Prośba o pomoc w wyborze TV 50"

Sław82

New member
Witajcie,

obecnie używam w salonie LCD Sharp 40" 830E, jestem z niego przezadowolony. Jako że zrobiłem sobie pierwszą w życiu sypialnię pojawiła się potrzeba zainstalowania tam TV. Postanowiłem kupić do salonu coś większego a Sharpa dać do sypialni. Jakość obrazu w Sharpie jest moim zdaniem rewelacyjna i najchętniej kupiłbym znów Quattrona ale Sharp robi teraz takie dopiero od 60 cali.

Chciałbym coś nie większe niż 50 cali bo miejsca na ścianie brak. Budżet - okolice 3000zł. Telewizor ma być 3D, Full HD o jakości obrazu nie gorszej niż oferuje mi Quattron. 3D preferuję aktywne, migotanie mi nie przeszkadza.

Sharp nie oferuje nic w tym budżecie ciekawego, weszli w pasywne 3D i to mi nie odpowiada, chyba że ktoś mnie przekona :) Nastawiłem się więc na Samsunga, wstępnie wytypowałem modele z serii H6400 i H6700, czy ktoś wie czym one się różnią poza "elektronicznymi Hercami" 400 vs 600? Może polecicie jakiś inny TV wart uwagi?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W tej granicy cenowej myślę że fajnym przeskokiem z Sharpa będzie Tośka 47L7453 i Panasonic 48AS640.
Z tym źe matryce są obecnie duzo bardziej błyszczące, a matowców jak LE830 się już nie robi zupełnie.
 

Sław82

New member
Oba TV mają pasywne 3D. W sumie tej funkcji używam rzadko ale lubię jak coś co mam działa porządnie (mowa o aktywnym vs pasywnym 3D). Z drugiej jednak strony wszystkiego mieć nie można więc może przymknąłbym oko na to 3D i wziął pasywne. TV kupię w systemie ratalnym więc jestem ograniczony ofertą elektromarketów, jest tam wspomniany Panas ale jest też model 50AS650, czy to ta sama jakość co w modelach serii 640?
 

kapewk

New member
Inna matryca. VA w as640 vs IPS w as650. Co za tym idzie 3d aktywne w as 640 i pasywne w 650. Poczytaj o obu matrycach i napisz co ci bardziej pasuje.
 

Sław82

New member
Ostatecznie kupiłem 50AS650, w Media Markt na "wietrzeniu magazynów" mieli go za 2799zł.

Porównując do Quattrona TV ma zupełnie inne kolory, nie wiem czy bardziej mi się podobają, jeszcze się nie przekonałem. Na pewno ma dużo gorszą czerń, ale za to nie ma cloudingu co było bolączką Sharpa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp miał cloudinga ale tylko gdy backlight nie działał.
Sharp to jednak inna bajka.
No i szukałeś w najniższej klasie.
 
Do góry