Prośba o pomoc w wyborze sprzetu do Rock/Metal/Alternative

grisza_1982

New member
Witam,
Planuję zakup sprzętu do stereo w kwocie 3,5k-4k

Mój pokój: około 20m^2 (5.7x3,5m).
Muzyka: Rock/Metal - 50%, Rock Akustyczny - 30%, Ambient/Industrial - 20%

Po wielu godzinach spędzonych na szperaniu po necie wybrałem kolumny:

1) Monitor Audio BR5
2) KEF C7
3) Tonsil Siesta

Oczekuję od dźwięku dobrej przestrzeni i szczegółowości. Można powiedzieć, że poszukuję kolumn cykających (eksponujących dobrze tony wysokie). Bas nie jest dla mnie najważniejszy, ale mimo wszystko fajnie byłby, żeby go nie brakowało.

Jeśli chodzi elektronikę to wybrałem amplituner (dlatego amplituner bo moja kobieta chce tez radio
icon_smile.gif

planuję wybrać pomiędzy:
Yamaha RX-497 a Yamaha RX-797
(mają niezłe recenzje i są tańsze niż np. NAD C720 czy inny wyższej klasy amplituner)

Bardzo proszę o wyrażenie opinie na temat moich propozycji bądź zaproponowanie czegoś innego co spełni moje oczekiwania.

Z góry dziękuję
 

grzegosk

New member
HK 980 to raczej wzmacniacz, jeśli szukasz amplitunera to HK 3490
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

grisza_1982

New member
Dzięki za sugestie, ale w tym momencie najbliżej mi do NAD 315BEE + Acoustic Energy Neo 3 lub wspomniane wcześniej Monitor Audio BR5.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
AE neo 3 to niezle kolumny , nie wiem za ile mozesz je kupic w kazdym badz razie ja widzialem polskie ceny ,ktore byly wariackie.... w UK para kosztuje 250 £ ...:D
 

Audioman

New member
AE w Polsce to parodia prwada :D Jedynie z UK sie oplaca - natomiast jednak uwazam ze MA BR5 bylyby o to troszeczke lepsze :) Co do wzmacniaczy to NAD 315 jest bardzo fajnym rozwiazaniem choc i HK 980 jest rowniez bardzo dobre - do tego design NADa ogolnie przyjmuje sie za niezbyt okazaly :D
 
Do góry