: analogowy i cyfrowy
ile programów HD: nie wiem, na TV crt się nie interesowałem
ma stać czy wisieć: stać, od przyszłego roku by wisiał na ścianie
wisiałby na ścianie na której jest z lewej (od telewizora) okno, ale są rolety

ważne jest by można było połączyć z komputerem i by można było odtwarzać filmy avi i mkv - 4gb i większe

sklepy któe wchodzą w grę: MediaMarkt lub rtveuroagd - tylko w nich mogę kupić - niestety
 

wik26

New member
W Euro-sklep internetowy jest Sharp 46LE830 za 4700 zł w tej cenie ciężko znalesc cos lepszego.Jeśli preferujesz plasmy to w tym samym sklepie masz Panasonic P46GT30E.Dzięki zakupowi na raty 10 x 0% jest to ciekawa oferta.
Pozdrawiam i życze powodzonka.
 

DarkMind

New member
dziękuje za odpowiedź.
z tego co zaproponował kiki, to 50 cali i w górę plazmy - lcd nie ma sensu w tej wielkości? bo bardziej się skłaniałem do lcd - bez specjalnego powodu.
3d? ma to teraz sens? byłem na dwóch seansach w kinie na 3d i przy pierwszym to totalnie miałem zmęczony wzrok. z resztą chyba mało który program by to obsługiwał?
ale nie znam się na tym, nigdy nie brałem pod uwagę tego typu tv, zwłaszcza, że naczytałem się, że potrzebne są dodatkowe okulary itp.

przyznam, że najbardziej skłaniam się ku firmie samsung i LCD
chyba, że uważacie, że plazma lepsza i niekoniecznie samsung.

nie mam telewizora lcd ani plazmy tylko duży lcd monitor, więc chciałbym dokonać dobrego zakupu

kolejna kwestia, to taka, że tv będzie oglądała osoba w okularach dość grube oprawki, wiec dokładanie kolejnej pary byłoby niewygodne, a chce wydac dość duże pieniądze na komfort oglądania.
pamiętanie o ładowaniu okularów, bo chyba niektóe trzeba? - też odpada.

więc chyba lepszym wyborem będzie 2d

ale dziękuję za propozycje i o ile to możliwe poproszę jeszcze jakieś.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację w domu to się przekonasz na własne oczy najlepiej.
 

DarkMind

New member
pomysł bardzo dobry, ale wątpie, żeby w moim mieście było coś takiego możliwe - za mała mieścinka, aczkolwiek spytać niezawadzi.

dlatego pomyślałem, by poradzić się Was.
wiadomo, że jak ktoś obeznany w temacie, to wie tak jak np z laptopami: które się bardziej grzeją, którym padają dyski, które są głośne, tak samo podejrzewam jest z telewizorami.
3D odpada ze wzgledu na okulary.
napewno tv będzie kupowany na conajmniej pare lat, chyba, że padnie wcześniej.
bardziej się skłaniam ku LCD, (o)led? z jakimś podświetleniem?
niż plazmie, ale bez konkretnych powodów, jeśli przy wielkości około 50cali lepsza plazma to też proszę o taka informację.

dziękuje za pomoc i cierpliwość ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w sprawie prezentacji napisz na PW dostaniesz info co i jak.
Jeśli LCD to sprawa dla mnie prosta
Sharp 46 LE 830
Toshiba 46VL748
Samsung 46D7000
 

DarkMind

New member
Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź.

mam pytanie, czy w telewizorach 3D, można oglądać telewizję, filmy 2D np zdejmując okulary?
czy np musiałbym zwykłe wiadomości oglądać w okularach?
czy jest jakiś opcjonalny przełącznik? - żebym mógł schowac okulary do szuflady i normalnie oglądać filmy i telewizję, a 3D gdy się trafi okazja?

zauważyłem też, że proponowane są LCD do 46 cali, powyżej już plazma, czy to więc znaczy, że nie ma lcd powyżej 50cali, lub ich zakup jest w jakichś powodów pozbawiony sensu?
 

pc4150

New member
Oczywiście że można oglądać 2D. "Telewizor 3D" to tak naprawdę zwykły 2D z funkcją 3D a nie sam TV 3D
 

DarkMind

New member
Witam,
w ciągu paru dni najprawdopodobniej będę kupował telewizor, jestem (prawie) zdecydowany na zakup: PS51D8000
interesuje mnie wielkość 50 cali w górę, ale...
kilka rzeczy się zmieniło, tzn kwota do: 8000zł -+ 500zł
w MM gdy oglądałem PS51D800, sprzedawca zaczął mnie namawiać na "niewiele droższy": UE55D8000.
mam pytanie do doświadczonych kolegów z forum, czy jest rzeczywiśćie technologiczne uzasadnienie, wydania dodatkowych ponad 3000zł na taki telewizor LED'owy?
czy faktycznie jest o tyle lepszy od Plazmy?
czy jest taka dużą różnica między: PS51D8000 a telewizorami:
Samsung UE55D8000
Samsung UE55D7000
czy
Samsung UE55D6500

nie chce wpaść w pułapkę dokładania "paru złotych" bo w końcu przekroczę 10 000, a Plazma za 5500, to już dla mnie spora suma.
oczywiśćie telewizor kupowany na lata, bo szybko zmieniać nie będę.
głównie telewizja z Multimediów i filmy HD z komputera, w przyszłości pewnie kino z BR.

nie znam się na Ledwocyh telewizora, w sumie na plazmowych też nie, bo narazie mam tradycyjny tv, w sklepie wydawało mi się, że led był jaśniejszy i miał żywsze kolory.

bardzo proszę o pomoc.
 

don111

Banned
czy faktycznie jest o tyle lepszy od Plazmy?
a czy w ogóle jest lepszy ? ;)
jak już masz taki budżet to po prostu dołóż jeszcze ciut więcej do Panasonic 55VT30
jest krótki test porównawczy z Samsungiem w dziale testy
 

DarkMind

New member
o tym, że Vt30 jest lepszy według testu od Ps51D8000 to już czytałem, chociaż nadal chyba wybrałbym samsunga.
a czy LED jest lepszy to nie mam pojecia, dlatego Was pytam, czy jest sens wydawania kolejnych 3 tysięcy, czy nie, czy już zostać przy Ps51D8000, który podobno jest świetnym telewizorem.
 

don111

Banned
dziwne że się tak uparłeś akurat na Samsunga :) do LEDa aż tyle dopłacać się nie opłaca, chyba że masz kiepskie warunki do oglądania (dużo światła)
 

DarkMind

New member
bo się specjalnie nie znam na LCD, ledach i plazmach a doradzano mi wczesniej w tym temacie między innymi własnie Samsunga, więc troszkę o nim poczytałem, z resztą w Mediamarkcie w którym byłem tego panasonica Vt30 nie było, a tylko tam mogę kupić, przez net zakup odpada.

a samsunga już widziałem i 2D i 3D i podobało mi się, tyle, że dzis jeszcze tego Leda widziałem.

w salonie będą żaluzje, więc myślę, że kwestia słońca nie będzie problemem.
 

don111

Banned
skoro światło nie jest problemem w pokoju bierz plazmę, przy takich warunkach mają bardziej naturalny obraz od LCD (te zawsze w sklepie wyglądają lepiej z uwagi na większą jasność maksymalną)
plazmy lepiej sobie też radzą z obrazem standardowej rozdzielczości
 

DarkMind

New member
kiki - pewnie, zgadzam się, tylko:
mieszkam w małym miescie, więc o to niełatwo a druga sprawa, że to ma być prezent i można powiedzieć niespodzianka, więc cięzko by było robić prezentację, żeby domownik nie zauważył jej ;)
stąd wolę wykorzystać Wasze doświadczenie i wypytać.

byłem dziś znowu w MM - ostatni już raz przed zakupem.
nadal myślę o PS51D8000
ale, ta plazma stoi obok:
UE55D6500
PS59D550

oba większe, więz PS51D800 wygląda przy nich skromnie, zwłaszcza przy tym ledzie z cieniutką ramką.
czy w porównaniu z obydwoma, nadal lepiej wziąc PS51D800?
ceny obu są porównywalne, Led nieznacznie droższy.

mam nadzieję, że wybaczycie, że tak Was męczę pytaniami, ale zamierzam ten telewizor mieć parę ładnych lat i chce jak najlepiej wybrać:)
 

DarkMind

New member
nie wiem czemu, ale nie mam możliwości edycji swoich właśnych postów, w swoim własnym temacie, na Waszym forum ;)

chciałem tylko napisać, że kupiony został PS51D8000
a zastanawianie się czy nie będzie za mały - teraz wydaje mi się śmieszne :D

dziękuję za pomoc, jeśli o mnie chodzi temat można zamknąć :)
 
Do góry