Prośba o pomoc w wyborze TV 4K 65 cali

maciej_m81

New member
Witam,

zamierzam kupić nowy telewizor. Wybór padł na 65 cali. Przeczytałem kilka recenzji ale w dalszym ciągu mam kłopot z wyborem.
TV ma służyć do oglądania telewizji kablowej/filmów w full HD oraz do zabawy na nowej konsoli Xbox One. Funkcje SMART od czasu do czasu używam. Obecnie posiadam LCD LED Samsunga 46 cali UE46F8500
Zastanawiam się pomiędzy następującymi telewizorami:
1. LG 65UB950V
2. LG 65LA970V
3. Sony KD-65X8505B
4. Philips 65PFL9708S


Proszęo pomoc w wyborze. Telewizor chciałbym kupić już w przyszłym tygodniu.
 

maciej_m81

New member
No to został bym przy full hd
Samsung 75H6400
Sharp 70UQ10
Przy tej odległości będzie naprawdę świetnie.

Niestety 70 i 75 cali odpada bo nie wejdzie mi we wnękę, którą mam już przygotowaną.
Musi być 65.
Dlaczego odradzasz 4K? Z uwagi na brak dostępnej treści? Kolejny TV zmienię pewnie za 2-4 lata, tak więc 4K będzie raczej przyszłościowym zakupem. Czy może w takim budżecie nie da się kupić niczego sensownego?
Po przeczytaniu kolejnych recenzji na "avsfor..m" skłaniam się do Philipsa ale i Samsung UE65F9000 wypada nieźle. LG UB650V większość odradza a zdania Sony 65 X8505 są podzielone.
TV oglądam raczej w ciemnym pomieszczeniu i nie chcę widzieć niedoróbek w czerni albo jakiś białych poświat z led'ów...


Ktoś ma może jakiś typ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Masz na tyle dużą odległość, że przy 65" nie masz możliwości ujrzenia jakichkolwiek zalet którą dają telewizory 4k - takie coś uzyskasz przy odległości ~2.8metra.
Z UHD świetnie wypada w/w Philips, Samsung 65HU7200 (cena/jakość jak dla mnie genialna) czy Panasonic 65AX800. Sony X85 jest na 50hz, lepiej by było celować w serię X9, ze 100hz matrycą.
Z drugiej strony jednak z Full HD ciężko znaleźć coś naprawdę dobrego, bo większość firm skończyło serie w tym roku na 55/60".
 

maciej_m81

New member
Masz na tyle dużą odległość, że przy 65" nie masz możliwości ujrzenia jakichkolwiek zalet którą dają telewizory 4k - takie coś uzyskasz przy odległości ~2.8metra.
Z UHD świetnie wypada w/w Philips, Samsung 65HU7200 (cena/jakość jak dla mnie genialna) czy Panasonic 65AX800. Sony X85 jest na 50hz, lepiej by było celować w serię X9, ze 100hz matrycą.
Z drugiej strony jednak z Full HD ciężko znaleźć coś naprawdę dobrego, bo większość firm skończyło serie w tym roku na 55/60".

:) Dzięki. Zatem Philips póki co :D
Panasonic i Sony trochę poza budżetem.
A Samsung UE65HU7500L???
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Widzę że cena się wyrównała prawie z HU7200, który jest tym samym telewizorem ale bez 3d. Można jak najbardziej rozważać i 7500 w obecnej cenie.
 

jarek9306

New member
sony 65x8 jest na 100hz i ma pełną obsługe montionflow (słabsze modele nie maja np. 42w829-400hz) szok wymyslil zdanie z martycą 50hz w tym sony??
 

remos.infopl

New member
Może nie tyle, że aż coś nie tak, bo obraz daje ładny z tego co miałem okazję popatrzeć aczkolwiek na mniejszym. Natomiast smart jest bardzo ubogi i prZywolywanie tego modelu na hasło smart to moim zdaniem nie bardzo. Dźwięk tez taki sobie.
Pytanie jest odnośnie 65 za ile go planujesz kupić i czy nie lepiej dopłacić do wyższego modelu.

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka
 

Gris

New member
Może nie tyle, że aż coś nie tak, bo obraz daje ładny z tego co miałem okazję popatrzeć aczkolwiek na mniejszym. Natomiast smart jest bardzo ubogi i prZywolywanie tego modelu na hasło smart to moim zdaniem nie bardzo. Dźwięk tez taki sobie.
Pytanie jest odnośnie 65 za ile go planujesz kupić i czy nie lepiej dopłacić do wyższego modelu.

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

Są z PL dystrybucji za 7450pln to już max jaki mogę przeznaczyć na tv. Philipsa i Sharp nie chcę.Jeszcze Panas 60sa650 i Sony 60 w855 do wyboru został.
 

remos.infopl

New member
Sony przy napisach w filmach z pliku daje taką półprzeźroczystą obwolutę i ma niej napisy. Mi to przeszkadza.

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry