Prośba o pomoc w wyborze telewizora 32" w Anglii

stk90

New member
Witam,
szukam telewizora dla rodziców do Anglii. Ojcu spodobał się mój nowy Panasonic TX-L32E30E (dziękuję za polecenie użytkownikowi Kiki:) ), jednak w Anglii jego odpowiednik kosztuje trochę więcej. Zakupu rodzice dokonają w sklepie Currys (currys. co. uk) lub John Lewis (johnlewis. com). Kwota jaką maksymalnie mogą przeznaczyć na telewizor to 400 funtów, nie więcej. Odbierają sygnał Polsatu Cyfrowego, póki co z mini dekodera, jednak w przyszłości będą chcieli wykupić pakiet HD z dekoderem HD.

1. Odległość od ekranu: ok. 2-3 m
3. Jak duży jest pokój: ok. 16 m2
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy 21'
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, seriale, wiadomości, mecze piłkarskie
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniem i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: 70% ze światłem / 30% w nocy bez światła
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
12. Preferowana marka: Panasonic lub inna
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, bladych kolorów
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder Polsatu Cyfrowego
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV, 10% komputer (w przyszłości kamera do Skype)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost, TV będzie stał na komodzie o wysokości 1m
17. Czy ważne jest wifi : nieważne, może być kabel LAN lub adapter
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? chętnie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: obojętnie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : chętnie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: obojętnie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (pendrive), HDMI (dekoder i komputer), SCART (dekoder)
26. Jaki masz sygnał: zwykły Polsat Cyfrowy, w przyszłości HD
27. Ile programów HD: w przyszłości pakiet podstawowy HD Cyfrowego Polsatu
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 6h
28. Ma stać czy wisieć: stać na komodzie o wysokości 1m
29. Rozdzielczość: Full Hd
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: ostry obraz
32. Ile osób ogląda: 2 osoby
33. Jaka klasa cenowa: do 400 funtów
34. Rozmiar: najlepiej 32"

Może znacie jakieś miejsca w Londynie, gdzie można kupić telewizor lub macie doświadczenia na tym gruncie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję


Edit:

Co znalazłem w sklepie Currys:
- Samsung UE32D5520 - wydaje się z nich najciekawszy aczkolwiek osobiście nie jestem przekonany do marki
- Panasonic TX-L32E3B - podobny do mojego E30E, jednak odświeżanie 50hz
- LG 32LV450U - nie mam zdania, wybrałem po cenie i odświeżaniu 100hz

Co znalazłem w sklepie John Lewis:
- Philips 32PFL5206 - tylko HD Ready, ale 100hz
- Toshiba 32HL833B - tylko 50hz
- Panasonic TX-L32X3 - tu znowu okrojona wersja mojego E30E

Jakoś wydaje mi się, że w Anglii mniejszy wybór telewizorów a co gorsza są droższe.
 
Ostatnia edycja:

stk90

New member
Co znalazłem w sklepie Currys:
- Samsung UE32D5520 - wydaje się z nich najciekawszy aczkolwiek osobiście nie jestem przekonany do marki
- Panasonic TX-L32E3B - podobny do mojego E30E, jednak odświeżanie 50hz
- LG 32LV450U - nie mam zdania, wybrałem po cenie i odświeżaniu 100hz

Co znalazłem w sklepie John Lewis:
- Philips 32PFL5206 - tylko HD Ready, ale 100hz
- Toshiba 32HL833B - tylko 50hz
- Panasonic TX-L32X3 - tu znowu okrojona wersja mojego E30E

Jakoś wydaje mi się, że w Anglii mniejszy wybór telewizorów a co gorsza są droższe.
 

vitek

New member
32 cale kupisz w Anglii już za 200 funt. Za 400 kupisz praktycznie każdy model jaki sobie wymarzysz (zmieścisz się w tej kwocie). Więc nie marudź.

Btw. 32 cale będzie dobry tylko do b. małego pokoju. Bierz raczej 40"
 

stk90

New member
Oczywiście, że da się kupić telewizor w tej kwocie ale nie sztuką jest kupić byle jaki telewizor, z którego użytkownik będzie niezadowolony. Prosiłem o pomoc w wyborze telewizora z któregoś z podanych wyżej sklepów, który będzie miał parametry podobne do Panasonica E30E. Pokój jest spory, jednak jest to salon z kuchnią i przestrzeń w której będzie stał telewizor jest bardzo wąska a rodzice oglądają telewizję tylko z kanapy, także 32 cale będą idealne. Który zatem z podanych wyżej telewizorów będzie najlepszy? Czy Samsung UE32D5520, LG 32LV450U czy może Philips 32PFL5206. Chyba, że ktoś widzi jakiś sensowniejszy telewizor w ofercie któregoś z tych sklepów?

Pozdrawiam
 
Do góry